Skocz do zawartości

Sony x1050/60 - zakup - ryzyko?


manutd666

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że temat może się przydać, poza tym jest nim osobiście zainteresowany.

 

Czy z zakupem sony x1050/60 wiąże się ryzyko typu: wyszła zła partia, pojawiają się jakieś ukryte wady, czy może to, że lepiej nie kupować w mniejszych sklepach internetowych? Na co zwracać uwagę przy zakupie nowej zabawki od sony?

Wiadomo, że w opisach aukcji są zawsze same superlatywy.

 

 

Ciekawi mnie to głównie dlatego, że jest bardzo duża rozbieżność cenowa. Np na allegro są nowe, lub używane x1050 za mniej niż 800zł, a w sklepach typu media markt nie widziałem jeszcze za mniej niż 999zł. Różnica między allegro, a sklepami zawsze jest, ale rzadko aż taka duża.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska cena wynika z tego że player był na iboodzie już bodaj 2 razy i był sprzedawany po 700-750zł, a dodatkowo sony się go wyzbywa (prawdopodobnie niedługo wypuszczą coś nowego) i już nawet na stronie internetowej nie ma po nim śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:D

Radical, z podpisu widzę, że też byłeś w posiadaniu x1050, mógłbyś napisać, dlaczego się go pozbyłeś?

 

Ps. A skąd pochodzą te playery z ibooda, od razu od producenta, czy to jakieś odrzuty?? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibood sprzedaje pełnoprawny towar z gwarancją, nie żadne odrzuty. Cena dużo niższa ponieważ wystawiają na sprzedaż ogromną ilość urządzeń które zalegają na półkach np z powodu swojej bezużyteczności (ostatnio był grill z wbudowanymi głośnikami i wejściem na ipoda...) ale czasami zdarzają się perełki jak x series który prawdopodobnie nie sprzedawał się z powodu swojej ceny i dużo mniejszej ilości bajerów w stosunku do toucha.

 

Swojego x series kupiłem właśnie na iboodzie z ciekawości. Początkowo chciałem sprzedać cowona i zostawić sobie x series ale gdy pierwsze zauroczenie nowym sprzętem zniknęło stwierdziłem że jednak wole cowona ;) Dźwiękowo sony minimalnie lepszy ale praktycznie pod każdym innym względem pasuje mi bardziej cowon. Różnica w dźwięku praktycznie niezauważalna podczas codziennej eksploatacji w tramwaju a dłuższy czas działania na baterii, większy ekran, mniejsza waga, podatne na modyfikacje menu i lepsza synergia z moimi dokami w przypadku s9 zrobiło swoje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

JA swojego również kupiłem na iBoodzie i zakupu z czasem staje się coraz bardziej zadowolony. U mnie Sony konkurował z wcześniej kupionym i9 COWONEM i wygrał SONY.

Dla mnie z kolei lekko bardziej pasował dźwięk z Cowona, ale górę wzięła "solidność" wykonania odtwarzacza. Jak byś wziął oba w rękę, przekonałbyś się co mam na myśli. Sony jest cięższy, w metalowej obudowie co jak dla mnie stanowi dużą zaletę. Że tak powiem czuć, że się trzyma te 700 PLN, natomiast COWON był lekki jak piórko i mniejszy. Nie lubię małych i lekkich telefonów więc również odtwarzacz wygrał solidniejszy. Poza tym, mówią, że faceci to esteci i lubią sobie popatrzeć ;) a Sony jakoś tak ładniej wygląda :).

 

Jest tu jednak znany problem z synergią z innymi słuchawkami. Dobrać coś taniego nie jest łatwo, bo większość gra jak słuchawka telefoniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA swojego również kupiłem na iBoodzie i zakupu z czasem staje się coraz bardziej zadowolony. U mnie Sony konkurował z wcześniej kupionym i9 COWONEM i wygrał SONY.

Dla mnie z kolei lekko bardziej pasował dźwięk z Cowona, ale górę wzięła "solidność" wykonania odtwarzacza. Jak byś wziął oba w rękę, przekonałbyś się co mam na myśli. Sony jest cięższy, w metalowej obudowie co jak dla mnie stanowi dużą zaletę. Że tak powiem czuć, że się trzyma te 700 PLN, natomiast COWON był lekki jak piórko i mniejszy. Nie lubię małych i lekkich telefonów więc również odtwarzacz wygrał solidniejszy. Poza tym, mówią, że faceci to esteci i lubią sobie popatrzeć ;) a Sony jakoś tak ładniej wygląda :).

 

 

Nie wiem skąd masz takie rewelacje, że sony jest metalowej obudowie ale to bzdura :) owszem, jest solidnie wykonany ale nie jest to metal tylko jakiś lepszej jakości plastik który i tak przy pierwszym upadku na płytki kuchenne mi pękł z tyłu lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA swojego również kupiłem na iBoodzie i zakupu z czasem staje się coraz bardziej zadowolony. U mnie Sony konkurował z wcześniej kupionym i9 COWONEM i wygrał SONY.

Dla mnie z kolei lekko bardziej pasował dźwięk z Cowona, ale górę wzięła "solidność" wykonania odtwarzacza. Jak byś wziął oba w rękę, przekonałbyś się co mam na myśli. Sony jest cięższy, w metalowej obudowie co jak dla mnie stanowi dużą zaletę. Że tak powiem czuć, że się trzyma te 700 PLN, natomiast COWON był lekki jak piórko i mniejszy. Nie lubię małych i lekkich telefonów więc również odtwarzacz wygrał solidniejszy. Poza tym, mówią, że faceci to esteci i lubią sobie popatrzeć ;) a Sony jakoś tak ładniej wygląda :).

 

 

Nie wiem skąd masz takie rewelacje, że sony jest metalowej obudowie ale to bzdura :) owszem, jest solidnie wykonany ale nie jest to metal tylko jakiś lepszej jakości plastik który i tak przy pierwszym upadku na płytki kuchenne mi pękł z tyłu lekko :)

Tyl jest faktycznie z jakiegos tworzywa sztucznego, ale ten "marmur" po bokach zdaje sie byc pomalowanym w dosc ciekawy sposob[iMO] kawalkiem metalu - popraw mnie prosze. Niemniej jednak cala buda metalowa nie jest - to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA swojego również kupiłem na iBoodzie i zakupu z czasem staje się coraz bardziej zadowolony. U mnie Sony konkurował z wcześniej kupionym i9 COWONEM i wygrał SONY.

Dla mnie z kolei lekko bardziej pasował dźwięk z Cowona, ale górę wzięła "solidność" wykonania odtwarzacza. Jak byś wziął oba w rękę, przekonałbyś się co mam na myśli. Sony jest cięższy, w metalowej obudowie co jak dla mnie stanowi dużą zaletę. Że tak powiem czuć, że się trzyma te 700 PLN, natomiast COWON był lekki jak piórko i mniejszy. Nie lubię małych i lekkich telefonów więc również odtwarzacz wygrał solidniejszy. Poza tym, mówią, że faceci to esteci i lubią sobie popatrzeć ;) a Sony jakoś tak ładniej wygląda :).

 

 

Nie wiem skąd masz takie rewelacje, że sony jest metalowej obudowie ale to bzdura :) owszem, jest solidnie wykonany ale nie jest to metal tylko jakiś lepszej jakości plastik który i tak przy pierwszym upadku na płytki kuchenne mi pękł z tyłu lekko :)

Tyl jest faktycznie z jakiegos tworzywa sztucznego, ale ten "marmur" po bokach zdaje sie byc pomalowanym w dosc ciekawy sposob[iMO] kawalkiem metalu - popraw mnie prosze. Niemniej jednak cala buda metalowa nie jest - to fakt.

 

Tył plastik, to prawda.

Przód wiadomo, wyświetlacz.

To co najważniejsze, obudowa w kółko jest wykonane z metalu z natryskiwaną farmą fakturową.

Takie coś kiedyś wyczytałem na HeadFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy juz wspomnieli na ibood bylo taniej.Dlaczego bylo taniej?

Bo ibood prowadzi taka sprzedaz - to ich forma dzialalnosci.Sony przez pierwsze 3 miesiace tego roku prowadzilo promocje(nawet do 30%) na wszystkie swoje produkty (chyba w ramach ogolnego kryzysu-lepiej sprzedac taniej niz zbankrutowac.Wiekszosc firm teraz tak robi i mamy takie promo dzieki kryzysowi globalnemu).Wiec tylko dlatego cena za X1050 taka byla.Moze zle bo sporo osob kupilo i grajek spowszednial - jakby normalnie kosztowal 1000zl to inaczej by pare spraw wygladalo :) .

Towar jest w pelni wartosciowy z ibood.

Ja osobiscie radzil bym byc czujnym podczas zakupow na allegro.Sprawdzac trzeba czy to nowe i czy ma gwarancje.Mozna na allegro kupic uzywki przywiezione z GB.

Ja osobiscie kupilem juz kilka rzeczy w sklepie internetowym solpol.pl a swojego X1060 kupilem cos kolo ceny 1100zl.Ten sklep jest dla mnie bardzo zaufany.

 

Sony z pewnoscia wypusci cos nowego - nowego flagowca raczej sadze ze w okolicach wakacji.Albo przed albo po.Z tego co wiem pracowali nad nowym grajkiem na symbianie.

Ostatnia seria miala zrobic furore czyli NWZ A845 jednak o ile gra podobnie jak X1050/1060 to ma obnizona glosnosc i gra poprostu ciszej.Jest problem napedzic wieksze sluchawki.

 

Z tego co widze to X series jest zrobiony ze szkla organicznego a boki sa z twardego plastiku (w srodku wzmocnione metalem).Designem ma przypominac tafle szka zatopiona w granicie lub znow inni twierdza ze od gory i i od dolu jest to niby polerowany granit a na boku jego surowa faktura.Wyglada to niezle ;) .

Poza tym grajek jest porzadnie wykonany.Wszystko mocne i pasownie :P spasowane.Ani na wyglad ani na jego budowe nie mozna narzekac.Wykonany jest jakosciowo bardzo dobrze-bedzie dlugo sluzyl. Z obsluga nie ma problemow.Ekran dotykowy dziala bardzo dobrze i chyba tylko w Touch'u jest nieco lepiej ale ipodowi nic nie dorownuje.Oprogramowanie dziala jak nalezy.Bateria trzymna dosc dlugo jak na taki spory odtwarzacz.

Ja na nic w nim nie narzekam.Wszysko chodzi jak potrzeba.

Z ciezkim dopasowaniem do niego sluchawek to raczej tak nie jest.Smialo mozna dopasowac kilka par i tanszych i drozszych.

 

W centrach sony z pewnoscia jest nadrozej.Ja bym kupil w sklepie internetowym - tylko w takim ktory ma jakas renome i znany z tego ze nie "odstawia cyrkow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności