Skocz do zawartości

Monitory vs Microlab vs ?


patriota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie jest następujące. Zastanawiam się nad kupnem głosników do komputera.

Posiadam porządną kartę(emu0404usb) więc należy zatroszczyć się o głośniki.

Problem polega nad pojedynkiem między monitorami a głośnikami.

Ogólnie przydałyby mi się monitory z racji tego, że coś tam tworzę. Z drugiej

strony boję się, że monitory mogą zagrać gorzej. Wiem, że monitory nic nie barwią itp

ale czy to nie wpływa na to, że gorzej wypada słuchanie na nich muzyki ?

Mimo wszystko więcej słucham więc głównie zależy mi na naprawdę dobrej jakości i dobrym bassie.

 

Budżet to jakieś 1500zł.

 

Dużo dobrego czytałem o microlabach solo 7c, jakieś doświadczenia?

Może znacie coś lepszego? Może monitory od krk wypadną lepiej ?

 

dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównać Solo7C, które kosztują 500zł za KRK za 1300zł? Nawet bym się nie zastanawiał tylko brał jakieś monitory studyjne, np. KRK RP-5.

 

Z tym, że te KRK mogą mieć przymało basu, no ale co kto lubi.

Edytowane przez fructo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko więcej słucham więc głównie zależy mi na naprawdę dobrej jakości i dobrym bassie.

Dobrego basu w aktywnych głośniczkach za 500zł nie uświadczysz. Masz kase? Bierz monitory. Z drugiej strony za półtora kafla można złożyć już całkiem przyjemne używane stereo. Np. używany wzmak za 500zł + większe monitorki (nowe) w stylu magnatów quantum 603 za 1kilozłoty. Albo jak uda Ci się dorwać używane eltax lierty 3+ / 5+, to albo zostanie jeszcze więcej kasy na wzmaka, albo zaoszczędzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak monitory to dochodzi koszt standów (ok. 600-700 zł).

Ushery to świetne monitorki, ale o małej skuteczności i potrzebują imo mocnego wzmacniacza żeby zagrać (piszę to jako ich właściciel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma te Ushery, grają ze wzmakiem: NAD C315BEE oraz odtwarzaczem: NAD C515BEE. Mi ich dźwięk bardzo odpowiada :) Ale faktycznie bez standów to trochę lipa, a dodatkowy wydatek raczej nie wchodzi u Ciebie w rachubę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo dylemat mam podobny.

 

Szukam jakiś głośników (pokój 3x3,5) do ok. 400-500zł, zastanawiałem się nad solo6c lub jakimiś aktywnymi monitorkami. Byłyby ona podpięte do CD lub najlepiej jakby mi się udało jeszcze kupić chwalonego discmana Rio Volt bodajże 90. Chciałbym po prostu sprzedać obecny zestaw (tzn Altusy 75 + wzmak i korektor RADMOR`a) i zakupić coś mniejszego, ale pozwalającego też podpiąć większe słuchawki (przy obecnej konfiguracji na głośnikach nie jest źle, ale wyjście słuchawkowe w tym wzmacniaczu to porażka...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy jest ktoś kto porównywał solo6c z kurzweil ks-40a??

Ewentualnie jak spisują się solo 6c w bliskim polu??

W bliskim polu- średnio, ale dobrze rozstawione wymiatają. Najlepiej przynajmniej te 2 metry odstępu, żeby było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 1500zl wybrałbym takie coś http://stx.sote.pl/mx-140.html + jakiś uzywany wzmacniacz z allegro :) stara yamaha czy technics, byle tranzystor :) Wątpie zeby te microlaby co tak tu polecacie miały start do tych kolumienek. Po 2 kiedyś pisał do mnie koles i mowil ze te microlab to straszny szit i juz słuchawki za 200zl mają lepsze brzmienie jak one...co za tym idzie są zrobiione na słabych elementach. Polecam wejsc na forum diyaudio.pl i tam poszukać kolesi ktorzy podjąc też się mogą wykonania monitorków takich na zamówienie, napewno więcej jak STX nie zakrzyczą a będziecie mieć w takim fornirze jak chcecie ;)

 

Z tego co wiem też czesto zdarza się okazja by kupić jeszcze lepsze monitory niz te co pokazałem w cenie do 800zl :) wiec sami wybierzcie :) co lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktos nie ma warunków, zeby rozstawić monitorki te 2 m od siebie, 50 cm od scian (bocznych i tylnych), nie chce dopłacać do podstawek (sam sprawdzilem, ze te same monitory MISSION brzmią inaczej na szfce z MDF a na szafce z litego drewna ;) )

to proponowałbym wypozyczenie i posłuchanie aktywnych minitorów bliskiego pola.

Takie Yamaha :

 

 

 

 

 

 

<< Yamaha HS50M >> to wydatek 1300 PLN za komplet.

No i zakładam, ze mozna wypożyczyć je (np. z jakiegos sklepu muzycznego)

 

No i są to monitory "bliskiego pola". << HS seria bliskiego pola >>

Proponuję potestowac, bo zdania są podzielone.

U znajomego grają bardzo dobrze z lapka -> Beresford. Mysle, ze z dobrej karty tez zagrają OK.

 

Z drugiej strony czytalem opinie, ze tak sobie (ale zazwyczaj osoby te podłączały je do wyjscia słuchawkowego integry :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także aktualnie zastanawiam się nad zakupem jakiś niewielkich monitorów które mógłbym postawić na biurku i standardowo zastanawiam się nad Solo 6C, pokój mam niewielki bo tylko jakieś 9m2 ale biurko jest dość spore bo pozwoliłoby na rozstawienie kolumn na 1,8m od siebie, niestety optymalna odległość kolumny od ściany wyniosłaby ok 10cm i tu rodzi się problem. Microlaby maja BR na tylnej ściance i obawiam się ze ta odległość będzie zbyt mała.

 

Jaka jest minimalna/optymalna odległość kolumny od tylnej ściany? Moze warto byłoby umieścić za kolumną mate wygłuszająca typu "piramidki"?

 

Czy może lepiej odpuścić sobie microlaby i kupić jakiś wzmak i kolumny które maja BR na przedniej ściance (tak do 500zł za całość).

 

Mam nadzieje ze doradzicie coś sensownego, bo samemu ciężko mi się zdecydować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności