Skocz do zawartości

iriver plus pod windows 7 + parę pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj posiadam tę zabaweczkę i mam parę pytań:

1) Jak zmusić iriver plus do pracy pod Win7? Próbowałem wersji 2, 3, 4 i nic...

W działającej (niby) wersji 2 nie widzi E30 po podpięciu. Czy musi być podpięty w określonym trybie pracy?

Ten cały ich soft wydaje mi się kosmicznie skomplikowany...

2) Jak spowodować, aby okładka płyty w folderze była wyświetlana przy odtwarzaniu utworów z płyty?

3) Jaki format playlist obsługuje E30? Próbowałem z m3u i ich nie widzi. Korzystam (do tworzenia playlist) z małego prostego progsa mp3 tag.

 

 

Zapewne ktoś napisze, że to już było. Z drugiej strony - wszystko już kiedyś gdzieś było, więc po co komu fora... ;)

 

Pozdrawiam

Negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Musi być podpięty w trybie UMS/MSC, nie MTP! Poza tym, wygląda na to, że tylko wersja 3 współpracuje z twoim odtwarzaczem, 4 tylko kilka najnowszych modeli.

2) Spróbuj dodać okładkę do tagów np. MP3tagiem - coraz więcej odtwarzaczy czyta tylko takie obrazki.

3) Playlist m3u nie obsługuje chyba żaden z nowszych iriverów (co do Hxxx się nie wypowiadam, bo nie wiem), na pewno natomiast można użyć iriverplusa, ale najpierw musiałbyś go "uczynnić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

1) Czy player jest widoczny jako dysk wymienny (czyli się zainstalował ze sterownikami itd.)? Czy iriverplus 3 instaluje się bez problemów?

2) W MP3tagu musiałbyś ręcznie dodać okładkę dla każdego albumu - wybierasz pliki i po lewej stronie na samym dole masz takie kwadratowe pole - tam prawoklik i "dodaj okładkę". Znacznie prościej, szybciej i automatycznie robiło się to via MediaMonkey z odpowiednią wtyczką - ja używałem Batch Art Finder, która sama wyszukiwała okładki dla każdego albumu, automatycznie je ściągała i zapisywała gdzie się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wgraj ip3, 2 oficjalnie nie obsługuje twojego odtwarzacza.

2) "Dodaj okładkę" dotyczyło tylko okładek. Co do playlist powiem tak - wiem na pewno, że iriverplus na pewno je potrafi tworzyć, innego softu do tego celu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ściągam instalkę 3ki z iriver oficjalnej. Zobaczymy... Na oryg cd też była 3ka. Wywaliło podczas instalki, że nie wspiera win7. Wstyd, że iriver nie wspiera systemu, który istnieje już tak długo na rynku.

2) Zrobiłem to progsem MP3tag. Przerzuciłem Total Commanderem na E30 i okładka nie jest widoczna. Nie bardzo ten temat jarzę :( Może jak uda mi się odpalić ten cały iriver plus - dam radę? 2ka wydawała mi się bardzo zagmatwana.

 

Pozdrawiam

Negatyw

 

No niestety z Win7 iriver3 nie pójdzie.

 

Do 4ki zaś przyczepił się mój Eset Smart Security, wywalił parę dll'i i instalacja się wykrzaczyła. A wogóle 4ka wspiera mojego E30? Na wwww irivera nie znalazłem w wykazie 3ki ani 4ki mojego E30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 4ka nie wydaje się współpracować z E30, ale 3kę mam sam (do mplayera) i w jego wykazie playerów E30 jest.

Tak w ogóle to po co ci ten iriverplus? Przecież E30 czyta dane z tagów, więc muzykę sam posegreguje, a co do sortowania to jeśli będziesz wgrywał całymi albumami to i tak ścieżki będą odgrywane w kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ka z wyłączonym Esetem się zainstalowała, ale E30 nie widzi.

 

No właśnie. Faktycznie wrzucam przez Total Commandera w folder MUSIC foldery z płytami i wszystko ok. Chciałbym jeszcze tylko mieć okładkę zamiast symbolu nutki podczas grania E30 - to wszystko. Myślałem, że to dam radę tylko z tym zakręconym iriver plus. Ale jeśli osiągnę to innym softem - proszę o podpowiedzi :)

 

Swoją drogą - czy upgrade oprogramowania E30 mogę zrobić jedynie przez iriver plus? Jest jakiś iriver firmware updater, ale on działa w trybie MTP. Nie bardzo kojarzę te 2 tryby. Mam w tym drugim i (z tego co jarzę) w tym właśnie mogę widzieć E30 jak dodatkowy dysk i wrzucać pliki Total Commanderem.

 

Pozdrawiam

Negatyw

=================================================

 

Wreszcie udało mi się (wymuszając tryb zgodności z xp) zainstalować iriver plus pod win7. Udało mi się nawet wrzucić (i to z okładkami) parę albumów w mp3. Walczę teraz z wrzutką do E30 albumów w formacie FLAC.

 

Pozdrawiam

Negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Walczę teraz z wrzutką do E30 albumów w formacie FLAC.

 

Pozdrawiam

Negatyw

 

 

I jak walka z wrzutką FLAC-ów?? Może podpowiesz mi jak je wrzucic. U mnie Mp3 wchodzą normalnie, a Flac w trybie UMS ładują sie do playera, ale jak chce je odsłuchac do wyskakuje mi " THIS FILE FORMAT IS NOT SUPPORTED". Wersje firmware miałem 1.03 i 1.04., teraz powróciłem do 1.03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hi

Póki co nie walczyłem z FLACami, ale powrócę do tematu.

Mam problem z jakby dławieniem się mp3. Czasem takie zjawisko występuje podczas odtwarzania. Na poprzednich playerach tego nie miałem a używałem i używam wciąż creative ep-630 (wg mnie cena / jakość są super).

Dlaczego wróciłeś do starszego softu?

Swoją drogą - też korzystasz z iriver plus 3?

 

Pozdrawiam

NEGATYW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Nie znam się na tego typu urządzeniach, ale właśnie kupiłam mp3 Iriver 3 plus i mam problem z instalacją tego na komputerze (laptopie..nie wiem, czy to ma znaczenie). Czy to z powodu Windows 7? Jak podłączam do laptopa, to w ogóle nie pojawia się informacja, że zostało podłączone nowe urządzenie :( Czy coś w tej sprawie mogę zrobić? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

 

1) Ściągam instalkę 3ki z iriver oficjalnej. Zobaczymy... Na oryg cd też była 3ka. Wywaliło podczas instalki, że nie wspiera win7. Wstyd, że iriver nie wspiera systemu, który istnieje już tak długo na rynku.

2) Zrobiłem to progsem MP3tag. Przerzuciłem Total Commanderem na E30 i okładka nie jest widoczna. Nie bardzo ten temat jarzę :( Może jak uda mi się odpalić ten cały iriver plus - dam radę? 2ka wydawała mi się bardzo zagmatwana.

 

Pozdrawiam

Negatyw

 

No niestety z Win7 iriver3 nie pójdzie. >>>> To znaczy, że nie będzie działać w ogóle? Coś da się z tym zrobić? Nie wiem teraz, czy powinnam oddać urządzenie, bo żadna korzyść z niego, skoro nie integruje się z Win7 :( [dagi]

Do 4ki zaś przyczepił się mój Eset Smart Security, wywalił parę dll'i i instalacja się wykrzaczyła. A wogóle 4ka wspiera mojego E30? Na wwww irivera nie znalazłem w wykazie 3ki ani 4ki mojego E30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie znam się na tego typu urządzeniach, ale właśnie kupiłam mp3 Iriver 3 plus i mam problem z instalacją tego na komputerze (laptopie..nie wiem, czy to ma znaczenie). Czy to z powodu Windows 7? Jak podłączam do laptopa, to w ogóle nie pojawia się informacja, że zostało podłączone nowe urządzenie :(

A jaki odtwarzacz? :) Masz problem z instalacją programu iriver plus 3, czy z wykryciem przez komputer odtwarzacza, czy może z jednym i drugim? Czy w momencie, gdy odtwarzacz jest podłączony wyświetla się coś na jego ekranie?

 

To znaczy, że nie będzie działać w ogóle? Coś da się z tym zrobić? Nie wiem teraz, czy powinnam oddać urządzenie, bo żadna korzyść z niego, skoro nie integruje się z Win7 :( [dagi]

Będzie działało :). Jeśli iriver plus 3 nie śmiga, spróbuj iriver plus 4, do pobrania tutaj. Ewentualnie spróbuj uruchomić program w trybie zgodności (np. z Windows XP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem tyle, jak iriver plus 3 nie działa na 7 to trzeba tryb zgodności z XP i się odpali. U mnie tak ruszył, a się nawet zainstalować normalnie nie chciał. Co do iriver plus 4... niektóre playery (S10) się z nim nie lubią jak zauważyłem także to nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie znam się na tego typu urządzeniach, ale właśnie kupiłam mp3 Iriver 3 plus i mam problem z instalacją tego na komputerze (laptopie..nie wiem, czy to ma znaczenie). Czy to z powodu Windows 7? Jak podłączam do laptopa, to w ogóle nie pojawia się informacja, że zostało podłączone nowe urządzenie :(

A jaki odtwarzacz? :) Masz problem z instalacją programu iriver plus 3, czy z wykryciem przez komputer odtwarzacza, czy może z jednym i drugim? Czy w momencie, gdy odtwarzacz jest podłączony wyświetla się coś na jego ekranie?

 

 

Na wstępie, bardzo dziękuję za pomoc :)

Zainstalowałam iriver3plus i chyba instalacja przebiegła pomyślnie, aczkolwiek w trakcie pojawił się jakiś błąd "nawiązujący do drukarki", której nie mam. Nie mniej jednak widzę, że program jest zainstalowany, ale po podłączeniu mp3(spinn) do komputera nie pojawia się komunikat, że zostało podłączone nowe urządzenie i nie widzę w moim komputerze "dysku wymiennego" jak to zwykle widziałam po podłączeniu innych zewnętrznych urządzeń. [dagi]

 

To znaczy, że nie będzie działać w ogóle? Coś da się z tym zrobić? Nie wiem teraz, czy powinnam oddać urządzenie, bo żadna korzyść z niego, skoro nie integruje się z Win7 :( [dagi]

Będzie działało :). Jeśli iriver plus 3 nie śmiga, spróbuj iriver plus 4, do pobrania tutaj. Ewentualnie spróbuj uruchomić program w trybie zgodności (np. z Windows XP).

 

Próbowałam w trybie zgodności, ale nadal nie działa. Bynajmniej nie mogę przesyłać plików na mp3 Chyba, że ja nie potrafię obsługiwać takich urządzeń, ale czemu komputer nie wykrywa podłączenia mp3? [dagi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam w trybie zgodności, ale nadal nie działa. Bynajmniej nie mogę przesyłać plików na mp3 Chyba, że ja nie potrafię obsługiwać takich urządzeń, ale czemu komputer nie wykrywa podłączenia mp3? [dagi]

Powiedz, jaki odtwarzacz i wypróbuj metody, jakie podałem w swoim poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam w trybie zgodności, ale nadal nie działa. Bynajmniej nie mogę przesyłać plików na mp3 Chyba, że ja nie potrafię obsługiwać takich urządzeń, ale czemu komputer nie wykrywa podłączenia mp3? [dagi]

Powiedz, jaki odtwarzacz i wypróbuj metody, jakie podałem w swoim poście wyżej.

 

Jeśli chodzi o mp3 to SPINN iriver 3 plus. Próbowałam kliknąć na tego linka z iriver4, co podałeś, ale jest w takim formacie, że nie mogę otworzyć. Natomiast próbowałam w trybie zgodności i nadal to samo. Komputer w ogóle nie pokazuje, że jest podłączone nowe urządzenie i nie mogę przerzucać plików na spinn mp3 z irivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mp3 to SPINN iriver 3 plus. Próbowałam kliknąć na tego linka z iriver4, co podałeś, ale jest w takim formacie, że nie mogę otworzyć. Natomiast próbowałam w trybie zgodności i nadal to samo. Komputer w ogóle nie pokazuje, że jest podłączone nowe urządzenie i nie mogę przerzucać plików na spinn mp3 z irivera.

Spróbuj ściągnąć 4 stąd (bezpośrednio ze strony irivera). Plus 4 jest na pewno zgodny z Windows 7. Nie odpowiedziałaś na pytanie, czy po podłączeniu odtwarzacza wyświetla się cokolwiek na jego ekranie. "Connected", jakaś ikona? Wyświetlacz świeci, czy nie reaguje na połączenie? Próbowałaś połączyć odtwarzacz z innym komputerem?

Edytowane przez olix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzaczu pojawia się coś takiego do wyboru: tylko zasilanie albo ładowanie i zasilanie, a powyżej jest napisane: USB connect. Natomiast na komputerze nie pojawia się żadna ikona, brak informacji o podłączeniu nowego urządzenia. Nie podłączałam do innego komputera, ale jutro spróbuję, natomiast zainstaluję również, to co proponowałeś, za co dziękuję i pozdrawiam :)

 

Jeśli chodzi o mp3 to SPINN iriver 3 plus. Próbowałam kliknąć na tego linka z iriver4, co podałeś, ale jest w takim formacie, że nie mogę otworzyć. Natomiast próbowałam w trybie zgodności i nadal to samo. Komputer w ogóle nie pokazuje, że jest podłączone nowe urządzenie i nie mogę przerzucać plików na spinn mp3 z irivera.

Spróbuj ściągnąć 4 stąd (bezpośrednio ze strony irivera). Plus 4 jest na pewno zgodny z Windows 7. Nie odpowiedziałaś na pytanie, czy po podłączeniu odtwarzacza wyświetla się cokolwiek na jego ekranie. "Connected", jakaś ikona? Wyświetlacz świeci, czy nie reaguje na połączenie? Próbowałaś połączyć odtwarzacz z innym komputerem?

 

Na odtwarzaczu pojawia się coś takiego do wyboru: tylko zasilanie albo ładowanie i zasilanie, a powyżej jest napisane: USB connect. Natomiast na komputerze nie pojawia się żadna ikona, brak informacji o podłączeniu nowego urządzenia. Nie podłączałam do innego komputera, ale jutro spróbuję, natomiast zainstaluję również, to co proponowałeś, za co dziękuję i pozdrawiam :)

 

..ściągnęłam, ale wszystko jest po japońsku bądź po chińsku i pojęcia nie mam gdzie mogę zmienić język :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzaczu pojawia się coś takiego do wyboru: tylko zasilanie albo ładowanie i zasilanie, a powyżej jest napisane: USB connect. Natomiast na komputerze nie pojawia się żadna ikona, brak informacji o podłączeniu nowego urządzenia. Nie podłączałam do innego komputera, ale jutro spróbuję, natomiast zainstaluję również, to co proponowałeś, za co dziękuję i pozdrawiam :)

 

..ściągnęłam, ale wszystko jest po japońsku bądź po chińsku i pojęcia nie mam gdzie mogę zmienić język :D

No to coś jest z komputerem, a konkretnie z Iriver Plus/sterownikami. Instalator faktycznie skopali, jest po koreańsku :lol: , ale wystarczy wybrać pierwszą opcję z tego i wcisnąć przycisk niżej, instalacja poleci po angielsku.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzaczu pojawia się coś takiego do wyboru: tylko zasilanie albo ładowanie i zasilanie, a powyżej jest napisane: USB connect. Natomiast na komputerze nie pojawia się żadna ikona, brak informacji o podłączeniu nowego urządzenia. Nie podłączałam do innego komputera, ale jutro spróbuję, natomiast zainstaluję również, to co proponowałeś, za co dziękuję i pozdrawiam :)

 

..ściągnęłam, ale wszystko jest po japońsku bądź po chińsku i pojęcia nie mam gdzie mogę zmienić język :D

No to coś jest z komputerem, a konkretnie z Iriver Plus/sterownikami. Instalator faktycznie skopali, jest po koreańsku :lol: , ale wystarczy wybrać pierwszą opcję z tego i wcisnąć przycisk niżej, instalacja poleci po angielsku.

Powodzenia :)

 

Podłączałam mp3 do innego komputera i tam bez problemów, bez instalowania kolega powrzucał różne pliki, w dodatku zaraz po podłączeniu pokazał się komunikat o nowym urządzeniu. Nie wiem, komputer mam nowy,instalował mi znajomy, Win7 oryginalny,kupiony, więc nie wiem co jest z tym komputerem. Właśnie instaluję na nowo iriv4 (poprzedni odinstalowałam), który poleciłeś, mam nadzieję, ze uda mi się znaleźć instalkę po angielsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałam mp3 do innego komputera i tam bez problemów, bez instalowania kolega powrzucał różne pliki, w dodatku zaraz po podłączeniu pokazał się komunikat o nowym urządzeniu. Nie wiem, komputer mam nowy,instalował mi znajomy, Win7 oryginalny,kupiony, więc nie wiem co jest z tym komputerem. Właśnie instaluję na nowo iriv4 (poprzedni odinstalowałam), który poleciłeś, mam nadzieję, ze uda mi się znaleźć instalkę po angielsku :)

Czyli zgadza się z tym, co mówiłem :) Plus 3 i 4 mogą być jednocześnie zainstalowane, nie gryzą się, chociaż w sumie po co mają miejsce zajmować. A z instalką źle wytłumaczyłem, pierwsze okno jest oknem wyboru języka. A potem wedle wybranej opcji, pierwsza to język angielski :).

 

plus4installation.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałam mp3 do innego komputera i tam bez problemów, bez instalowania kolega powrzucał różne pliki, w dodatku zaraz po podłączeniu pokazał się komunikat o nowym urządzeniu. Nie wiem, komputer mam nowy,instalował mi znajomy, Win7 oryginalny,kupiony, więc nie wiem co jest z tym komputerem. Właśnie instaluję na nowo iriv4 (poprzedni odinstalowałam), który poleciłeś, mam nadzieję, ze uda mi się znaleźć instalkę po angielsku :)

Czyli zgadza się z tym, co mówiłem :) Plus 3 i 4 mogą być jednocześnie zainstalowane, nie gryzą się, chociaż w sumie po co mają miejsce zajmować. A z instalką źle wytłumaczyłem, pierwsze okno jest oknem wyboru języka. A potem wedle wybranej opcji, pierwsza to język angielski :).

 

plus4installation.gif

 

Dziękuję, trafiłam na francuski :) też może być. Mp3 już działa, już mogę wgrywać, więc nie będę nękać ;). Jeszcze raz bardzo dziękuję. Życzę miłej niedzieli, nie przed komputerem :D

Pozdrawiam,

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

taki problem odnośnie tego softu...

przeinstalowałem windowsa i nie mam opcji wideo w zakładkach- dramat, nie skonwertuję żadnego filmu... wcześniej wszystko było ok. Domyślam się, że nie mam zainstalowanego czegoś na kompie, tylko czego?? Direct X mam, Quick time też...

pomoże mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności