Skocz do zawartości

Czy Jest Jakaś Różnica ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem na allegro iMP-350 do kupienia. Sprzęt sprowadzany z USA w cienkich plastikowych przeźroczystych pudełeczkach. Czym sie te playerki rożnią od wersji pudełkowej sprzedawanej w e-sklepie. Nie chodzi mi o to, że zalilacz bedzie nieprzystosowany do polskiej sieci. Bo zasilacz zawsze mozna dokupic w e-sklepie lub w innym miejscu.

Szykuje sie na kupno wlasnie czegos z allegro, ponieważ nie mam wystarczająco dużo pieniedzy (około 650 zł). I coś czuje, że czekałbym chyba rok zeby dozbierać te "pare złotych". Nikt mi z rodziny nie pomoże... Mama nie chce słyszeć, że to takie drogie :D Ale ja sie nie poddaje i szukam innego sposobu na nabycie tego sprzętu.

 

Więc prosze o dopowiedz. Szczególnie tych co mają playerki z USA (Immanuel to chyba do Ciebie :( ). Czy tak wyglądają ich pudełka i czy sprzęt nie odbiega od norm :) Za odpowiedzi z góry dziękuje

 

Pozdrowienia Ralph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mogłbyś podać jakiegoś linka, bo trudno mi coś więcej powiedzieć. Ja mam sprowadzanego iMP350 ze stanuf, tylko że pudełko wyglądało normalnie, tzn. takie jak sprzedawane w sklepach w Polsce. Różnica była tylko w zasilaczu, tzn. był przystosowany na warunki Amerykańskie (110-120 [V] i inny rostaw bolców). Ale myśle, że różnicy w samym playerze nie będzie (to jest najistotniejsze) jeśli nazywa się iMP350 bez żadnych dodatków w nazwie :). Cena też bardzo zachęcająca, zwarzywszy na to, że gdzieś znikły ze sklepów te playerki :D. U MIP nie ma ani nawet u konkurencji, gdzie się one podziały??.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=18679644

 

Na tej aucji byl wlasnie do wylicytowania playerek w plastikowym pudelku. Zdjęcie nad tabelką.

I wlasnie kilka już aukcji z takimi wlasnie playerami widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralph, szczerze mówiąc, toi na ryneczku w Legnicy są w ten sposób zapakowane jekieś tandetne SQony albo Filips. Widząc irivera zapakowanego w ten sposób, a nie w porządne pudełku gdzie miękko leży sobie w papierowej wytłaczance, z fajnym nadrukiem insturkcją w środku itd, bym go nie kupił. :) taka sugestia IRIVER nie pakujcie tak odtwarzaczy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opakowanie plasktikowe jest wymogiem amerykanskim.Po pierwsze ochrona srodowiska (troszke tego nie kapuje bo plastik bardziej szkodzi niz tektura ale niech im bedzie) a po drugie zeby nikt nie wyjmowal ich w sklepie czy ogolnie zeby miec pewnosc ze nie byly ruszane.Jak otworzysz takie pudelko nie ma juz mozliwosci ponownie zapakowac.Ja przywiozlem iriver imp-550 ze stanow i byl tak samo zapakowany i mial nawet wieksze wyposazenie(zestaw do samochodu u nas trzeba dokupic)reszta zestawu taka sama jak w polsce(o instrukcji w j.angielskim i zasilaczu nie wspomnie bo to normalka ze jest inny aczkolwiek do mojej 550-ki dali zasilacz z zakresem 110-240W wiec tylko przejsciowke do wtyczki trzeba skolowac koszt ok 10 zeta).Tak wiec nie jest to zadna podrobka!!!! tylko wymog ktory naklada amerykanskie prawo(apropo to nie pierwszy player jaki kupilem ze stanow wszystkie byly tak zapakowane).Kupujac ten player masz przynajmniej pewnosc ze nikt go nie uzywal i teraz pasci ci nie sprzedaje jeszcze jest kwestia sprawnosci playerka bo moze sie okazac ze nie bedzie dzialal ale wtedy to oznacza wade fabryczna(jest gwarancja a jesli nie to kwestia dogadania sie ze sprzedajacym czy zwroci wtedy pieniadze).Dla mnie osobiscie nie ma roznicy czy jest zapakowany tak czy siak i tak pudelko do kosza:)

Pozdrawiam

Karas

P.S

gg.1535131(jak nie widoczny to i tak jestem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karas... juz myslalem, że podróbki. Mialem wlasnie zamiar sobie zamowic playerka tak zapakowanego. Na świeta już nie zdąże go sobie załatwić. Ale w nowym roku już będzie "Gdzie ja tam i muza" oraz "Czy ciemno czy jasno muza płynie przez miasto" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli marzy Ci sie Imp-350 to proponuje strone www.amazon.com. Ja tam kupowalem za 104$ jak bylem w US ale słyszłem że nie ma problemu z dostarczeniem do Polski. Nawet jakbys mial zaplacic 50 zł za przesyłke to i tak bedzie ok 480 zł za odtwarzacz.

A w sprawie zasilacza: można używać uniwersalnych zasilaczy, ja mój 350 raz nawet przez przypadek potraktowałem 12V ale i tak sie nie nic nie stało. Ale odpowiedzialności za czyjś spalony Imp nie biore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie wczoraj dostałem w swoje ręce dlugo oczekiwanego imp'a 350 sprowadzanego z USA. Był on zapakowany własnie w takie opakowanie (przeźroczysty plastik) i zeby go otworzyć musiałem zniszczyc opakowanie. A sam player jest cud miód i tak dalej :D . Gra super, podęwietlenie działa, nie zacina się jak na razie (próba potrzasania playerem) i oczywiście pierwszą rzeczą jaką zrobilem był upgread firmwera na 2.50 (orginalnie był chyba 2.20). Dzisiaj dokupiłem sobie polski zasilacz za 27 zł, czyli cala impreza kosztowala mnie 427 zł (przewóz ze stanow do polski mnie nic nie kosztował :) ).

 

Mam teraz pytanie do Okropnicka: co dokładnie daje mi zarejestrowanie mojego impka?? i co oznacza "otrzymasz obsluge serwisowa w serwisie w Polsce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój impek jest z amazona, ale niestety nie pomogę ci w tym jak go trezeba zamówić, a to z powodu tego ze sprowadzalem go sobie przez dalsza rodzinke mieszkajaca w USA. Przeczytaj sobie tą strone: http://next-gen.pl/faq/index.php?id=import , tam jest podana instrukcja sprowadzania z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnosnie sprowadzania ze stanow to polecam przez kogos bo musisz liczyc sie z tym ze na granicy walna ci podatek i clo(na bank).Jesli chodzi o zamawianie to chyba masz dwie mozliwosci albo karta kredytowa podajesz numer i date waznosci albo za pobraniem.Musisz zobaczyc na warunki u nich.Najpierw jednak proponuje dowiedziec sie ile wyniosa cie oplaty w polsce(wspomniany podatek i clo).

Pozdrawiam

Karas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz byłem bliski posiadania 350. Na allegro kupiłem za 630 zł + 15 zł przesyłka. W banku wplacilem pieniedza, radosny wracam do domu poczte odbieram i się dowiaduje ze zabrakło iRiverow a dostawa bedzie dopiero za 2-3 tygodnie :). Oczywiście iRivery z USA w tych plastikowych pudełeczkach :D Pan u ktorego zamawialem napisal, że nie chce przetrzymywac cudzych pieniędzy, wiec mi zwrócił + prowizje którą PKO mi naliczyło (1%) Dowiedzialem sie ze bank slaski to straszni zlodzieje z kwoty 645 zl koles chcial mi zabrac ponad 10 zl prowizji na PKO wzieli tylko 6.45 zł.

Teraz czekam aż beda znowu iRivery u Niego na aukcji, ale zastanawialem się nad innym sposobem kupna. I chyba zostane przy allegro. Jak mam tyle kombinowac, martwic się i cło i podatki to ja odpadam :(

Wiem że trafiłem na uczciwego allegrowicza więc nie mam najmniejszych obaw aby jescze raz wziąść udział w aukcji.

 

Jakbym miał wiecej kasy to kupił był tutaj w e-sklepie bo bardzo podoba mi sie to tekturowe pudełko :) i jest zero problemu z zasilaczem. Jak moj nie bedzie chodzil to bede zmuszony sobie go zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 650 zł to troche duzo. Gdybyś się zdecydowł kupić jeszcze miesiąc temu to byś mógł go sobie kupić w e-sklepie MIPu za 750 zł (czyli 100 zł drozej). Wiem że 100 zł to wsumie kawalek grosza jest, ale musisz zauważyć ze impki sprowadzane ze Stanów maja gwarancje w ... Stanach.

 

A jeżeli chodzi o sprowadzanie z USA (nie wiem dla czego strona którą podałem nie działa) to moge z pamięci napisać co tam mniej więcej było podane:

Zamawaiasz na amazonie produkt i jako adres wysyłki podajesz bióro PolAmeru (to jest firma organizująca przesyłki z USA do Polski ( http://www.naszpolamer.com/ ). Tylko chyba trzeba jakoś z bankiem ustalić, żeby móc wysłać na inny adres niż ten na jaki jest karta gredytowa wystawiona. Ponadto w opcjach zakupowych zaznaczasz "gift" (co spowoduje to, że do przesyłki nie będzie dołączony paragon, faktura czy co tam oni wystawiają, czyli nie będzie dołączony żaden dokument z ceną produktu, co ma w teorii zapobiec naliczeniu cła). Ponadto w celu cięcia kosztów można zaznaczyć opcje darmowego dostarczenia pod wskazany adres (free shipment bodajze), co jednak spowoduje wydłużenie czasu oczekiwania o jakiś tydzień. Następnie należy skontaktować się z PolAmerem (najlepiej zrobić to przed całą akcją w celu dowiedzenia sie co dokładnie trzeba zrobić aby oni ci wysłali). A potem już tylko czekać na miłego pana z twoim wymażonym sprzętem dzwoniącego do twych drzwi :) .

 

Wiem że to jest troche pracochłonne, ale na 90% wyjdzie taniej niż kupowanie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 650 zł to troche duzo. Gdybyś się zdecydowł kupić jeszcze miesiąc temu to byś mógł go sobie kupić w e-sklepie MIPu za 750 zł (czyli 100 zł drozej). Wiem że 100 zł to wsumie kawalek grosza jest

 

Jeszcze miesiąc temu mialem 200 zł mniej a moja mama nie chce słyszeć o dokładaniu do tego interesu.

 

musisz zauważyć ze impki sprowadzane ze Stanów maja gwarancje w ... Stanach.

 

A co z gwarancją międzynarodową. Słyszałem, że iRivery posiadają coś takiego

 

jest troche pracochłonne, ale na 90% wyjdzie taniej niż kupowanie na allegro.

 

Z opisu wynika, że trzeba się nieźle nakombinować aby sobie sprowadzić playerka (dlaczego musialem urodzic się w Polsce :D ) Chyba zostane przy allegro. Jakby na allegro nie poszło, czyli jakby nie było przystepnych cen to się zdecyduje na to kombinowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zamowisz sprzetu z amazona.Jesli wejdziesz na ich strone i troche poszukasz to znajdziesz informacje ze eletroniki i kilku innych rzeczy nie wysylaja poza USA.Niestety:(Mysle ze unia europejska by sie wkurzyla, bo jak wiadomo w europie w porownaniu do USA jest straszna drozyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nie dziwne. Ja za swojego impka 350 z amazona zapłaciłem 104$ czyli około 400 złotych, i to jest cena z dostawą do domu (tylko czemu mi go zostawili na wycieraczce przed domem, jak nikogo w domciu nie zastali) :) . Tylko że go kupowałem jak byłem w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie ktos do USA :D Kurcze mialem miec impka 350 z allegro. Sprowadzane z USA, no i kolesiowi brakło sprzetu. Teraz sie boje że jak już wycofali ze sprzedazy to nici będą. Dzisiaj napisze mu emilka z zapytanie czy bedzie ta dostawa czy nici z tego :( 17 grudnia mija miesiac jak wygralem aukcje. Kase odzyskalem, ale napisal ze beda jeszcze za 2-3 tygodnie wiec mysle ze trzeba sie upomnieć o swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisalem do tego allegrowicza i jest nadzieja. Playery będą. Mam dostać cynka kiedy to będzie dokładnie :) Odzyskalem nadzieje <jupi> No teraz moge sie zastanowic nad kupnem pokrowca, akumulatorków i ladowarki. Bo moja ruska chyba ponad 10 lat ma. No ale ładuje wszystkie akumulatorki. Nie patrzy co tam ma tylko ciśnie w nie prądem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już dostałem playera. Listonosz wczoraj przyniósł pakunek. To były moje pierwsze zakupy na allegro i na szczeście nie nadziałem się na oszusta. Moge go polecić każdemu, kto chce sobie kupić IMP-350.

Daje linka jakby ktoś potrzebował :)

http://allegro.pl/show_user.php?uid=58084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja kupilem wlasnie z allegro swojego playerka i takze byl zapakowany w takie przezroczyste opakowanie tak ze bez obaw wraz z przesylka wyniosl mnie 580zl czyli mozna powiedziec ze nie az tak zle w polsce duzo wiecej bym musial zaplacic a sprzet widac ze nie byl tkniety zero rysek polecam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności