Skocz do zawartości

UE 10 PRO


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś stałem się posiadaczem UE 10 PRO. Zdecydowałem się na z tego względu, że chciałem słuchawki, które będą dobrze tłumiły dźwięki otoczenia typu ( tramwaj, autobus, pociąg )i będą miały bardzo dobry dźięk. Wcześniej posiadałem przez krótki okres RE2, ale "bezbasie" tych słuchawek oraz ogólna niewygoda zmusiła mnie do ich sprzedania. Powiedziałem sobie, że jeśli już kupię słuchawki dokanałowe, to mają być one jednymi z najlepszych.

Pierwsze co rzuca się w oczy to rozmiar tych słuchawek, są ogromne w porównaniu do RE2. Mam problem z gąbkami do nich, bo żadne comply z zestawu nie chcą wejść mi do ucha. W związku z tym założyłem najmniejsze silikony, ale i tak czuję dużą niewygodę. Problem jest również z samym kablem, chciałem założyć słuchawki jak na obrazku ze strony UE, ale nie mogę. Boję się, że zniszczę ten kabel ciągle go wyginając. Założyłem więc słuchawki odwrotnie, kablem do dołu i jest lepiej, ale czuję że to jeszcze nie to, poza tym słuchawki w takim ułożeniu mocno odstają od uszu. Można kupić jeszcze mniejsze pianki comply niż te z zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij prawy kabel do lewej słuchawki, a lewy do prawej i potem wsadź prawą słuchawkę do lewego ucha i zobacz czy będzie lepiej. Jest to tzw flip-flop mod. Może i kupiłeś jedne z najlepszych iemów ale z pewnością jedne z najmniej wygodnych, żeby nawet nie powiedzieć że są to najmniej wygodne iemy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij prawy kabel do lewej słuchawki, a lewy do prawej i potem wsadź prawą słuchawkę do lewego ucha i zobacz czy będzie lepiej. Jest to tzw flip-flop mod. Może i kupiłeś jedne z najlepszych iemów ale z pewnością jedne z najmniej wygodnych, żeby nawet nie powiedzieć że są to najmniej wygodne iemy na świecie.

 

A nie przypadkiem Flip-side mod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś stałem się posiadaczem UE 10 PRO. Zdecydowałem się na z tego względu, że chciałem słuchawki, które będą dobrze tłumiły dźwięki otoczenia typu ( tramwaj, autobus, pociąg )i będą miały bardzo dobry dźięk. Wcześniej posiadałem przez krótki okres RE2, ale "bezbasie" tych słuchawek oraz ogólna niewygoda zmusiła mnie do ich sprzedania. Powiedziałem sobie, że jeśli już kupię słuchawki dokanałowe, to mają być one jednymi z najlepszych.

Pierwsze co rzuca się w oczy to rozmiar tych słuchawek, są ogromne w porównaniu do RE2. Mam problem z gąbkami do nich, bo żadne comply z zestawu nie chcą wejść mi do ucha. W związku z tym założyłem najmniejsze silikony, ale i tak czuję dużą niewygodę. Problem jest również z samym kablem, chciałem założyć słuchawki jak na obrazku ze strony UE, ale nie mogę. Boję się, że zniszczę ten kabel ciągle go wyginając. Założyłem więc słuchawki odwrotnie, kablem do dołu i jest lepiej, ale czuję że to jeszcze nie to, poza tym słuchawki w takim ułożeniu mocno odstają od uszu. Można kupić jeszcze mniejsze pianki comply niż te z zestawu?

 

Ze przepraszam jakie sluchawki kupiles? UE 10 pro to AFAIR customy wiec masz na mysli chyba Triple fi 10. Flipside mod + comply powinny pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o Triple Fi. Spróbuję z tym Flipside modem, zobaczymy co z tego wyjdzie. Comply są w zestawie, ale tu moje pytanie, czy są jeszcze mniejsze pianki do kupienia do tych słuchawek?

Dźwięk jaki te słuchawki z siebie wydają jest nieporównywalnie lepszej jakości niż ten z RE2, w każdym paśmie i chciałbym sobie Triple Fi zostawić.

 

 

 

Zamieniłem już kable od słuchawek miejscami, ale teraz nie da się kabla wcisnąć do końca, do gniazda słuchawki.

I znowu najlepszą pozycją dla mnie w jakiej słuchawki siedzą w uszach jest ta kablem do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zdjęcie "problemu"?

 

Od dziś jestem Posiadaczem UE SF3Studio... i mi na średnich tipsach szarych leżą doskonale.. kabelek idzie za uchem tak jak powinien, nie czuję żadnego nacisku na małżowinę od góry, nie wpija mi się... słuchawki dobrze się układają... Może problemem jest "TWOJE UCHO" a dokładniej budowa wejścia kanału usznego? Wystarczy że wejście jest trochę pod innym kątem i uż jest mały problem.. Mój brat za cholerę nie może ich sobie ułożyć w uchu, tak by czuć komfort... kombinował na wszelakie sposoby i tez tak jak TY.. do Góry nogami.... niestety stwierdził,że Ultimate Ears w tym Shell'u nie są dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie problemem jest budowa mojego ucha, ale swoją drogą słuchawki są i tak duże. Jakoś udało mi się je włożyć, ale czuję lekki dyskomfort ( może to dlatego, że wcześniej nigdy nie używałem słuchawek dokanałowych, poza krótkim jedno dniowym epizodem z RE2 ). Dźwiękowo słuchawki jak najbardziej mi odpowiadają ( w porównaniu do RE2 to przepaść nie do przeskoczenia dla chińskich słuchawek ) i dlatego nie chciałbym się ich pozbywać. Może z czasem się przyzwyczaję ( używam ich dopiero drugie dzień ), łącznie słuchałem na nich ok 2 godz do tej pory.

W słuchawkach zrobiłem flipside mod, tak jak mi poleciliście, dokładnie jeszcze przeanalizowałem sprawę na head-fi i muszę stwierdzić, że jednak jest o niebo lepiej niż na oryginalnym łączeniu. Z comply jeszcze nie słuchałem muzyki ( używam najmniejszych gumek ), ale zaraz je przetestuję.

Ogólne wrażenie słuchawki robią bardzo dobre, wygląd, jakość dźwięku, solidna konstrukcja.

 

Mam jedno pytanie odnośnie gwarancji Triple fi. Podobno jest ona rok, ale w jaki sposób jest honorowana? Potrzeby jest pewnie dowód zakupu w postaci paragonu, lub faktury i cały komplet ( czyli pudełko słuchawki, gąbki też ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie widziałem, z tulejki wychodziły tylko 2 mniejsze kanaliki, bez żadnego filtra.

No i w tych kanalikach (na samym końcu w sensie przy samym przetworniku) były dwa filtry ;) jeden zielony a drugi biały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale możliwe, że nie uda Ci się jednak uzyskać pełnego komfortu użytkowania tych słuchawek. IMHO, powtarzam IMHO sa to najlepsze uniwersalne słuchawki dokanałowe (MNIE bardzo odpowiada dźwięk) a przy tym diabelnie niewygodne (tak, że musiałem je sprzedać). Próbowałem każdej kombinacji z każdymi tipsami jakie były mi dostępne, a było tego sporo:

1. kablem na dół

2. kablem za uszami

3. flip-side mode kablem na dół

4. flip side mode kablem za uszami

w połaczeniu z:

a. comply Tx-500 L

b. comply Tx-500 M

c. comply T-400

d. bi-flange

e. małe silikony

f. średnie silikony

g. duże silikony

h. silikony z włożonymi do środka piankami Comply

Najwygodniejsze dla mnie były średnie stockowe silikony z flip-sidem. Na tyle wygodne, że wytrzymywałem aż 1/2 godziny. Rozumiem więc Twoje dylematy - jeśli możesz popróbuj ile się da - słuchawki dźwiękowo sa rewelacyjne. Ja niestety musiałem skapitulować i... wygrzewam właśnie nowiutkie IE8.

 

Jeszcze raz powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem comply które są w zestawie i teraz już można słuchać. Z początku nie mogłem się przyzwyczić przez pierwsze kilka min, póki gąbki dokładnie nie przylgnęły do ucha, ale teraz jest już dobrze. Jeszcze brakuje trochę do ideału, ale już po samym wyjęciu gąbek i słuchawek z ucha nie czuję żadnego dyskomfortu ( jaki był przy silikonach ). Mówicie, żeby uważać na tulejkę?, wydaję się być solidna, ale czas to zweryfikuje. Komuś się złamała ta tulejka?

Powiedzcie jeszcze jak wygląda sprawa z gwarancją tych słuchawek, bo jak się domyślam serwis jest w tym państwie w którym je kupiłem, czyli w USA. Oni pokrywają koszty transportu towaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby już być wymienne, ale cóż.

Ich się nie wymienia ;)

 

Mówicie, żeby uważać na tulejkę?, wydaję się być solidna, ale czas to zweryfikuje. Komuś się złamała ta tulejka?

Powiedzcie jeszcze jak wygląda sprawa z gwarancją tych słuchawek, bo jak się domyślam serwis jest w tym państwie w którym je kupiłem, czyli w USA. Oni pokrywają koszty transportu towaru?

Tak, tulejka jest łamliwa, odpada cała ta okrągła przezroczysta część O.o

Kpisz? Wiadomo że musisz sam wysłać słuchawki do nich. Priorytet polecony kosztuje koło 20zł i dochodzi w tydzień z małym kawałkiem więc nie jest źle. Pamiętaj natomiast że zmienił się właściciel UE i pod Logitechiem nie ma już tak łatwo z gwarą jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz właścicielem jest Logitech to słuchawki powinny mieć gwarancję na terenie Polski. Z tego co wiem to np w przypadku myszek do kompa typu mx518 gwarancja była realizowana i uznawana na terenie Polski.

Powiedzcie mi jeszcze co muszę mieć, żeby uznali mi gwarancję, w przypadku kiedy np tulejka ulegnie uszkodzeniu. Z pewnością mieliście już do czynienia z ich serwisem w przypadku tych bądź innych modeli słuchawek UE. Chodzi mi konkretnie o to czy trzeba wysyłać całe pudło, czy tylko słuchawki, czy paragon musi być w środku ( czy można im wysłać skana z tym dowodem zakupu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz właścicielem jest Logitech to słuchawki powinny mieć gwarancję na terenie Polski. Z tego co wiem to np w przypadku myszek do kompa typu mx518 gwarancja była realizowana i uznawana na terenie Polski.

Powiedzcie mi jeszcze co muszę mieć, żeby uznali mi gwarancję, w przypadku kiedy np tulejka ulegnie uszkodzeniu. Z pewnością mieliście już do czynienia z ich serwisem w przypadku tych bądź innych modeli słuchawek UE. Chodzi mi konkretnie o to czy trzeba wysyłać całe pudło, czy tylko słuchawki, czy paragon musi być w środku ( czy można im wysłać skana z tym dowodem zakupu ).

Same słuchawki + paragon lub kopia. Plus ewentualnie kopia korespondencji mailowej + opis uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną uwagę już nie do samych słuchawek ale do pudełka metalowego/aluminiowego, które dołączone jest do zestawu. Słuchawki wraz z kablem się w niem nie mieszczą ! Trzeba odłączyć kabel od słuchawek i dopiero można to jakoś upchać, ale powyginać go jak jest podłączony. Tylko pytanie jak długo wytrzyma taki kabel skoro ciągle się go będzie wyginało. Pudełko jest ładne, ale nadaje się tylko na przechowywanie silikonów lub comply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną uwagę już nie do samych słuchawek ale do pudełka metalowego/aluminiowego, które dołączone jest do zestawu. Słuchawki wraz z kablem się w niem nie mieszczą ! Trzeba odłączyć kabel od słuchawek i dopiero można to jakoś upchać, ale powyginać go jak jest podłączony. Tylko pytanie jak długo wytrzyma taki kabel skoro ciągle się go będzie wyginało. Pudełko jest ładne, ale nadaje się tylko na przechowywanie silikonów lub comply.

Daje radę tylko wyjmij wszystko z pudełka (silikony i patyczki) i je zmieścisz, wiem co mówię bo miałem triple.fi przez tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jutiubie widziałem nawet filmik instruktażowy dotyczący chowania słuchawek do pudełka.

 

To chyba tutaj:

 

 

 

Dzięki za linka, bardzo pomocny. Ostatnio nawet słuchawki lepiej leżą mi w uchu gdy są odwrócone do góry nogami, wystają jak radary ( głupio to wygląda ) ale w takim ułożeniu mogę słuchać muzyki przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności