Skocz do zawartości

Trochę pytań technicznych przy wymianie kabla


bladykrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zmuszony jestem do wymiany kabla w swoich słuchawkach sennheiser px200.

 

Kabelek nad jakim myślę to CMK422 (może macie jakieś inne propozycje).

 

I teraz ciekawi mnie jedno Cordial jest 4 x podłączyć do słuchawek nie będzie problemy bo jest to logiczne 2 czasze po 2 żyły. (pomijam ekran)

 

Problem jaki się pojawia to jack bo przy wyjściu będę miał 4 żyły i ekran. Jak to teraz połączyć z jackiem normalnie wlutować czy jakoś inaczej.

 

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto technicznie to przy takim połączeniu miałbyś ekran "wiszący", nigdzie nie podłączony, "minusy" zwarte w jacku z zaciskiem masowym, a plusy pojedynczo do kanałów. Jednak z uwagi na zachowanie kabla nie radzę Ci tak robić, bo otrzymasz lekkie słuchawki na sztywnym kablu. Jak już chcesz używać tego kabla, to zrób połączenie Y (jak ja przy K518DJ), tj. w miejscu rozdzielenia kabla na dwie części robisz ciach, poniżej ciągniesz nie dwa kable, a jeden i lutujesz następująco: plusy każdego z kanałów do żył pojedynczego przewodu CMK422, a minusy zwarte razem do ekranu kabla poniżej splittera (zajrzyj do mojego wątku o recablingu K518DJ - DawidSS wytłumaczył to tam prawdopodobnie przejrzyściej niż ja tutaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz. każdy kabel ma dwie żyłki które łączysz do danej słuchawki. Kable masz dwa- więc wychodzi 4 (ekran nie ejst potrzebny w ogóle w odcinku- słuchawka łączenie. dwa z tych kabli będą tworzyć masę, którą połączysz potem z ekranem. a pozostałe dwie do następnych dwóch żył co Ci zostaną to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki może dam rade jak coś to będę pisał.

 

 

Czy dobrze myślałem ze muszę je połączyć.

 

Czy np teraz potrzebuje jakiegoś splitera czy wszytkiego moge dokonac w jacku

 

 

Azahiel tak z czystej ciekawości ile kosztuje u ciebie wymiana kabla jeśli daje ci wszytko co potrzebne (może być info na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm narazie nie działają wiec potem napisze. Spliterek masz po to by zakryć to wszystkie lutki, kable itp- jak łączysz - no i estetycznie lepiej wygląda niż np. sama koszulka termokurczliwa. Jeszcze oplot na kable i masz recabling :) zooknij na temat- wymiana kabli... tam masz wszystk ow sumie jak wygląda/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności