Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Rozmiarem Obrazów ?


Smush

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem od czego to zależy.

 

Mam sobie kilka obrazków , które mają 400 x 149 i jak je wrzuce na playera to pierszy mam na całej szerokosci ekranu ale nie na całej wysokosci, drugi nie nie jest na całą wysokosc ani na całą szerokosc, a trzeci jest jest jeszcze mniejszy od drugiego :blink: .

 

O co tu biega w morde ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No tak, ale ja mam jakis podłużny obrazek to obracanie go o 90 stopni jest bezsensu, a i tak dalej nie rozgryzłem dlaczego tak sie dzieje.

 

Bawiłem sie jednym obrazkiem, zmieniałem jego szerokosc długośc powiększałem, zmniejszałem i nie doszedłem do zadnego sensownego wniosku dlaczego sie tak dzieje <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co wyswietlacz w t10 ma 128x64 piksele, wrzucajac cos wiekszego obraz zostanie przeskalowany z tym, ze nie jest on dopasowywany wtedy do ekranu, tylko do calkowitego mnoznika pomniejszenia (czyli ustawiane jest pomniejszenie x1, x2 itd...)

 

Mam sobie kilka obrazków , które mają 400 x 149 i jak je wrzuce na playera to pierszy mam na całej szerokosci ekranu ale nie na całej wysokosci, drugi nie nie jest na całą wysokosc ani na całą szerokosc, a trzeci jest jest jeszcze mniejszy od drugiego

A co do tego dziwnego skalowania to obczaj czy wszystkie obrazki maja ta sama ilosc kolorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha... pobralem te 2 obrazki i co sie okazalo ?

Otoz obrazek ktory ma 256 kolorow jest skalowany na cala szerokosc a ten drugi (24bit kol) nie!

Zwiekszylem ilosc kolorow w #1 obrazku do 24 bit i tez nie jest skalowany na cala szerokosc, analogicznie zmniejszylem ilosc kolorow #2 obrazka do 256 i okazalo sie, iz jest na cala szer.

Czyzby iriver preferowal obrazki 256-kolorowe ?

 

x___X

 

Edit:

Rozpracowalem gada!

Jak wrzuca sie obrazek ktory ma duzo kolorow (24bpp) wtedy gosc go pomniejsza przez najmniejsza calkowita liczbe, przy jakiej bedzie widoczny na ekranie (wrzucilem obrazek o szerokosci 130px, a ze ekran ma 128px wiec przeskalowal go na 65px (pomniejszenie x2)). Natomiast ten sam obrazek z mala iloscia kolorow (256kol, 16kol) jest skalowany przy uzyciu mnoznika niecalkowitego czyli np. pomniejszony x1.25 (wzialem ten sam obrazek (130px szer) i zmniejszylem mu il. kolorow do 256.. okazalo sie ze pokazuje go na calym ekranie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W morde, dobry jesteś, :P nie znam sie tak na tym ale rozumiem co mówisz :D .

 

Więc tez sie tak pobawiłem z tym i morał jest taki, ze jak sie chce miec obraz na całym ekranie i sie ma zdjęcie, które ma więcej niż 256 kolorów to musi miec 128x64, a jak się ma zdjecie mniejsze lub równe 256 kolorów to musi mieć około 128x64... Napisałem to dla ludzi którzy by niezałapali tego co mówisz .. nie ze jestm jakis mądrala czy coś :P

 

A co do tych kolorów to zdaje mi sie ze akceptuje te 256 kolorów dlatego że wyswietlacz tyle ma, bo wychodzi na to ze T10 ma prymitywna przeglądare zdjęc, nie jestem tego pewien :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tez sie tak pobawiłem z tym i morał jest taki, ze jak sie chce miec obraz na całym ekranie i sie ma zdjęcie, które ma więcej niż 256 kolorów to musi miec 128x64, a jak się ma zdjecie mniejsze lub równe 256 kolorów to musi mieć około 128x64...

Tak, tylko nie zapominaj, ze majac obraz z 24bit kolorem i wymiarami wiekszymi od 128x64 tez mozna go ogladac na calym ekranie - wystarczy zeby rozdzielczosc wynosila np. 256x128, 512x256, 1024x512 itd...

 

A co do obrazow majacych 256kol (lub mniej) to wystarczy,ze beda mialy wymiary wieksze od 128x64 zeby byly wyswietlane na calym ekranie (tylko nie malezy zapominac, ze proporcje szer:wys musza byc rowne 2:1 aby obraz wypelnial caly ekran)

 

A co do tych kolorów to zdaje mi sie ze akceptuje te 256 kolorów dlatego że wyswietlacz tyle ma...

Wydaje mi sie ze wyswietlacz ma 256 tyś kolorow, ale co do tego nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności