Skocz do zawartości

Grado sr 60 - ceny


Nedroxn

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę na allegro ceny grado sr 60 385zł , wszystkie takie same .

 

Patrzę za granicą amazon.com 220zł , ebay 280 zł .

 

 

Nasuwa mi się myśl , że to jakieś zmowy cenowe . Jak to jest możliwe , że u nas towar jest o tyle droższy ?

 

Szkoda , iż Amazon.com nie wysyła sprzętu . Może znacie Panie i Panowie sklepy , które wysyłają detalicznie do polski sprzęt elektroniczny z zakresu audio i są w miarę tanie ?

 

 

Dwa lata temu kupiłem komputer patrzę dzisiaj na allegro i jego cena jest dosłownie taka sama jak dwa lata temu , rozumiem że złotówka droższa , ale to w końcu dwa lata , nie jest to dziwne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W US SR60 kosztują 79USD. Dodaj do tego wysyłkę, następnie ~30% całości (vat + cło) oraz marżę dystrybutora, a wyjdzie podobna cena do tej oferowanej przez Polskie sklepy.

Oczywiście dla dystrybutorów i sprzedawców ceny zazwyczaj są niższe, ale w przypadku Grado może być nieco inaczej bo z tego co słyszałem, firma ta nie prowadzi oficjalnie sprzedaży w Europie.

Także w przypadku Grado wydaje mi się, że ceny są adekwatne do tych w US, co nie oznacza, że są nie są za wysokie ;)

 

Większą zagadką są dla mnie ceny Denonów w PL, które mają się nijak do tych w US.

Przykład: Denon AH-D2000

- Cena w US 230USD (650zł). Razem z vatem, przesyłką i cłem wychodzi ~950zł, ale to w przypadku gdybyśmy chcieli zamówić samemu, bo dystrybutor ma na pewno taniej.

- Cena w PL u dystrybutora 1500zł; na allegro 1300zł.

 

Inny przykład: Klipsch Image S4 (dynamiczne iemy)

- Cena w US 79USD (220zł). Razem z vatem, przesyłką i cłem ~320zł.

- Cena na eBay (z UK) 370zł + wysyłka

- Cena w u polskiego dystrybutora PL... UWAGA... 999zł

Strona dystrybutora na Polskę: http://www.eic.com.pl/produkty/klipsch/kategoria/179

 

Paranoja.

 

Odpowiadając na pytanie, najlepiej kupować na Head-fi od ludzi z dużym feedback'iem.

Kupujesz po cenach z US, a przy małej kombinacji omijasz nawet cło i vat, ale wiadomo to jest niemoralne i ogólnie be ;)

No chyba, że nie interesuje Cię sprzęt używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Tribeca salon USA 100 tys, salon PL 200 tys ... Ale tu najbardziej bolesna jest akcyza naliczana od kosztów całkowitych (bardzo wysoka od silników 2.5l wzwyż ...)

 

Ale za to mamy słuchawki Sennheiser HD380 Pro najtaniej w świecie. Ja płaciłem 350 (kurier free).

Tak samo jak swego czasu mieliśmy najtansze sluchawki Creative CAL! na świecie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności