Skocz do zawartości

Reżyseria Dźwięku?


barl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Ponieważ wiem, że wszyscy, którzy wypowiadją się na tym Forum pasjonują się muzyką, mniemam, że wilelu z was myślało o pójściu właśnie w tę dziedzinę życia i kształceniu się w na kierunach związanych z dźwiękiem. Nie ukrywam, że pasjonuję się muzyką. Dlatego też chciałbym rozpocząć studia na kierunku reżyseria dźwięku.

 

Moje pytanie do Was brzmi:

Czy ktoś wie może jak wygląda egzamin na Reżyserię Dźwięku w Warszawie i czy ktoś wie czy w jakiś innych miastach Polski uczelnie oferują studia na nim?? Może Kraków, może Łódź??

 

Wiem że w Poznaniu na UAM są takowe. Miałem nawet przyjemność zdawać test muzyczny który kwalifikuje do egzaminu wstępnego z fizyki na te studia.

 

Jeśli wiecie jak to jest w Warszawie, to pomóżcie :)

 

A może zaproponujecie jakiś inny ciekawy kierunek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rezyserie dzwieku musisz miec skonczone PSM II stopnia, napisac dyktando trzyglosowe itd. Jezeli nigdy nie masz dyplomu PSM to nawet nie masz co sie pchac. Do tego dochodza obowiazkowe studia audiometryczne.

 

Podobna jest bardzo inzynieria dzwieku (gdansk, wroclaw) gdzie licza sie wyniki z matury (z matematyki, fizyki i jezyka obcego).

 

Nad tym drugim sie zastanawiam od jakiegos czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na uniwerku w Poznaniu wykosili właśnie na fizyce. Test muzyczny zaliczyłem bez problemu. Po teście muzycznym zostawał tylko ustny z fizyki który oblałem:). Wiem że z 10 osób na miejsce po teście z muzyki zostawały 3 osoby na miejsce wiec ładnie kosili. MI tylko trochę szczęścia zabrakło.

 

Inżynieria dźwięku ma niestety bardzo mało wspólnego z realizacją, generalnie chodzi w inżynierii o zastosowanie dźwięków w przemysłówce więc mało ciekawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagio - ciezko sie dostac? Bo tez wlasnie myslalem o gdansku....

 

No ja póki co na Ele i Tele jestem, dopier od pazdziernika wybieram tele

a w dalszej kolejnosci mam nadzieje IDiO

 

Inżynieria dźwięku ma niestety bardzo mało wspólnego z realizacją, generalnie chodzi w inżynierii o zastosowanie dźwięków w przemysłówce więc mało ciekawe....

 

nie wiem skąd takie osądy czy ma czy nie ma wspólnego. Wiem jedno, dziś ruszylo

u nas Koło Naukowe Inżynierii Dźwięku i Obrazu, wiem że mamy studio nagrań.

Wiem że będziemy realizować tam nagrania, wiem że będziemy wyjeżdżali w plener

(koncerty) na nagrania, a poza tym dowiemy sie zapewne na jakiej dokładnie zasadzie

działają filtry, modulatory, samplery itp. Mało tego, taka reżyseria jest jedną ze specjalności

na Inż Dź i Obr, są też takie choćby jak odszumianie nagrań.. o szczegóły: http://sound.eti.pg.gda.pl/

 

a dla leniwych lista specjalnosci:

"-systemy sterowania głosowego urządzeniami,

-kompresja sygnałów,

-redukowanie szumów i zakłóceń związanych z rejestracją i transmisją dźwięku i obrazu, rekontruowanie nagrań

-konstruowanie nowoczesnych układów i urządzeń elektronicznych wraz z ich oprogramowaniem,

-zaawansowane aplikacje internetowe

-zagadnienia związane z jednoczesnym przetwarzaniem dźwięku i obrazu w multimediach, aplikacje z dziedziny wirtualnej rzeczywistości, zaawansowane telekonferencje multimedialne itp.

-przetwarzanie i rozpoznawanie obrazu, postprodukcja wideofoniczna,

-cyfrowa radiofonia i telewizja, w tym najnowsze aplikacje związane z WebTV,

-metody cyfrowej syntezy dźwięku i obrazu,

-elektroniczne urządzenia wspomagające dla osób o upośledzonym słuchu i z wadami wymowy, internetowe aplikacje telemedyczne

-wspomagane komputerowo projektowanie systemów nagłośnienia i ochrony przeciwdźwiękowej,

-zagadnienia reżyserii dźwięku i technologii studyjnej rejestracji nagrań."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności