Skocz do zawartości

wybór odtwarzacza


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

postanowiłem nabyć porządny odtwarzacz, głównie zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku i żeby odtwarzał FLAC

inne cechy to:

> 8-16gb (raczej 16)

> radio, dyktafon i odtwarzanie APE (opcjonalnie)

> aby był mały,przenośny, wygodnie mieścił się w kieszeni (nie potrzebuje wielkiego ekranu bo i tak nie zamierzam na tym nic ogladac)

> słuchawki może mieć byle jakie bo i tak będę używał innych

> cena do 1000zł

 

z tego co czytałem firmy chyba głównie dwie będę rozważał - Cowon i iRiver, no chyba że macie inne propozycje to śmiało :)

 

proszę doradźcie jakie modele są naprawdę godne polecenia odnośnie jakości audio.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyższej półki to z miejsca wyrzuciłbym iRivera. Z Cowon'ów to teraz wychodzi bardzo ciekawy Cowon J3 (w mp3store są zapisy na preordery - 8GB 800zł i jest slot na microSDHC, 16GB chyba 950zł). Jest Samsung P3 (najszybciej dostanie się z ebaya).

Te powinny dobrze grać i być dobrze wykonane z dobrym i dopracowanym softem.

 

A teraz co gra bardzo dobrze, ale np. ma niedopracowany soft lub słabe wykonanie, albo inne dolegliwości:

Nationite S:Flo2

HiSound Audio Rocoo A lub B

HiSound Studio

Więcej nie przychodzi mi do głowy.

Znajdziesz opinie i recenzje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jakie z przenosnych odtwarzaczy mozna dostac na polskim rynku, ktore moga sie pochwalic naprawde duzo lepszym dzwiekiem od przecietnego playera? czy na placu boju zostaja tylko jakies smieszne samsungi np p3, taczki przepakowane jakimis wodotryskami? chodzi mi o odtwarzacz bez 5" wyswitlacza, bez dotykowych bajerow, a zeby gral jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał Ci kolega przykłady marki HiSound. Akurat tak się składa, że teraz spora część najlepiej brzmiących grajków to też takie napakowane bajerami (Sony X, S:flo2, Touch 2G).

 

Ale nie ma co lamentować, można zawsze zainteresować się starymi modelami o legendarnym dźwięku. Zalicza się do nich iRivery serii H1xx, H3xx, Clix, ifp, Rio Karma, ewentualnie Sony S63x, iPod Nano 1G.

 

Istotna jest także sprawa synergii ze słuchawkami, bo co z tego, że kupisz 'najlepszy' plejer jak nie będzie Ci się zgrywał ze słuchawkami. Na czym i czego będziesz chciał słuchać z tego grajka?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam raczej neutralnie/chlodno grajacego playera do sluchawek raczej o cieplej charakterystyce. ze 'starych' modeli narazie bralbym ipoda 1/2generacji, ale wiem, ze to nie sa zbyt wysokie loty. hisound moze i fajne, ale gdzie to dostac?

jakie jeszcze 'stare' playery sa warte uwagi?(irivery chyba nie nadaja sie, bo z w/w sluchawkami bedzie to polaczenie chyba dosc zmulone). a wracajac do tych troche 'nowszych'. czy e2, s10, szufla sa wstanie zagrac lepiej? chociazby lepiej od wymienionych ipodow. szczerze szukam odtwarzacza, ktory bedzie mial jakis wyswietlacz, w celu umilenia nawigacji, ale jezeli jest taka dysproporcja(7" albo kompletny brak), to i te bez tego luksusu biore pod uwage.

 

PS. sry za offtop.

PS2. dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hisound moze i fajne, ale gdzie to dostac?

Na razie w Polsce nie kupisz odtwarzaczy Hisoundaudio i nie mogę jeszcze powiedzieć, kiedy będą dostępne.

Jeśli potrzebujesz na już, możesz zamówić ROCOO-A u sprzedawcy w Wielkiej Brytanii, który zabrał głos w wątku na temat tego odtwarzacza: http://forum.mp3store.pl/topic/62462-nadchodzi-nowy-hit/.

(Cena jest wyższa, niż ta, którą przewiduję w swoim sklepie)

 

szczerze szukam odtwarzacza, ktory bedzie mial jakis wyswietlacz, w celu umilenia nawigacji, ale jezeli jest taka dysproporcja(7" albo kompletny brak), to i te bez tego luksusu biore pod uwage.

Tutaj ROCOO pasuje idealnie. Ma wyświetlacz ukryty pod lustrzaną obudową, dzięki czemu w ciągu dnia po wyjściu na dwór nic nie widać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPody nie czytają FLACków. Wszystko napisałem w pierwszym poście co by spełniało wymagania. Ja osobiście dzisiaj idę kupić Cowon E2, niedługo sprzedaję Toucha i czekam na możliwość pobawienia się Cown J3.

 

Nano 1g/2g czytają FLACi i inne formaty po wgraniu RockBoxa (stają się również gapless). Ba, odtwarzają nawet filmy, ale komu to potrzebne? W zestawieniu z dobrymi słuchawkami grają naprawdę pięknie, bo w następnych generacjach iPodów to już jest porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nano generacji 2? rzeczywiscie gorzej gra od 1generacji? np na wiki mowia ze 2generacja gra 2x dluzej w porownaniu do 1gnenracji. to jedyny argument ktorego uzylbym stwierdzajac ze 2g>1g..ale tylko wtedy gdy ich dzwiek jest na tym samym poziomie, ba, taki sam.

 

na podsumowanie. moglby ktos porownac dwiek obu w/w odtwarzaczy?

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności