Skocz do zawartości

U3 Czy Moze I5 ?


waski

Rekomendowane odpowiedzi

Juz kiedys pytałem na forum co wybrac, ale nie dostalem odpowiedzi ktora mnie zadowolila.

moze dlatego ze nie mialem sprecyzowanych oczekiwan.

Teraz mam, a mianowicie pytam "co wybrac U5 czy moze i5 bylby lepszym wyborem"

Potrzebuje odtwarzacza mp3 z dobrym dyktafonem i radiem, wiem ze iriver montuje do swoich playerkow lepszy jakosciowo mikrofon, ale w sprzecie tej klasy, co iAUDIO chyba nie ma co narzekac na jakos nagran. Zreszta zawsze mozna dokupic mic zewnetrzny :)

 

Pytam poniewaz wydaje mi sie ze zarowno U3 jak i i5 sa to odtwarzacze z tego samego okresu, a co za tym idzie maja taka sama elektronike i wrazenia odsluchowe -- Chyba ze sie myle?

 

Biorac pod uwage rozmiary kolorowego wyswietlacza w U3 uwazam ze to tylko bajer prowadzacy do szybszego rozladowania akumulatora. Gdyz filmy trzeba ogladac by bylo chyba pod mikroskopem :)

 

Pomozcie czy warto lyknac tego U3, czy ma on jakies zalety poza kolorowym wyswietlaczem (według mnie wada) w stosunku do i5 ??

 

Czy warto dac te 200zl wiecej by miec U3 ??

 

Na koniec jakie słuchawki dokupic do tego sprzetu w cenie okolo 200PLN ??

 

Dla scisłosci slucham głównie reagge, oraz muzyki klubowej.

 

Prosze nie proponujcie mi irivera U10 bo mi sie nie podoba i nie mozna go powiesic na szyi. Wazne poniewaz duzo biegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika w I5 jest podobna do tej w G3.

 

Jest to poprzednia epoka ;)

 

Ta ktora jest w U3 jest montowana w iAudio 6.

 

Filmy da sie oglądać bez microskopu. Nawet daje sie czytać napisy O_o.

Doskonały dzwięk w trakcie filmu rekompensuje jego rozmiar.

Oczywiscie oglądanie ma sens podczas długich podróży - czyli bardzo sporadycznie.

 

Myślę, ze najwiecej moze napisac Tobie KSY, który używal i5 i U3

 

Generalnie duzo zalezy od zasobnosci portfela. Jak ta roznica to nie są to bardzo duz pieniądze dla Ciebie to mozesz brac U3. Duzo dodatkow z których będziesz moze czasami korzystał.

 

Co do biegania. Nie wiem czy nie lepiej biegac z odtwarzaczem przy pasku lub z opaską na ramię. Na smyczy taki U3 to "katapulta". nawet pod bluzką może się obijać o ciebie :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 jest starym modelem. U3 możesz porównywać ale z i6. (jeśli chodzi o premiere... ale to i tak pół roku różnicy).

 

i5 jak na swoje zasilanie AAA, jest dosyć duży. Przy takich rozmiarach powinni mu upchnąć AA. Pozatym nie oczekuj że i5 zagra dłużej od U3. Producent obu plajerom deklaruje 20h pracy.

Operając się na opiniach, moge powiedzieć że i5 z pewnością gra dużo (...) gożej od konkurenta. Pare osób twierdzi, w tym ja, że np. iRiver ifp gra lepiej. Niektórzy z nich stwierdzili później, że ifp gra dozej od T, inni kolejno, że T gra gozej od U3... B)

 

Wyświetlacz dla Ciebie wadą... zwróć jednak uwage na ilość wyświetlanych na nim informacji, to że pewnie zuzywa więcej prądu i tak różnicy Ci nie powinno sprawić, bo oba plajery zapewne będą czasowo grać podobnie.

 

Ja w starciu iFP<->i5 wybrałem tego pierwszego. Gdybym miał wybierać iFP<->U3, wziąłbym drugiego (oczywiście gdybym miał wystarczająco dużo kasy :) )... dla mnie wynik i5<->U3 wydaje się być przesądzony.

 

 

Co do słuchawek... jest dział słuchawki a w nim mrowie rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziekuje za dobra rade bo malo nie kupilem i5

Obecnie mam troche kasy wiec chyba przejade sie do wrocka w piatek po U3 fajny to sklep i super ceny. Taniej jak w sklepie internetowym o jakies 50 - 60 PLN

 

A co do elektroniki:

To ze jest taka sama jak w i5 uslyszalem, a raczj napisal mi gosc z sklepu internetowego mp3storage.pl :)

 

A prosze jeszce o jedno. Dyktafon w tym cacku (U3) daje rade czy jest wyraznie gorszy od dyktafonu w iriver seria np. T ??

 

Probkami dzwieku z dyktafonu nie kieruje sie zbyt bardzo bo moga one byc przygotowane w jakis "specjalny" sposob :)

 

Sluchawek i jest cala mnogosc i nie potrafie sie w nich odnalezc.

A panowie co by poradzili ??

Marza mi sie sluchawki typu "nalesniki, nauszniki, czy jak sie je tam nazywa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziekuje za dobra rade bo malo nie kupilem i5

Obecnie mam troche kasy wiec chyba przejade sie do wrocka w piatek po U3 fajny to sklep i super ceny. Taniej jak w sklepie internetowym o jakies 50 - 60 PLN

 

A co do elektroniki:

To ze jest taka sama jak w i5 uslyszalem, a raczj napisal mi gosc z sklepu internetowego mp3storage.pl :)

 

A prosze jeszce o jedno. Dyktafon w tym cacku (U3) daje rade czy jest wyraznie gorszy od dyktafonu w iriver seria np. T ??

 

Probkami dzwieku z dyktafonu nie kieruje sie zbyt bardzo bo moga one byc przygotowane w jakis "specjalny" sposob :)

 

Sluchawek i jest cala mnogosc i nie potrafie sie w nich odnalezc.

A panowie co by poradzili ??

Marza mi sie sluchawki typu "nalesniki, nauszniki, czy jak sie je tam nazywa"

 

 

Elektronika jest na 100% inna niz w i5.

Dyktafon jest gorszy niż w serii T.

Ile $ chcesz przeznaczyć na słucahwki?

 

FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iRiver serii Txx dyktafon sprawdził się (chyba próbki sa w encyklopedii KHRON-a).

Odnosnie U3 to prócz recenzji na net-cie w ktorej jest kilka próbek dyktafonu - nikt jeszcze nie publikował fragmentów z "bardziej rzeczywistego otoczenia".

 

Jezeli radio nie jest dla Ciebie priorytetem i MTP Tobie nie przeszkadza to może rozważysz zakup T10 w promocji << mp3store >>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Bardzo kuszaca oferta.

Tylko ze radio to fajna sprawa jest.

Czy na sprzety od ksy jest gwarancjia ??

I czy da sie kupic np T10 w takiej cenie w sklepie stacjonarnym mp3store powolojac sie forum??

 

Ale gdybyscie wybierali majac kase to U3, bo przeciez to kupa pieniedzy i nie chcial bym je glupio wydac.

A tak jak pisalem dla mnie po pierwsze dyktafon i mp3 potem radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności