Skocz do zawartości

Studia, jaki kierunek?


CiociaSamoDobro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie drapcie się proszę. Fakt jest taki że skoro jest to Hyde Park, to każdy może wypowiedzieć się na nim w sposób taki jak chce jeśli nie łamie żadnego punktu regulaminu i nieetykiety.

 

kubus_pl go nie złamał więc nie rozumiem w jakim celu powstały te wycieczki personalne i spięcie. Proponuje wszelkie wątpliwości rozwiać przez PW a nie dyskutować kto kogo nie lubi a kto ma za dużo pieniędzy.

 

Gdyby każdy tak postępował to w każdym temacie robiłby się bałagan, ponieważ każdy kwestionował by w wielu płaszczyznach zdanie innego i czepiał się każdego szczegółu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aalen, widze że zrozumiałeś, co miałem na myśli.

Ze swojej strony, tez mowie sorry, bo z lekka mnie ponioslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kubuś kubuś.

 

To skoro jesteśmy przy podawaniu cen to weterynaria zaoczna we wrocławiu bodajże 5k za semestr.

A kubuś co do tego że miałeś parę zajęć z anatomii pobieżnie i "jakbyś miał 2 lata na to to byś ogarnął" to proszę, nie mów jak nie wiesz.Bo to co wy tam pobieżnie mieliście to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zna sie tu ktos na kierunkach na politechnice warszawskiej? Chcialem sobie cos wybrac, ale zalezy mi tez, zeby potem mozna bylo w miare latwo znalezc jakas sensowna prace. Gdyby nie ten warunek to poszedlbym na matematyke na uw albo na mechanike na wydziale samochodowym, no ale troche jednak mi na kasie zalezy.

Na co mozna isc? Zdaje na maturze za rok matme, fize i angielski rozszerzony i mysle, ze wiekszych problemow nie bedzie, zeby sie na poszczegolne kierunki dostac, no ale nie wiem co wybrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo w miare latwo znalezc jakas sensowna prace. Gdyby nie ten warunek to poszedlbym na matematyke na uw albo na mechanike na wydziale samochodowym, no ale troche jednak mi na kasie zalezy.

 

 

To nie dostaniesz od razu pracy po studiach, tu nie oto chodzi... Moim zdaniem jest to złe przed świadczenie wielu ludzi. Owszem, daje to dobry start itp- ale nie stety teraz dużo firm czy pracodawców stawia na praktyki/pracę w czasię studiów. Same studia niczego nie dają dzisiaj praktycznie- oczywiście są wyjątki, ale nieliczne. Kwestia też tego że musisz sobie pomyśleć co Cię interesuję, bo nie wiem czy Ci się chce męczyć 5 lat i potem mieć wizję pracy tak samo męczącej jak te studia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo w miare latwo znalezc jakas sensowna prace. Gdyby nie ten warunek to poszedlbym na matematyke na uw albo na mechanike na wydziale samochodowym, no ale troche jednak mi na kasie zalezy.

 

 

To nie dostaniesz od razu pracy po studiach, tu nie oto chodzi... Moim zdaniem jest to złe przed świadczenie wielu ludzi. Owszem, daje to dobry start itp- ale nie stety teraz dużo firm czy pracodawców stawia na praktyki/pracę w czasię studiów. Same studia niczego nie dają dzisiaj praktycznie- oczywiście są wyjątki, ale nieliczne. Kwestia też tego że musisz sobie pomyśleć co Cię interesuję, bo nie wiem czy Ci się chce męczyć 5 lat i potem mieć wizję pracy tak samo męczącej jak te studia.

 

Dobrze gada.

Generalnie jeżeli w trakcie studiów pochodzisz trochę za jakimiś praktykami, a dodatkowo jeszcze będziesz w miarę dobry w danej dziedzinie to raczej po większości kierunków politechnicznych znajdziesz jakąś nie najgorszą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś powiedzieć mi coś o Inżynierii Akustycznej na AGH? No i przede wszystkim czy po tym kierunku znajdę pracę?

 

 

Nie ma takeigo czegoś- czy znajdę pracę czy nie. Znajdziesz zawsze, tylko pytanie czy w danej dziedzinie której się uczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wlasnie Krakow bardzo by mi odpowiadal:) podoba mi sie to miasto, i wlasnie wpisalem 'ekonomia krakow' i bylo to uek w krakowie:) i tak czytam i w sumie moze warto:) a odstaje od SGH ?? wgl jest w Krakowie jakis kierunek wykladany po angielsku?? wiem ze na SGH jest, a czy na tym UEKu:)?? Marmur widze ze siedzisz w temacie, studiujesz eko>? co bys polecil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystej ekonomi nie studiuje bo ona zawsze mnie nudzila, studiuje zarzadzenie i gospodarke na AGH. Jak dla mnie wybor bardzo trafiony bo wszystko jest bardziej "praktyczne" Wiedza typowo uniwersytecka mnie meczy. Poza tym jesli chcesz dobra prace po ekonomi to musisz patrzec na cos takiego jak "ekonomia stosowana" czyli gdzie konkretnie mozna ja wykorzystac. Sam marketing, zarzadzanie dzis juz nie wystarczy.

Ja wybralem paliwa i energie, raz ze mnie to interesuje bo rownolegle studiuje energetyke, dwa to najwieksza i najbardziej dochodowa branza na swiecie.

Wejdz na UEK Krakow i poszukaj co Ciebie interesuje, ew warto zadzwonic do dziekanatu czy do kogos ds. nauki i samemu spytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja po lekturze jestem zainteresowany Corporate Finance and Accounting na UEKu, raz ze po angielsku, a dwa ze sporo matmy, tylko nie wiem co mozna po tym robic... na SGH jest kierunek 'Quantitative Methods in Economics and Information Systems' orientuje sie ktos moze ocb? bo z tego krotkiego opisu na stronie SGH jakos nie moge ogarnac z czym to sie je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddgrzewam troche temat, jakie sa wedlug was najlepsze w kraju uczelnie ekonomczne?? (poza SGH, bo to wiem, chyba najlepsza, ale jakos nie ciagnie mnie do wawy;p)

SGH najlepsza :lol: nie wiem skąd u ludzi się bierze takie przekonanie....

WNE na UW jest najlepszym wydziałem ekonomicznym w Polsce - proponuję zapoznać się z rankingami. Albo pogadać z osobami z jednej uczelni i drugiej. Słyszałem opowieść o osobie która była i tu i tu. To, co na WNE zaliczała na 3 na SGH miała same 5 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie ze uczelnie w rankingach oceniane sa wg prestizu, warunkow studiowania, umiedzynarodowienia i innych glupot.

uniwersytety to uniwersytety a SGH nie jest taka uczelnia, nie naucza sztywnych regul, zasad, nie wkuwasz ksiazek.

Mam kilku przyjaciol na SGH i sa bardzo zadowoleni, nie prozno tez panuje opinia w polsce ze nikt jeszcze tej uczelni bez pracy nie opuscil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SGH

2. UEK Krakow/Poznan

4. UEK Wroclaw

5. Katowice

 

Polecam Kraków, bardzo dobra uczelnia, a miasto najlepsze do studiowania, ktore chyba nie musi sie reklamowac.

 

No nie wiem ;) Jako student 4 roku ekonomii na UEK krakow, nie wiem czy wybralbym ta uczelnie jeszcze raz ;)

 

 

czemu;)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SGH

2. UEK Krakow/Poznan

4. UEK Wroclaw

5. Katowice

 

Polecam Kraków, bardzo dobra uczelnia, a miasto najlepsze do studiowania, ktore chyba nie musi sie reklamowac.

 

No nie wiem ;) Jako student 4 roku ekonomii na UEK krakow, nie wiem czy wybralbym ta uczelnie jeszcze raz ;)

 

 

czemu;)??

 

Spora czeesc wykladowcow ma bardzo olewczy stosunek do studentow i zdaje sie, ze pracuja tam na zasadzie byle odbenic ilosc godzin i spadac do domu. Oczywiscie sa profesorowie, na ktorych wyklady chodzi sie z przyjemnoscia, ale niestety sa w mniejszosci. Poza tym na tej uczelni jest niebywaly chaos organizacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

chłopaki ;d wyszły u mnie pewne okoliczności ;d jestem w niezłym LO na profilu politechnicznym, ale powiem wam szczerze, że myślenia fizycznego to ja nie mam ;p mam możliwość przeniesienia się na profil humanistyczno medialny ;d podobno rozszerzona historia pomaga na historii muzyki w szkole muzycznej ;p a właśnie ;d będę miał drugi stopień po maturce z fortepianu jeśli pójdzie wszystko jak trzeba ;d i teraz nie wiem...czy przenosić się na humana czy zostać na politechnicznym mimo nieogara na niby prostych materiałach? Dodam że na humanie uczy babka matmy która, jestem pewny, przygotuje mnie do matury z matmy rozszerzonej nawet odpowiednio ;d przypomnę, że kierunki interesujące mnie to reżyseria dźwięku na UAM w Poznaniu lub (jeśli by się udało - niby drugi stopień w muzycznej bym miał, więc może może...) uniwerek muzyczny w Warszawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności