Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz FLAC+wyjście cyfrowe


Gość howk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: szukam odtwarzacza mp3/FLAC z wyjściem cyfrowym (stacjonarnego i przenośnego ewentualnie jedno z dwóch), bo nie lubię czekać aż mi się komp podniesie i nie chcę włączać TV żeby słuchać muzyki (bo TV to do oglądania jest urządzenie, a nie do słuchania), a wszystkie przenośne mogę podłączyć do stacjonarnej wieży tylko przez wyjście słuchawkowe, a to jest degradacja FLAc-ów, stacjonarne z kolei nie mają obsługi FLAC. Nie interesują mnie rozwiązania typu "WD TV HD media" ze względów jw (trzeba włączyć TV). Może ktoś się spotkał z czymś takim?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie: szukam odtwarzacza mp3/FLAC z wyjściem cyfrowym (stacjonarnego i przenośnego ewentualnie jedno z dwóch), bo nie lubię czekać aż mi się komp podniesie i nie chcę włączać TV żeby słuchać muzyki (bo TV to do oglądania jest urządzenie, a nie do słuchania), a wszystkie przenośne mogę podłączyć do stacjonarnej wieży tylko przez wyjście słuchawkowe, a to jest degradacja FLAc-ów, stacjonarne z kolei nie mają obsługi FLAC. Nie interesują mnie rozwiązania typu "WD TV HD media" ze względów jw (trzeba włączyć TV). Może ktoś się spotkał z czymś takim?

dzięki

 

Juz nie produkowane od wielu lat iRivery Hxxx

 

A czemu wyjscie cyfrowe ? Masz wejscie cyfowe na amp-ie (jak się domyslam).

 

Kup urządzenie o nazwie "PC Link" modyfikowane przez kolegę forumowego Grado__Fan-a (możesz wypożyczyć przed zakupem).

 

Podłączasz do PC/lapka kablem USB (niepotrzebujesz zadnej karty muzycznej -> nawet tej wbudowanej)

 

Po USB idzie sygnał cyfowy zamieniany przez PCLink na sygnał cyfrowy ale już optyczny.

 

Polecam zakup/wypożyczenie razem z PCLinkiem kabla światłowodowego Beresforda (tego droższego).

Znakomita relacja cena/jakość

 

Odtwarzasz FLAC foobarem i cieszysz się muzyką. Ja tak robię od dawna, nawet filmy tak oglądam. Tylko zamiast wchodzić sygnałem cyfrowym na amp -> wchodzę na zewnętrzny DAC a z niego dalej analogowo na amp stereo.

 

Z tego co pamiętam iPody ze specjalną przystawką też mają możliwość przesyłania cyfrowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPodów nie lubię... Co do tego kabla USB - cos w tym jest, zobaczę. Znalazłem też coś: Cowon Q5W. Wygląda, że ma wszystko co mi trzeba, nawet parę rzeczy niepotrzebnych, tylko cena jak to u Cowona ... - idzie w parze z jakością. Za 40GB trzeba dać prawie 1700 ! I bateria słaba - 13h audio. Szkoda że tych H320/340 nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H320/340 nie ma wyjścia cyfrowego tylko analogowe, takie wyjście (optyczne) ma H120/140

 

Robiliśmy z @getz-em testy i podłączaliśmy H140 poprzez wyjscie cyfrowe do Beresforda. Nie wiadomo czemu było wyraźnie gorzej niż z PC poprzez PCLink-a. Moze to była wina tego konkretnego egzemplarza.

 

PCLInk od GRADO__Fana to koszt (zdaje się) 300 PLN, plus optyk Beresfordowy. Podłączas to do PC/lapka a z drugiej strony do amp-a z wejsciem cyfrowym i ... gra muzyka. Najważniejsze, że masz opcję wypożyczenia i możesz przez kilka dni zdecydować, czy oddajesz czy zatrzymujesz sobie. Najważniejsze samemu posłuchać i samemu zadecydować (ale po testach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności