Skocz do zawartości

Dobry komputer do 1300zł Proszę o porade;-)


mateush1234

Rekomendowane odpowiedzi

Za Forum.Purepc.pl :

 

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 200 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 285 zł

RAM : GoodRam 2GB 1600MHZ - 165 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4670 512MB - 199 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

RAZEM : 1292 zł

no i tak jak kolega pisał - fajnie dobierasz fora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy przykład zestawu z forum pcformat :

 

1300zł Intel:

 

 

Gigabyte GA-EP31-DS3L - 190zł

Intel Pentium Dual Core E5300 - 215zł

GoodRam 2GB 800MHz CL5 - 145zł

Asus GeForce GTS250 - 370zł

Seagate Barracuda 7200.12 250GB 8MB 7200rpm SATAII - 130zł

Samsung SH-S223C - 90zł

Fortron ATX400-PNF - 110zł

Tacens Aquilo - 95zł

Razem - 1345zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz został napisany. Dodać przewiewną obudowę i będzie ok.

 

Ano tak, przeoczyłem ;) Generalnie do 1300zł można kupić niezłego kompa, nawet pograć w kilka całkiem świeżych tytułów się da, jeżeli odpowiednio się rozplanuje środki. Pytanie jednak, do czego to ma być komputer.Przy czym ja bym czekał z zakupami do stycznia, bo będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hesus666 imho lepszy config podał ;-)

 

Zależy do czego, na jak długo, czy będzie rozbudowywany etc... ;] "Lepszy", to pojęcie względne. Ja osobiście - jeżeli nie stać kogoś na zestaw na i5/i7 - celowałbym w Athlony II x2/x4 i płyty z AM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze wersja za 1tys z PurePC i dotego jakas dobra dźwiękówka, np Xonar

 

Tylko, że - z doświadczenia wiem - że dostać DOKŁADNIE taki zestaw, za TAKIE pieniądze w jednym sklepie wcale nie jest rzeczą łatwą i trzeba się liczyć z tym, że całość może wyglądać trochę inaczej i/lub drożej. Ale ogólnie jakikolwiek komp za ~1k z forum to niezła opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igancy - PurePC zazwyczaj swoje propozycje opiera o ofertę sklepu ESC.pl, takze do calosci dochodzi pewnie jednostkowy koszt wysylki - z 30zł, chyba ze trafi nam sie na liscie towar objety transportem za 1zł, wtedy wogole problem znika. jasne ze ceny w sklepach ulegają nieustannym zmianom, a propozycje zestawow są aktualizowane raz w miesiącu, ale ogólnie daje to pojęcie w co nalezy celowac w danym budzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igancy - PurePC zazwyczaj swoje propozycje opiera o ofertę sklepu ESC.pl, takze do calosci dochodzi pewnie jednostkowy koszt wysylki - z 30zł, chyba ze trafi nam sie na liscie towar objety transportem za 1zł, wtedy wogole problem znika. jasne ze ceny w sklepach ulegają nieustannym zmianom, a propozycje zestawow są aktualizowane raz w miesiącu, ale ogólnie daje to pojęcie w co nalezy celowac w danym budzecie.

 

Wiesz, tak się składa, że ja akurat zamawiałem "całe zestawy" i pojedyncze części z internetu nie raz i nie dwa. Nagle się okazuje, że przy takim zamówieniu czegoś nie ma, trzeba czekać, zamówić z innego sklepu, albo jeszcze coś innego ;) W dodatku, esc.pl moczy tyłek jeżeli chodzi o gwarancję to raz, a dwa, że trzeba to jeszcze umieć samemu złożyć, więc ja bym do tych cen z for internetowych doliczał spokojnie 8-10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja na twoim miejscu kupowałbym używany - można dostać świetne zestawy, najczęściej składaki które ludzie robili właśnie pod kątem wydajności graficznej - kupując nowy komputer wydasz więcej kasy, a wydajność będzie mieć gorszą. Możesz też kupować każdą część oddzielnie na Allegro (oczywiście, używaną), co do montażu komputera, nie jest to trudne, do każdej części jest dodawana instrukcja, a w przypadku płyty głównej masz rozpisane gdzie co podłączyć. Możesz też pojechać na WGK w sobotę - wtedy odbywają się targi (o ile mieszkasz w Warszawie) i zorientować się po jakich cenach ludzie części sprzedają, często można trafić na jeszcze niższe ceny niż na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności