Skocz do zawartości

SCL2 za 59 zł?


Stojo

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item800047750_sluchawki_douszne_scl2_shure_e2c_redukcja_szumow.html Słuchawki w wersji oem?? Nigdy nie widziałem SCL2 z przezroczystą częścią frontową i czarną nieprzezroczystą resztą, Ale kabel wygląda jak powinien to ten sam z drugiej strony ten kolor no i cena i to nie jest tylko jedna aukcja. Co o tym sądzicie, bo wiem ze nie ma czegoś jak oem, etui tez było okrągłe na zamek, skąd wiec to coś się wzięło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja głupi dałem za swoje 315zł w rms.pl :P to podróbki nawet nie ma o czym gadać za taką cene to shure sprzedaje przedłużki do kabla albo gumki.Brak pudełka śmieszna cena te słuchawki jeżeli już to rms.pl teraz mają za 284zł a jeżeli już oszczędzać to użytkownik amanda216 ma słuchawki tanio i kilka osób z forum kupywało i mówiło że oryginały może niech oni sie wypowiedzą.A że pudełko etui itp to nie problem teraz kiedyś były cx300 i ex85 teraz przyszła moda na podrabianie mdr-ex700 i shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No EX85 grają inaczej za tą cene co kosztują to chyba najlepsze słuchawki(chociaż teraz w najbliższym czasie kupie NE6 do v39 bo brakuje mi w exach basu i izolacji) scl-2 gdyby były troche tańsze to by były konkurencją dla nich.SCL-2 są świetne pod względem brzmienia nie brakowało mi w nich nic jedynie troche niewygodne z poczatku ale izolacja była super.Teraz mam zestaw v39+NX3 i niewiem czy poprzedni tzn sony s739 z scl-2 nie brzmiałby lepiej nie słuchałem tego razem.Ale SCL-2 nawet ze słabym odtwarzaczem tzn telefonem w910 po wgraniu akustyki(bo inaczej były szumy) grały bardzo dobrze.S63x/S73xy wydawałby mi sie do nich w sam raz poza tym te słuchawki są świetne bo grają bardzo równo i są praktycznie do każdej muzyki bas jest w sam raz choć po przesiadce z cx300 z początku brakuje.Simple a o jakim modzie mowisz ex85 o zaklejeniu bas reflexów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich, nie umywają się do EX85... Ba, powiedziałbym, że exy to słuchawki 3x lepsze (a z modem to już klasa sama w sobie).

 

Na czym ich słuchałeś?

Ja również słuchałem EX85 i szczerze mówiąc nie oczarowały mnie mimo że grały nieźle. Izolacja w nich była na poziomie zera, także dla mnie są skreślone, bo nie od tego są doki by przepuszczać 95% dźwięków z zewnątrz.

Poza tym porównujemy tutaj dwa odmienne style grania słuchawek - pełny, wyważony styl grania SCL-2 i lekko funowy EX85. Dlatego to co kto wybierze zależy od preferencji.

 

Dla potomnych:

Według mnie, Shure SCL-2 należy wpinać tylko do odtwarzaczy grających ciepło i z wykopem. Idealnym przykładem jest iPod Shuffle I gen, z którym te słuchawki tworzą wręcz synergiczne zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mi też podoba się ich sposób grania bardziej niż EX85.Z tym że ex to inna półka cenowa za cene scl-2 można mieć dwie pary ex85 albo mdr-ex500 przynajmniej tak pisze holdegron ze w UK kosztują ok 250zł do tego sprowadzenie wiec ok 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exów jak i Shurów słuchałem z Sonym a826 i ipodem Touchem. To prawda, że izolacja jest słaba, ale nie na tyle, żeby skreślać słuchawki :) Odpłacają nam się za to piękną sceną.

SCL-2 lepiej grały z Sonym, nie ukrywam.

 

 

Tak, chodziło o mod z zaklejeniem bass reflexów, bo jednak jest troszkę zbyt boomiasty (nawet na touchu). Mod naprawdę sporo zmienia w dolnych rejestrach, temperuje bas, odszczupla go trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex grają inaczej niż scl-2, zastosowany jest również inny przetwornik,w słuchawkach Sonego jest dużo większy, co w połączeniu z małym ,,pudłem" powoduje zbyt dużo basu. Sony nadal jest dla ludzi, którzy lubią bardziej dół niż środek, a ten jest wyraźniejszy w słuchawkach Shure. Duuuuużym plusem dla Sonego jest kabel jednak nie chodzi tu o grubość, w której Shure przoduje, ale o jego zachowanie na mrozie czy w chłodne dni. W scl czuje się zimny drętwy i sztywny kabel ;D na szyi, który w połączeniu z wagą jest denerwujący. A czasem dzieje się tak

nie wiem jak y Was ale u mnie stało się tak z dwoma parami. Dziwie się schure, że nie czerpie z doświadczenia i nie zmieniło kabla na taki jak choćby w słuchawkach Ultimate Ears czy Sleek Audio. U mnie również wystąpił problem z rozdzielaczem kabla z jednego na dwa, w środku gumowego elementu kabel się ułamał i słuchać mogłem dopiero po odkrojeniu tej części i ponownym złożeniu wszystkiego do kupy. Co do brzmienia myślę, że to na prawdę dobre słuchawki i zgadzam się z przedmówcami, że z ciepłym brzmieniem im do twarzy;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności