Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz do CAL!-i ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Posiadam przez wielu polecane słuchawki Creative Aurvana Live!. Niestety nie zawsze mam dostęp do normalnego, stacjonarnego źródła dźwięku i chciałbym wtedy też cieszyć się w miarę dobrą jakością dźwięku, dlatego chciałbym żeby ten playerek dobrze zgrywał się z w/w słuchawkami.

 

Poza tym powinien w miarę długo działać na baterii, mile widziane słuchawki w zestawie. No nie był zbyt drogi. Na razie rozważałem:

 

  • Vedia V39,
  • Sansa Clip/Clip+,

Macie jeszcze jakieś propozycje ???

 

EDIT:

Jako wzmak mam MXM-a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo słyszałem, że V39 gra bardzo fajnie, oraz opinie, że nie gra tak jak inni mówią i żałuje że go się kupiło :blink:

 

Tak więc poczekam te dwa tygodnie, bo przymierzam się do Clipa+ ze slotem MicroSD, którego by mi w V39 brakowało <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip gra fatalnie z CALami. To zestawienie nie daje rady w ogole. Juz lepiej sobie radzila z nimi A10. V39 gra naprawde bardzo dobrze, czysto, przestrzennie, lepiej od slynnej E10, ale to kwestia charakterystyki obu playerow. Jednak u mnie najlepiej CALe sie zgraly z X5 na rockboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś odtwarzacz, który dobrze gra z CAL!-ami, ale ma gniazdo MicroSD excl2.gif

 

Bo obawiam się, że będzie mi tego brakowało kwasny.gif

 

No i czy ta V39 nie ma jakiś dziwnych problemów (przestery) ani ukrytych wad excl2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak teraz poczytałem, to podobno V39 też się b.dobrze zgrywa z tymi słuchawkami :huh:

 

No i jestem bardziej skłonny ku temu odtwarzaczowi, bo trzyma 30h na baterii, ma dobre douszne w zestawie (na mieście z CAL!-ami się nie pojawię :P) :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku drogo :blink:

 

Chyba nie ma tańszej wersji z mniejszym dyskiem/pamięcią :huh:

 

No nic, poczekam na jakąś V39 w dobrym stanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale paragonu brak :angry: .Wiem,bo też kupiłem.

:blink: No to jest problem, myślałem ze jak jest napisane "paragon zawsze" to znaczy że jest :o

 

No nic, a wszystko w paczce było (słuchawki, ładowarka, rysik, itp.) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale paragonu brak :angry: .Wiem,bo też kupiłem.

:blink: No to jest problem, myślałem ze jak jest napisane "paragon zawsze" to znaczy że jest :o

 

No nic, a wszystko w paczce było (słuchawki, ładowarka, rysik, itp.) ???

Może tylko w moim przypadku tak było,nie wiem.Będe dzwonił do sprzedawcy,bo jak wiadomo brak paragonu=brak gwarancji.

Są to fabryczne komplety,nic nie otwierane.Niczego nie brakuje-dysk,dwie pary słuchawek(srs200 +jakieś badziewne),etui,instrukcja+płyta,rysik,smycz,ładowarka z odpinanym kablem USB do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paniska słuchajta mam sprawe a nie chce zaśmiecać forum zatem napisze tutaj !

 

Otóż, otóż problem jest złożony i mnie osobiscie spedza sen z powiek ;)

 

Przedstawienie sprawy - kupiłem ,bedąc w robocie w południowej Francji iRivera e100, skuszony okazyjna cena ( przy wakacyjnym kursie naprawde niezle) i marką, bez zaczerpniecia informacji na forum nabyłem to ustrojstwo w cenie 8gb za mniej niz 300 zl i rad byłem jak jasna cholera ... do czasu. Po powrocie do domu i zgubieniu przez moją Lubą oryginalnych słuchawek dokoptowanych do zestawu, zaczałem używac do irivera pewnych philipsow dokanalowych, nazwy sobei nie przypomnę ,ale mniejsza o nią i ze smutkiem stwierdzilem ze ten zgrabny odtwarzacz ma problemy z napedzeniem odpowiednim tych sluchawek , i tak bylo w miare okej.Jakos to tam wszytsko gralo kilka dni znaczy w sumie godzin bo łącznie ta e100'tka była chodziła u mnie chyba z 3-4 doby, potem rozsierdzony zostawiłem ja w spokoju i lezy nie ruszana do teraz, ale o tym dalej. Philipsy dały ciała i spierniczył sie im jack, dobrze je wspominam bo fajnie zgrywały sie z moim ś.p meizu m6, wpadlem na pomysł aby przetestować irivera używając CAL'i z ktorych korzystam raz w czas i ktore bardzo sobie chwale. No jak mozna przewidziec iriver nie jest w stanie niestety ich odpowiednio napedzic albo chocby wystarczajaco dla mnie napedzic( nie słucham muzyki głosno). To był ten moment kiedy moje zdenerwowanie przybralo na sile , poniewaz jak pamietałem meizu i CAL'e dawaly rade całkiem spoko tylko wszystko to zbyt cieplo gralo ale milo i dynamicznie w miare przyzwoitosci.

Teraz moje problemy ,więc pieniedzmi nie smierdze i chciałem cos zaradzić na tego irivera ktorego wlasciwie przekląłem poniewaz zupelnie mi nie podpasowal , w szczegolnosci interfacem , na dzwieku nie znam sie za specjalnei wiec w sumie jakos dalbym rade wytrzymac pewne manamenty , o czym to ja ...a no i wpadlem na pomysl zakupienia wzmacniacza fiio e5 , z ktorego zakupem tez mam niezle przejscia ... ale nie o tym :blink: .

 

Konkretne pytania :

 

1. czy miałoby jakikolwiek sens inwestowanie w ten wzmacniacz do zestawu CAL + iriver e 100 ( dźwięk irivera srednio mi pasuje i nei weim jak to sie bedzie zgrywac ogolnie)

 

2. Chciałem zakupic inny odtwarzacz a ten sprzedać i wybrałem ipoda video 5,5g ( wiadomo dlaczego) ale no ciężko go zdobyc w przyzwoitej cenie w dobrym stanie , (wczoraj jednego licytowalem ale zauwazylem po czasie ze ma popsute gniazdo audio , kliknalem na odwolanie aukcji , odwolano, w sumie teraz zaluje bo jakby udalo mi sie go łyknąć za 350 zl to nie bylo by zle, podobno zmiana wejscia audio to smiesznie prosta sprawa i nie droga no nvm). Troche jestem roztrzepany. No i teraz , czy polecicie mi jakis odtwarzacz w cenie mieszczącej sie w przedziale do 350-400 zl ktory bedzie gral tak zimno i analitycznie ( to mi pasuje ) jak ten wlasnie ipod i tak dobrze zgrywal sie z CAL'ami ? czy czekac na oferte i kupic video ?

 

Wymagania to - min 8 gb pamieci , bez zbednych bajerow , funkcjonalny , obojetnie czy hdd czy flash ( odpada nano 1g bo go nie lubie ) no i nie pogardziłbym mozliwoscia odtwarzania flac'ow, jakość dźwięku przede wszystkim.

 

3. Czy sansa clip zagra dużo lepiej niz iriver e 100?

 

4. CZy w 2012 naprawde bedzie koniec swiata ? ( nie no zart heheh niezły z Ciebie zgrywus adasiu)

 

 

Pomóżcie mi koledzy i koleżanki w miare możliwości ! Dziekuje z góry - Ja we własnej osobie ! .

 

wybaczcie mi sposob w jaki to pisze i bledy gramatyczno - stylistyczno ortograficzne lecz jestem po prostu kretynem ale z tym sie pogodziłem juz dawno teraz potrzebuje informacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy miałoby jakikolwiek sens inwestowanie w ten wzmacniacz do zestawu CAL + iriver e 100 ( dźwięk irivera srednio mi pasuje i nei weim jak to sie bedzie zgrywac ogolnie)

 

3. Czy sansa clip zagra dużo lepiej niz iriver e 100?

 

E5 nie radzi sobie z CALami. Zamula je, tlumi i napycha waty do środka. Niepolecam.

 

Co do Clipa, to nie wiem czy zagra lepiej niz E100 poniewaz tego irivera nie mialem w rekach, ale Clip i CALe to rowniez nie jest dobre polaczenie. Juz lepiej CALe graly z A10tka niz z Clipem. Za to Clip + E5 gra bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Hmm, czy miło~śnika muzyki r~~óżnej (tzn. od Metalu do Hip Hopu i muzyki elektronicznej) zadowoli zestaw Ipod Nano1G/Video + CAL?

2.

Jak z jako~ści~~ą kabla CALi? Nie przeciera się szybko?

3.

Czy w CALach do~świadczę miękkiego i ciepłego basu?

4.

Orientuję się kto~ś może jak duża r~óżnica będzie pomiędzy zestawem K750i(@W800i + Toshara 1.7) + HPM-70?

 

Czas wymienić telefono-player na co~ś konkretnego, muzykę czasem zdarza mi się słuchać w drodze np. do miasta. Mam nadzieję, że nie będę wygl~ądał jak idiota, ew. p~óźniej sprawię sobie jakie~ś pchełki.

Mam okazję ~ści~ągn~ąć ze stan~ów Ipoda nano/video, także pytam teraz was czy warto wydać ok. 500zł na audio, kt~óre w teorii powinno mnie zadowolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności