Skocz do zawartości

Iriver T20 Fm 512 Mb


Neus

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym się spytać jak jest z jakością radia i dyktafonu w tym odtwarzaczu.

Po drugie chciałbym się spytać czy jest możliwość zapamiętywania stacji radiowych, jeśli tak do do ilu.

Po trzecie chciałbym się spytać czy kupując ten odtwarzacz w sklepie MP3 Store można wybrać wersję kolorystyczną (na oficjalnej stronie iRivera widoczne jest zdjęcie z różnymi wersjami kolorystycznymi i nie wiem czy to jest zależne od modelu czy jest do wyboru).

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyktafon ma bardzo dobry - generalnie najlepszy (wykłady, wywiady, notatki głosowe - do MP3)

radio ani lepsze ani gorsze niż normalnie odtwarzacze mają (iriver, iAUDIO etc.)

zapisać się da 20 albo 24 stacje (albo coś koło tego ;] )

a wersji kolorystycznej się nie da - są przypisane do wielkości (512MB i 1GB mają inny kolorek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki za odpowiedź. Jeszcze do radia wrócę - otóż czy nie zacina się w ruchu, bo kupuję go głównie po to, żeby móc posłuchać muzyki jeżdżąc na rowerze (między innymi także z radia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki za odpowiedź. Jeszcze do radia wrócę - otóż czy nie zacina się w ruchu, bo kupuję go głównie po to, żeby móc posłuchać muzyki jeżdżąc na rowerze (między innymi także z radia).

Radio w odtwarzaczach - nawet tych lepszych to jest tylko dodatek. Raczej w miejscach gdzie jest super zasieg - będzie super grało.

 

Jak zamierzasz jezdzic po lesie poza miastem to mozesz miec problemy np. z gubieniem stereo (albo wogóle sygnału :D)

 

Ja mieszkam 20 km od centrum W-wa (tzn. od pałacu kultury :D) i z odbiorem radia na U3 lub T20 jest cienko.

 

Podobno U3 ma lepsze radio a T20 dyktafon - a u mnie bardziej czulsze wydaje sie T20.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do radia wrócę

odtwarzacze nie mają najlepszego radia (chyba że zrobisz trick z kablem-anteną, ale też niezawsze pomaga ;] )

 

... tak naprawdę to znacznie lepiej kupić takie radyjko SONY w mediamarkcie za 100zło - będzie bardziej czułe i nie będzie "się gubiło" podczas jazdy na rowerze :) (analogowe, nie cyfrowe oczywiście)

 

[edit] najlepiej rozejżyj się za radiem Sony SRF-S84 FM/AM :]

22521969.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, na początku chciałem właśnie kupić osobno radio i osobno odtwarzacz z dyktafonem. To będzie najlepsze rozwiązanie, bo ja jeżdżę tylko po lesie ;) . Czasami zdarza mi się wyjechać poza miasto, albo pojeździć w mieście, ale to tylko po to żeby pojeździć po innym lesie :P . W moim mieście są wszędzie dookoła lasy, więc jakbym pojechał w głąb lasu to napewno zasięg by mi się zgubił. Czyli rezygnuję z radia w odtwarzaczu. Dyktafon w serii T jest taki sam we wszystkich modelach (T10, T20, T30)? Jeśli nie, to który z nich ma najlepszy? A może jest jakaś inna firma, która produkuje równie funkcjonalne odtwarzacze jak iRiver, ale ma lepszy dyktafon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej napisałeś, że dyktafon ma bardzo dobry ;) . Ale rozumiem o co Ci chodzi, w porównaniu z profesjonalnymi dyktafonami to jest pewnie przeciętny. No ale najważniejsze, że iRiver ma dobrą jakość dźwięku (słyszałem nawet, że jest pod tym względem jednym z najlepszych) i chyba dlatego kupię iRivera T30 512 MB i dokupię sobie radyjko. Dzięki za odpowiedzi, bardzo wpłynęły na moją ostateczną decyzję w sprawie kupna odtwarzacza MP3. Co ja bym bez Was zrobił? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie rozumiem? chcesz złapać mnie za słówko? O_o

 

no to powiem inaczej...

 

 

 

jak dotąd nagrania z serii T (T10, T20, T30) to najlepsze nagrania "dyktafonu" odtwarzaczy flash jakie słyszałem - są lepsze niż te z serii iFP, znacznie lepsze niż nagrania iAUDIO, Creative, wszystkich no-name...

 

i NAWET są lepsze, niż nagrania z cyfrowych dyktafonów (trzech) którymi miałem okazję się krótko bawić... nie były to żadne drogie dyktafony, jeden to pamiętam że jakiś olimpus za 400zło...

 

ALE zostawiam sobie "ale" na ewentualność, kiedy ktoś mi poda przykład super-hiper-profesjonalnego sprzętu marki "dyktafon", którego próbki zabiją mnie jakością (albo może jakiś player, którego nagrań jeszcze nie słyszałem...) :)

 

... jak dotąd serię T mogę polecić czy do nagrywania wykładów, czy rozmów, czy wywiadów czy po prostu notowania myśli - nagrania są czyste, niezaszumione, doskonale wyraźne, zapisane do MP3 i ogólnie dobre :)

 

(creative, iaudio -> zaszumione, ciche, niewyraźne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi dokładnie oto o czym napisałeś ;) . Chodzi oto, że jest to jeden z lepszych dyktafonów z odtwarzaczy mp3, ale w porównaniu z najbardziej profesjonalnymi i drogimi dyktafonami cyfrowymi może okazać się nienajlepszej jakości. W sumie ja głównie chcę nagrywać lekcje i wywiady, więc nie potrzebuję super wypasionego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od iluset/tysięcy złotych sprzęt jest dla ciebie profesjonalny - jak mówiłem T10 lepiej mi brzmiał niż nagranie z dyktafonu cyfrowego za 400 zło... i znacznie lepiej niż nagranie z każdego innego odtwarzacza który miałem :)

 

przynajmniej nie musiałem się domyślać co wykładowca mówił, nie musiałem niczego odszumiać... tylko po prostu słuchałem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bajerancko, jutro się przejdę do RTVEuroAGD i się spytam czy mają iRivera T30. Tylko nie wiem czy opłaca się kupywać odtwarzacz jeszcze w tym miesiącu, czy może kupić za miesiąc i mieć nadzieję, że będzie niższa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy promocja w mp3store obejmuje rowniez nowych klientow - którzy sie po prostu zarejestrują - ale jezeli tak to w opisywanej promocji T30 moze byc w bardzo ciekawej cenie :D

 

EDIT >>

 

OBEJMUJE :D :D

 

T30 512 -> 366 PLN

T30 1GB -> 498

 

Biegusiem sie rejestruj, wpisuj "kobieta" i rób zakupy :D :D

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogórku za tą informację, chciałem kupić iRivera T30 z pamięcią 512 MB, ale po takiej cenie lepiej kupić 1 GB. Nigdy nie myślałem, że ogórek może pomóc w takiej sytuacji ;) . Nie doceniałem mocy ogórków :P . Chociaż ogórki kiszone zawsze lubiłem ;) . A wracając jeszcze do tej promocji to na stronie głównej jest napisane, że oferta jest ważna do 2006-03-10 23:59, a na stronie głównej (na banerze) napisali, że oferta ważna tylko do dzisiaj. Więc jak jest? Do 10 czy 8 marca? Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź, bo nie wiem czy kupić teraz, czy się wstrzymać i sprawdzić cenę w RTVeuroAGD, a w razie jakby była wyższa to kupić w MP3Store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki Skręcie. Cena jest bardzo dobra, to wiem, bo zniżyli ją o ok. 100 zł. Wcześniej wachałem się nad zakupem wersji z 1 GB, ale teraz, przy takiej cenie, to nie ma się co zastanawiać. Tylko na wszelki wypadek sprawdzę oferty w innych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki Skręcie. Cena jest bardzo dobra, to wiem, bo zniżyli ją o ok. 100 zł. Wcześniej wachałem się nad zakupem wersji z 1 GB, ale teraz, przy takiej cenie, to nie ma się co zastanawiać. Tylko na wszelki wypadek sprawdzę oferty w innych sklepach.

Skoro polubiłes ogórki ;) to nastepna rada: skapiec.pl lub ceneo.pl

 

Nie sadze zebys w jakims net-owym znalazł taniej. A jak w net-owym nie znajdziesz taniej to 100% ze w stacjonarnym taniej nie bedzie - szkoda chodzenia, jeżdzenia, tracenia czasu i pieniędzy (i nie jestem wspołwłascicielem mp3store ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ceneo już sprawdzałem, widzę też, że na tej drugiej stronie też nie widać tańszych ofert. Ale ja miałem raczej na myśli sklepy typu RTVeuroAGD, a chodzić daleko nie muszę, bo sklep ten mam kilkaset metrów od mojego domu, więc nie zaszkodzi mi sprawdzić. Domyślam się, że najbardziej prawdopodona wersja jest taka jak mówisz - będzie drożej, ale i tak miałem się tam wybrać, więc mogę przy okazji i oto się spytać. Ale trzeba przyznać, że sklep MP3 Store wygląda na porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności