Skocz do zawartości

iPod Classic czy iPod Nano


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz

Witam, od kilku dni zastanawiam się nad kupnem iPoda. Muzyki słucham ogromne ilości, w formacie mp3 (głównie 320, vbr, ale i gorsze jakości się trafiają). Niestety nie mam ochoty zgrywać po kolei każdego z moich ponad 300 albumów (mam również pliki zakupione przez neta- oryginalnie w formacie mp3).

Dlatego zastanawiam się nad kupnem iPoda (głównie za sprawą oprogramowania do scrobblowania muzyki do last.fm). I tutaj jest moje pytanie:

Co lepiej kupić, nano 4gen 16gb (który nie pomieści mojej muzyki), czy może ipoda classic 120/160gb (tutaj pojemność mi raczej obojętna)?

Czytałem na necie, że classic kiepsko odtwarza mp3 (a jak wspominałem średnia to przyjemność spędzić tydzień na zgrywaniu muzyki od nowa).

 

Muzyki słucham na senkach hd202 (zawiodłem się na nich swoją drogą, ale czego wymagać w tej cenie..), czy ktoś z was ma ipoda z tymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem swojego Nano na HD202, nie było tak źle. A scrobbling można uskuteczniać też z innych playerów. Na forum jest opis jak. Wiem że sandiski mogą, kumpel na zenie też scrobbluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

Póki co mam sansę clip, przeszukałem neta by znaleźć jak scrobblować, ale nic nie znalazłem, dlatego póki co używam nokii e51- koszmarny telefon, koszmarny dzięk(w sumie to na zmianę z clipem, ale tam nie scrobbluję).

No, ale i tak muszę kupić nowego playera (ipoda?), bo moje XX gb muzyki muszę mieć zawsze ze sobą.

Więc jak to jest z tym ipodem? (swoją drogą czy robi on bałagan w tagach? -słucham muzyki otagowanej, na winampie działa to świetni, ale kiedyś na itunes zrobił mi się taki bałagan, że jeden album był rozbity na częśći- choć tak być nie powinno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

zakres cenowy do 800 zł (+/- 25 zł), oczywiście chcę nowy sprzęt i nie kupiony przez internet (teraz jest promocja ipoda classsic w euro [co prawda srebrny, ja wolałbym czarny] 160gb za 810zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat scrobbling w ipodach na windowsie jest fatalny, zero reguly raz cos pojdzie innym razem nic nie przesle, z rockboxem jest juz 0 problemow, no i na linuxie tez nie ma problemow zadnych bo kazdy amarok/rhythmbox/songbirg etc bardzo ladnie scrobbluje

jak chcesz miec duzo pojemnosc dobry dzwiek i scrobbling to tylko video 80gb Ci zostaje. ale nowki raczej nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

Przejrzałem oferty różnych sklepów i faktycznie, wideo nie ma.

Chyba pozostał mi classic. Mam do niego jeszcze jedno pytanie: jak z usterkowością i serwisem? Bo co nie wchodzę na jakieś forum i jest coś o ipodach to albo, że nie odtwarza, albo umarł, albo coś innego się popsuło i mam dziwne wrażenie, że sprzęt apple jest chyba ustawiony tak by po pewnym czasie popsuł się ni stąd ni zowąd(zapewne by kupić nowy...), czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności