Skocz do zawartości

RADMOR 5412 , jak podłączyć mp3 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są to zniekształcenia? Może trzeba przeczyścić potencjometry. Ale może to być równie dobrze coś innego.

 

Nie jestem elektronikiem, więc Ci w kwestiach technicznych nie pomogę. W każdym razie na pewno dobrze podłączasz urządzenia, bo wejście Magnetofonu jest wejściem uniwersalnym. Mam taki sam amplituner i nie miałem żadnych problemów z podłączeniem urządzeń do niego.

 

PS: Sprawdź jeszcze czy masz wyciśnięty przycisk "MIKROFON" i potencjometr obok niego odkręcony do oporu w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zniekształcenia to jakby niewyraźny dźwięk , przycisk mikrofon jest cały czas wyciśnięty, a pokrętło jest na minimum.Tuner normalnie odbiera , potencjometry są podobno zakonserwowane , nie trzeszczą .Tak wygląda te cudo.

radmor 1.jpeg

radmor 2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to wygląda, mam identyczny zestaw ;) Możesz jeszcze spróbować z wejściem "Tuner AM", ale sygnał z tamtego nie idzie chyba przez korektor o ile dobrze pamiętam.

 

Tak czy siak to dziwne, że niepoprawnie działają wejścia magnetofonowe. Skoro u mnie jest ok, to u Ciebie również powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić, wszystkie wejścia,a ja nie to zobacz czy jakis filtr nie jest włączony ktory może mieć przepalony układ i może zniekształcać dźwięk, np loudness czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to kwestia filtrów, bo tuner działa prawidłowo.

 

Najprawdopodobniej wejścia, chociaż ja w dziedzinie serwisowania tego typu urządzeń się nie specjalizuję, więc nie będę wystawiać jakiejkolwiek diagnozy. Sprzęt nie jest sprawny - to jest pewne. Dalszej pomocy możesz szukać na forach typu elektroda. Wątpię by tutaj ktoś Ci pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość TonixXX

Siema mam pytanko :) mam radmara 5412 i mam wejscie na 4 glosniki podlaczam pod prawy kanal i wszystko ladnie chodzi i podlaczam te same glosniki pod lewy kanal i nic nie gra co sie zrobilo pomocy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności