Skocz do zawartości

IE7 w MP3Store za 120zł


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tak, z drugiej strony zastanawia mnie punkt 9. regulaminu sklepu(a dokładniej podkreślony fragment)

  • Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.


     
    Potwierdzenie zamówienia następuje w chwili wysłania e-maila z potwierdzeniem, tak? Jeśli tak, to od tego momentu cena jest wiążąca, i nie może zostać zmieniona.

Wszystko zależy od wykładni, a przede wszystkim tego co dla samego twórcy regulaminu znaczyło "wiążąca w chwili potwierdzenia przez klienta zamówienia". Jeśli dokonanie przelewu jest potwierdzeniem woli to chyba raczej muszą sprzedać. Jeśli potwierdzeniem jest np. mail którego dostaje się i klika w link żeby potwierdzić, wtedy chyba wątpliwości nie ma. Pytanie jak ten zapis się ma w stosunku do zapisu cytowanego przez .ksy'ego bo wydaje mi się że mp3store nie będzie gotowy ponieść kilkutysięcznej straty z powodu ew. błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niby tak, z drugiej strony zastanawia mnie punkt 9. regulaminu sklepu(a dokładniej podkreślony fragment)

  • Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.


     
    Potwierdzenie zamówienia następuje w chwili wysłania e-maila z potwierdzeniem, tak? Jeśli tak, to od tego momentu cena jest wiążąca, i nie może zostać zmieniona.

Wszystko zależy od wykładni, a przede wszystkim tego co dla samego twórcy regulaminu znaczyło "wiążąca w chwili potwierdzenia przez klienta zamówienia". Jeśli dokonanie przelewu jest potwierdzeniem woli to chyba raczej muszą sprzedać. Jeśli potwierdzeniem jest np. mail którego dostaje się i klika w link żeby potwierdzić, wtedy chyba wątpliwości nie ma. Pytanie jak ten zapis się ma w stosunku do zapisu cytowanego przez .ksy'ego bo wydaje mi się że mp3store nie będzie gotowy ponieść kilkutysięcznej straty z powodu ew. błędu.

 

Jeśli jest to pomyłka to nic nie wskóramy bo zamawiając jest notka że w przypadku produktu przy którym widnieje napis "rezerwacja" płaci się dopiero po potwierdzeniu dostępności przez sklep. Nie wydaje mi się żeby to była normalna cena ale przecież nie zaszkodzi spróbować bo jakby ktoś mi powiedział że triple.fi będą dostępne po 99 dolarów to też bym nie uwierzył a przecież były i to w dodatku w dwóch sklepach naraz.... Może mp3store dorwał jakąś okazję w black friday i dlatego jest to rezerwacja bo ograniczona ilość i pewnie jeszcze ich w polsce nie ma. Oczywiście to tylko gdybanie. Ja osobiście sie napalam się jakoś strasznie ale zamówiłem żeby później nie żałować w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

Potwierdzenie zamówienia następuje w chwili wysłania e-maila z potwierdzeniem, tak? Jeśli tak, to od tego momentu cena jest wiążąca, i nie może zostać zmieniona.

 

a jak z tym podpunktem jest de facto. czy odnosi się on tylko i wyłącznie do sklepów internetowych

?? jak to jest ze sklepami stacjonarnymi typu MM i Empik. Czy ich naklejki cen na produktach tez maja charakter czysto informacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarnych sklepach jak widnieje cena na produkcie to jest ona wiążąca, tzn. mówisz "kupuje" i sprzedawca musi ci za dana cenę sprzedać, bo doszło do zawarcia umowy. Niestety inaczej jest w sklepach internetowych i z ich regulaminami, gdzie zawsze jest wyjście z takiej jak ta sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem bo słyszałem o przypadku kupna w Empiku Odtwarzacza Creative Zen V za 49zł a nie 349zł i podobno ten ktoś się nieźle kłócił straszac Federacja Konsumentów, rozmowa z kierownikiem az w koncu ugieli się i sprzedali. Powinno być takie coś w sklepach internetowych że cena jest ceną ostateczną.

 

I nie mówmy tu teraz o błędach bo kazdy je popełnia ale uwierzcie że jakiś Pan X odda kochanemu fiskusowi 5zł za mało i jest już bandytą, przestępcą, złodziejem i dowalą mu jeszcze 10 tysiecy grzywny. Tak wiec na błedy trzeba uwazac, tym bardziej jesli chodzi o ceny a nie bronić się regulaminem ale no cuż.

 

gdyby wszyscy byli w stosunku do siebie kulturalni i wyrozumiali a przede wszystkim fiskus który ma olbrzymi wpływ na wydatki i wszelkie sprawy zwiazane z ekonomią różnych sklepów to tez ludzie byli by inni i nie wykorzystywali głupio sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks cywilny, art 66:

Oferta złożona w postaci elektronicznej wiąże składającego, jeżeli druga strona niezwłocznie potwierdzi jej otrzymanie.

 

Wynika z tego, że oferta jest ważna, tylko wtedy, gdy druga strona [sprzedawca], potwierdzi jej otrzymanie. Jeśli nie potwierdzi - oferta nie ważna. Proste.

Dodajmy do tego dopiski w regulaminie mp3store i mamy komplecik. Jeżeli to na prawdę nie jest jakaś mega promocja (szczerze, wierzycie w to? :)), to tak czy siak sklep obowiązku sprzedaży nam ie7, po 120zł nie ma. Co innego gdyby potwierdzili złożenie zamówienia. Ja niestety takowego jak narazie nie otrzymałem.

Powinno być takie coś w sklepach internetowych że cena jest ceną ostateczną.

Nie, nie powinno tak być. Serwery są narażone na ataki. Haker z łatwością może się włamać na serwer i zmienić wartość. Tu w grę wchodzi 600zł. Pomyśl, że ktoś zmienił by np. cenę kolumn z kilkuset tysięcy na 1000. To dopiero strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz że w przypadku takiej pomyłki ktoś za to musi zapłacić i często kończy się tak że płaci za to z własnej kieszeni nie właściciel a pracownik więc niechciałbym żerować na pracowniku którego np w życiu nie byłoby stać na taki sprzęt, a dla mnie to po prostu droga zachcianka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby były jakieś poważne konsekwencje, jak już to slowna reprymenda ;) Bo i tak nie sprzedają nikomu za taka cenę. A za regulaminami stoją prawnicy, którzy dobrze wiedza co i jak w nich umieścić, żeby takie wpadki w sumie nic nie znaczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby to była promocja, to raczej było opisane w stylu mega hiper mada f***a promocja w mp3store, poza tym reszta cen jest normalna, więc chyba to nie Mikołaj. Amazona przegapiłem też myślałem że pomyłka. Jutro pewnie dadzą odpowiedź, jak nie to trzeba będzie dryndnąć do nich, może serio bożonarodzeniowy cud :D jak pomyłka to nie ma szans bo się wykręcą, gdyby na sklepie wisiała taka cena to co innego. Szkoda, ze od razu się nie robiło przelewu wtedy mieliby gorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby to była promocja, to raczej było opisane w stylu mega hiper mada f***a promocja w mp3store, poza tym reszta cen jest normalna, więc chyba to nie Mikołaj. Amazona przegapiłem też myślałem że pomyłka. Jutro pewnie dadzą odpowiedź, jak nie to trzeba będzie dryndnąć do nich, może serio bożonarodzeniowy cud  :D jak pomyłka to nie ma szans bo się wykręcą, gdyby na sklepie wisiała taka cena to co innego. Szkoda, ze od razu się nie robiło przelewu wtedy mieliby gorzej :D

 

Wtedy to byś dostał zwrot kasy ;)

 

 

Jeśli jutro do 15-17 nie zostanie zmieniony status to się przejdę do sklepu stacjonarnego i poproszę o Sennheiser IE7 za 120zł :D  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Panowie ,dziwi jedna rzecz.

Jesteśmy na forum stojącym na serwerze wyżej wymienionego sklepu a część z Was bardzo chce naciągnąć gospodarza.

Naciągać może sprzedawca kupującego ... nie odwrotnie :) 

 

Po prostu dyskutujemy na temat tej "dziwnej" ceny tych słuchawek i ich przyczyn :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Witam

 

Niestety musieliśmy anulować wszystkie zamówienia, doszło do błędu systemowego

 

Możemy zaproponować atrakcyjniejszą cenę dla tych którzy zamówili w błędnej cenie lub rabat na inne nasze produkty

 

Z góry przepraszamy za zamieszanie

 

pozdrawiamy,

Zespół MP3store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wyjscie z klasą :) chyba nikt normalny sie nie spodziewał, ze dostanie sprzet po takiej cenie (hehe sam 5szt zamowiłem na wszelki wypadek).

 

a tak z ciekawosci: ile bedzie wynosic ta atrakcyjniejsza oferta, lub ewentualny rabat na cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety musieliśmy anulować wszystkie zamówienia, doszło do błędu systemowego

 

Możemy zaproponować atrakcyjniejszą cenę dla tych którzy zamówili w błędnej cenie lub rabat na inne nasze produkty

 

Z góry przepraszamy za zamieszanie

 

pozdrawiamy,

Zespół MP3store

:lol: no i mieli swoje ie7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety musieliśmy anulować wszystkie zamówienia, doszło do błędu systemowego

 

Możemy zaproponować atrakcyjniejszą cenę dla tych którzy zamówili w błędnej cenie lub rabat na inne nasze produkty

 

Z góry przepraszamy za zamieszanie

 

pozdrawiamy,

Zespół MP3store

Mam pytanie :

 

 

-Moje zamówienie posiada nadal status "w trakcie weryfikacji" , czy coś jest nie tak/zapomnieli o mnie czy po prostu status się zmieni po uzgodnieniu "atrakcyjnej ceny" lub "rabatu" ?

 

Mój login jest taki sam jak nazwa użytkownika na tym forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności