Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa w cenie do 600 zł


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

Xonar ST ponoć jest lepszy od STX.

 

Natomiast z wymienionych przez Ciebie najlepszy byłby Audiotrak HD2.

 

o proszę, do tej pory myślałem, że jedyną różnicą między kartami jest interfejs pci vs pci-e + wyjscie na karte rozszerzeń... poczytałem trochę i jednak mają brzmieć troszke odmiennie ze wskazaniem na ST, a to glównie przez hardware clock chip który posiada ta wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac_1 po Twojej sygnaturze, wnioskuję, że znasz się na rzeczy. Co mi polecisz?

Nie sygnatura czyni człowieka mądrzejszym :)

 

Nie bardzo znam się na kartach dźwiękowych ale moim zdaniem do bezpośredniego napędzenia słuchawek najlepszy byłby Asus Xonar ST, posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy na TPA6120 i szczyci sie bardzo dobrą jakością dźwięku, ale polecam poszukać trochę informacji na head-fi bo nie miałem z nią osobiście styczności a nie chciałbym wprowadzić cie w błąd. Widziałem tez recke tej karty na stereophile.

Poszukaj także coś o różnicach dźwiękowych pomiędzy ST a STX.

 

Na drugim miejscu stawiałbym Audiotraka HD2, jest to także bardzo dobra karta która również ma dedykowane wyjście słuchawkowe (na opampach) jednak po jej zakupie należy wymienić wzmacniacze operacyjne na lepsze aby uzyskać naprawdę dobra jakość dźwięku, wiec tu dochodzą dodatkowe koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest konieczne, zawsze będę mógł je wymienić później ;) Ty miałeś Prodigy 7.1 HiFi. Byłeś z niej zadowolony?

Nawet bardzo, jednak ta karta nie nadaje się do napędzenia trudnych słuchawek, nie wiem jakie są twoje JVC.

 

Na standardowych opampach ta karta nie zachwyca ale po wsadzeniu czegoś lepszego było juz znacznie lepiej, nawet do tego stopnia ze po zakupie niemodowanego Beresforda nie czułem przepaści w jakości, był to dźwięk podobnej klasy, choć przy dłubniętym Beresie Audiotrak by już zapewne wymiękł :)

 

Ja w swoim miałem LME49720.

 

Jeśli już brałbyś Audiotraka to celuj w HD2 a nie 7.1 HiFi, na pewno będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o możliwości kupna DAC'a. Czy jeśli masz na płycie głównej wyjście optyczne to będę mógł kupić dobry DAC, bez potrzeby inwestowania w dedykowaną kartę dźwiękową?

Dokładnie. Jeśli jednak chciałbyś podłączyć do niego słuchawki to musiałbyś znaleźć coś z DOBRYM wyjściem słuchawkowym.

 

Poczytaj i zerknij na Zero DAC, ma wejście USB i całkiem niezły wzmacniacz słuchawkowy. Wymiana OPA również zalecana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znów mam dylemacik ;) Co byś zrobił na moim miejscu? Może kiedyś będę kupował dobre monitorki stereo, więc karta dźwiękowa się przyda.

Hmm... szczerze powiem ze miałbym problem z dokonaniem wyboru (ST vs HD2 vs Zero DAC). Każdy z tych sprzętów ma swoje plusy i minusy.

 

Nie miałem nigdy styczności z żadnym z nich dlatego nie chce tutaj wyrokować co będzie najlepsze i odeśle cie na head-fi gdzie znajdziesz multum informacji o Zero DAC oraz ST. Jakieś bezpośrednie porównanie tez na pewno się znajdzie.

Musisz wybrać sam :)

 

PS. Do Zero DAC również możesz podłączyć zewnętrze kolumny aktywne/wzmacniacz.

 

Edit:

Za 600zł jeśli byś dobrze poszukał to kupiłbyś używana E-mu 1212m (ok 300zł) a resztę mógłbyś przeznaczyć na wzmacniacz słuchawkowy (np. używany Holdegron) i myślę ze taki zestaw byłby najlepszy pod względem jakości w tej cenie. Choć dużo zależałoby od wzmacniacza słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mu 1212m lepsza od HD2? Właśnie zrobię tak jak radzicie. DAC odpada, bo dowiedziałem się, że jakość sygnału z optyka jest różna od zintegrowanego układu audio. Poza tym ochłonąłem trochę z emocji i stwierdziłem, że nie mogę przeznaczyć bagatela 1000 zł na DAC. Pozostaje więc dobra karta dźwiękowa i wzmacniacz słuchawkowy, ale tutaj myślałem raczej od MxM. Co o nim sądzicie?

 

Tak na marginesie - jaki źródło dźwięku cyfrowego z obsługą CD uważacie za najlepsze.

Niestety E-Mu odpada za brak sterowników dla Windows 7.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł jeśli byś dobrze poszukał to kupiłbyś używana E-mu 1212m (ok 300zł)

 

300 zł? Za 450 to i można teraz (niedawno była aukcja za 400 na allegro), ale za 300 to trzeba by długo czekać na taką okazje moim zdaniem...

Wiadomo ze trzeba by było trafić na okazje ale jakiś czas temu ta karta poszła na allegro za 280zł wiec wszystko jest możliwe :) oczywiście jej typowa cena jest wyższa.

 

E-mu 1212m lepsza od HD2?

 

Musisz wybrać co bardziej ci odpowiada, każdy ma inny gust i preferuje inne brzmienie ale generalnie 1212m uchodzi za lepsza kartę, choć audiotrak jest zapewne bardziej uniwersalny.

 

Pozostaje więc dobra karta dźwiękowa i wzmacniacz słuchawkowy, ale tutaj myślałem raczej od MxM. Co o nim sądzicie?

 

MxM to bardzo fajny wzmacniacz przenośny, ale z racji tego ze jest zasilany bateryjnie nie polecam go do użytku domowego, jest to mało wygodne, chyba ze zrobisz sobie wersje stacjonarną.

Podsunę Ci kolejny pomysł który powinien pozwolić ci zaoszczędzić trochę grosza :) Jeśli już planujesz zakup zwykłego wzmacniacza oraz głośników to kup wzmacniacz który będzie nadawał się do napędzenia słuchawek, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu :) Podobno najlepiej spisują się stare tranzystorowce które maja podpięte wyjście słuchawkowe bezpośrednio z końcówki mocy poprzez rezystory.

 

Niestety E-Mu odpada za brak sterowników dla Windows 7.

Bardzo mozliwe ze pasują sterowniki z visty lub nawet xp, ale to już sam musisz zrobić rozeznanie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki stacjonarny wzmacniacz stereo z dobrym (oczywiście wzmocnionym) wyjściem słuchawkowym mi polecasz?

 

Niestety nie polecę Ci żadnego bo posiadam zbyt mała wiedzę w tym temacie :) ale widziałem kiedyś wątek na audiostereo w którym była mowa o wyjściach słuchawkowych w zwykłych wzmakach, może uda ci się do niego dokopać.

Mogę jedynie doradzić ze szukałbym sprzętu z lat 70 i 80 z tranzystorową końcówką mocy, najlepiej wysokie modele (może jakaś stara Yamaha, Grundig, Sansui lub Luxman?).

 

Pamiętaj jednak ze dedykowany wzmacniacz słuchawkowy będzie lepszy niż jego cenowy odpowiednik wśród zwykłych wzmacniaczy. Choć nie wykluczone ze trafisz na jakaś perełkę która do twoich obecnych słuchawek wystarczy aż nadto i dodatkowo napędzi kolumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności