Skocz do zawartości

Rockbox a radio samochodowe


bartiss

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że posiadam iPoda 5,5gen z rockboxem i radio samochodowe JVC KD R701 z wejściem USB i obsługą iPoda, kiedy podłączam iPoda przez usb do radia wtedy chyba sie gubi ponieważ widzi odtwarzacz jako iPoda lecz przez wgrany rockbox radio cały czas go szuka, gdy odpalam iPoda przez oryginalne oprogramowanie, radio widzi iPoda normalnie lecz wiadomo że oryginalne oprogramowanie nie widzi formatu mp3 który został wrzucony na rockboxa. No i tu rodzi się moje pytanie jako, że wole zostać przy rockboxie da się coś z tym zrobić żeby radio widziało pliki po odpaleniu iPoda na rockboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

podejrzewam że nie ma takiej możliwości. Mimo że wgrywasz rockboxa to iPod w dalszym ciągu identyfikuje się jako iPod przez USB, co zmusza radio do ustawienia się w tryb iPoda - będzie przeszukiwał go w poszukiwaniu pliku biblioteki itunes. Gdy masz uruchomionego rockboxa to radio nie ma dostępu do wbudowanych funkcji iPod OS i nie jest w stanie z tym współpracować. Możesz spróbować zmusić radio by traktowało ipoda jako pendrive (niestety nie posiadam radia z USB więc musiałbyś zerknąć do instrukji czy coś takiego jest możliwe) albo używać iPod OS. Wydaje mi się jednak, że rockbox posiada funkcje utworzenia biblioteki itunes, nie pamiętam jak to się nazywało a nie mam 5.5g pod ręka żeby przetestować. Jeśli rockboxowi udałoby się dopisać piosenki z rockboxa do biblioteki itunes na iPodzie to może radio by zadziałało z rockboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności