Skocz do zawartości

APPLE Ipod Nano 5g 8gb czy warto?


robert287

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz Sony powinieneś być przekonany do tej marki :) Mam Nano od 2 dni i jeszcze nie zdążyłem go przetestować, ale jeśli chodzi o baterię, to jest nie najlepiej - mniej niż 30 godzin... Z dźwięku przeraża mnie brak equalizera, a pod względem funkcjonalności intryguje mnie wbudowany krokomierz, może jeśli zacznę biegać na dworze, to kiedyś się przyda :) Czy warto? Warto, ale nie wiem czy w tej cenie nie warto pomyśleć o czymś innym dokładając niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ustaw jasność na najniższym poziomie, słuchaj muzyki ciszej, ewentualnie spraw sobie E3 czy coś... Ale jeśli słuchasz muzyki przez 2/3 doby, to może wcale nie takie nienormalne to codzienne ładowanie? ;P

Akumulatory powinno się ładować często, bez rozładowywania, więc raczej to im nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki za szybką odpowiedź :)

ok jasność ustawie na najniższą.

naprawdę nie słucham 2/3 doby :D

po co te wszystkie funkcje skoro i tak ich się nie używa ;p

zastanawiam się nad kupnem czgoś innego ok. 4gb a iPod ustawie jako przenośny dysk.

 

 

To drogo cię wyniesie ten przenośny dysk... :-)

 

W odtwarzaczach jest czasem tak że najpierw bateria działa krótko

by po około miesiącu urzytkowania działać jak trzeba.

Jaka jakość dźwięku w tym ipodz-ie ? Sam niedługo pewnie sobie

kupie takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki za szybką odpowiedź :)

ok jasność ustawie na najniższą.

naprawdę nie słucham 2/3 doby :D

po co te wszystkie funkcje skoro i tak ich się nie używa ;p

zastanawiam się nad kupnem czgoś innego ok. 4gb a iPod ustawie jako przenośny dysk.

 

 

To drogo cię wyniesie ten przenośny dysk... :-)

 

W odtwarzaczach jest czasem tak że najpierw bateria działa krótko

by po około miesiącu użytkowania działać jak trzeba.

Jaka jakość dźwięku w tym ipodz-ie ? Sam niedługo pewnie sobie

kupie takowego.

Pocieszyło mnie to trochę. ^^

Strasznie drogo mnie to nie wyniosło za 16gb porównując ceny sklepowe .

Jakość dźwięku jest jak dla mnie b.dobra (nie mam jakiś specjalnych wymagań),

zależy jeszcze na jakich słuchawkach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARTO bo kupiłem jest stanowczo lepszy od nwz a816 ale bateria w porównaniu do sonego jest taka sobie.

Dwa dni przy normalnym użytkowaniu.

Lepszy od Sony? Na jakich słuchawkach wydał Ci się lepszy? IMO nowe Nano to shit jakich mało. Jako zabawka - spoko. Jako odtwarzacz, od którego oczekuję wysokiej jakości dźwięku - nieporozumienie. I jest strasznie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARTO bo kupiłem jest stanowczo lepszy od nwz a816 ale bateria w porównaniu do sonego jest taka sobie.

Dwa dni przy normalnym użytkowaniu.

Lepszy od Sony? Na jakich słuchawkach wydał Ci się lepszy? IMO nowe Nano to shit jakich mało. Jako zabawka - spoko. Jako odtwarzacz, od którego oczekuję wysokiej jakości dźwięku - nieporozumienie. I jest strasznie drogi.

 

Może być lepszy ale tylko przez LOD... Nowsze Nano mają słabe wzmacniacze i tu moim zdaniem jest główna przyczyna. Mam 4g z którego jestem zadowolony ale używam zewnętrznego wzmacniacza. Dźwięk jest bardziej dynamiczny, o wiele bardziej żywy i ma więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim porównaniu z S638 wypadł blado, jeśli chodzi o dźwięk, natomiast jest doskonały jeśli chodzi o wygląd, funkcjonalność itp. Może nawet najlepszy wśród odtwarzaczy tej wielkości. FiiO pomogło nieznacznie, nie jest to ten sam efekt co przy Sony. Dźwięk również w Touchu pierwszej generacji podoba mi się bardziej. Ale Nano ma swój urok, wciągającego pasjansa i krokomierz :) Filmy też nagrywa bardzo ładne, choć to zbędne narzędzie, w telefonach są lepsze kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak LOD Zdecydowanie pomaga w uzyskaniu lepszej jakości dźwięku... Problem jest w tym że mój Nano 4g posiada jako jedyny z IPodów DAC Cirrus Logic'a (gdzieś jeszcze obiło mi się o uszy że iPhone 2G też go ma ale pewny nie jestem). Reszta posiada Wolfson'y ale czy są lepsze stwierdzić nie potrafię.

 

Jeżeli chodzi o SQ to z pewnością wiele zależy od preferencji użytkownika. Choć trudno jest dostrzec różnicę przy rozbieżności specyfikacji o tysięczne części. Właśnie indiwidualna charakterystyka danego układu pozwala to określić, ale nie sądzę żeby przy codziennym użytkowaniu miało to jakikolwiek wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności