Skocz do zawartości

iRiver E100 and słuchawki


R4Zi3L

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotad bylem uzytkownikiem iRivera T7 i sluchawek EP-630, ale denerwowal mnie ten odtwarzacz (okrojone wejscie USB, przyciski ktorych nie mozna wyczuc i dobrze wcisnac i maly wyswietlacz). Kupilem se iRiver E100 bo naprawia wiekszosc tych problemów i ma support dla obrazków i FLAC - nie musze juz robic 2ch wersji. Jednakze pojawil sie problem takiej natury ze jak podpiolem sluchawki to... slysze szumy! WTF? podpinam do T7 i absoultna cisza - podpisan do E100 - na kazdejk glosnisci slychac jednstajny szum. Hmmm.... podpiolem OEMowe - tez slychac ale znacznie CISZEJ. Podpiołem Sennheisery HD555 i znowu cisza w obu playerach. W E100 wtyk troche wystaje ale to chyba tak ma byc (nie wiem czemu). W E100 do tego slychawki graja gorzej niz w T7 ( w obu wymaga to jednak ustawienia odpowienio equlizera gdzie trzeba wyciszyc pasmo 1k). Testowane oba playery na HD555 i tych samych EQ - wg mnie grają prawie identycznie.

 

Więc moje pytanie jest takie... kupno nowych sluchawek (najlepiej dokanałowych) mi pomoże? Czy moze nie da rady z tymi szumami na malych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver E100 to jeden z najmniej udanych playerów tej firmy, jakość dźwięku jest co najwyżej przeciętna (a w tej cenie to tragiczna) i szumów raczej w żaden sposób się nie pozbędziesz, po prostu niektóre słuchawki są na to bardziej wyczulone a inne mniej. Sam zastanawiałem się kiedyś nad tym odtwarzaczem, ale po przesłuchaniu jego i paru innych stwierdziłem, że szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, przeslychanie na dość dobrych wg mnie slychawkach zamknietych HD555 ktorych uzywam w domu tak na pierwszy odsluch graja podobnie... w roznych testach czytalem ze ma dobra jakosc dzwieku, CHIP dal im nawet najwyzsza note. Nie jest najgorszym playerem, znacznie wygodniejszym niz T7, choc troche wiekszym.

Szkoda ze nie mialem możliwości wcześniejszego odsluchu, bo moze bym nie kupil. Teraz mam dylemat bo musze sie pozbyc jednego bo mi szkoda pieniedzy trzymac i nie wiem czy moze da sie cos jednak zrobic z tym E100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te testy z gazet Chipopodobnych dla kogoś kto się chociaż minimalnie zna są zwyczajnie śmieszne lub żałosne, trudno przeczytać większe bzdury o odtwarzaczach audio/video niż tam ;) E100 na pewno gra lepiej niż wszystkie odtwarzacze "MP4", ale nie gra dobrze, w tej cenie powiedział bym, że gra słabo. Nie mam pojęcia jak gra T7, ale nigdy nie był to jakoś specjalnie polecany odtwarzacz. HD555 to otwarte słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwątpiłem... Mam możliwość zakupu iRivera e100 8gb za cenę ok100zł (chyba 3 razy taniej niż normalnie), sprzęt jest fabrycznie odnawiany, ale z gwarancją na 6 miesięcy. Jestem w stanie podjąć takie ryzyko za taką cenę, ale... zaskoczyło mnie, że jest sporo kiepskich opinii o tym odtwarzaczu. Ale w końcu to iRiver.... i to w takiej cenie... Ryzykować? I czy lepiej komponują się z nim KPP czy KSC75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak e100 się komponuje z KPP lub KSC75, co do KPP to mogę się dowiedzieć w poniedziałek. IRiver to znana firma, ale z takich odtwarzaczy jak iFP, iHP, H, e10 itp. ich nowsze produkcje często pozostawiają bardzo dużo do życzenia, tak jak i inne firmy tak iRiver ma swoje dobre i złe odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że usłyszysz różnicę pomiędzy FLAC a mp3 320kb/s, Sony serii X, który aktualnie jest jednym z najlepiej grających odtwarzaczy nie obsługuję plików bezstratnych, a przez praktycznie wszystkich jest zachwalany. Znana firma nie jest gwarancją jakości. Też nie jestem w żadnym przypadku expertem ;) Jeżeli dźwięk T7 Ci się podobał i nie potrzebowałeś niczego lepszego to bardzo dobrze ;) Ja też został bym przy Vedii v39 (z ex85), która mi się dźwiękowo bardzo podobała, jednak jej obsługa i awaryjność była problematyczna, tylko dlatego kupiłem X5 i potem Audeo i różnica jest znaczna, dopóki człowiek nie pozna czegoś lepszego może w pełni cieszyć się tym co ma ;) Pewnie gdybym posłuchał HiFimana z, dla przykładu, Triple.fi 10 to mój obecny zestaw nie podobał by mi się już aż tak bardzo, jednak na obecną chwilę jestem w pełni zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie uslysze, chodziło poprostu o brak koniecznosci konwersji kazdego albumu ktory mam na plycie czy dysku (głównie staram sie trzymać je w tym formacie) - przerzucam i juz... To normalne ze w koncu pewnie bym sie przyzwyczail... no ale coz... spodobala mi sie firma iRiver i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności