Skocz do zawartości

UE superfi 5 pro


Etheriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Z czystej ciekawości chciałem sprawdzić czy na naszym kochanym Alledrogo są jakieś Ultimate Ears.. I znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item759496577_ultimate_ears_superfi_5_pro_wersja_clear.html

 

Cena jest zaskakująco niska. Ok, brak kabla - ale czy to aż taki duży wydatek?

Czy warto się w to pakować? Czy też w cenie z aukcji+kabla dostanę coś hmm.. może niekoniecznie "lepszego" [bo to względne], ale rozsądnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak lepiej zainwestować w Apple ADDIEM ;)

A sluchawki są na bank oryginalne

O tych słuchawkach mówisz: http://i2.isource.pl:8080/portal/portal/default/API/XuiApiPortletWindow?op=null&mp=index_card_index_data&action=e&windowstate=normal&current_mp=index_card_index_data&mode=view ?

 

Przy okazji - możesz mnie oświecić czemu lepiej właśnie w nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://store.apple.com/us/product/MA850?mco=MTA4MjQ5MzE Mówimy o tych. Link który podałeś nie działa.

Dlaczego lepiej, powodów jest wiele.

Super.fi 5pro to stara konstrukcja z przed dobrych 3lat. Co za tym idzie jakość reprodukowanego dźwięku nie stoi na najwyższym poziomie a ich cena jest relatywnie wysoka i niewspółmierna do ich możliwości.

W cenie do 400zł - bo tyle Cie wyjdzie z nowym kablem można obecnie kupić wiele słuchawek które zagrają dużo lepiej. Od właśnie tanich ADDIEM przez Sleeki, e4c itd po Audeo. Super.fi5pro nie grają zbyt klarownie, ale nie mulą. Grają sporą ilością midbasu, ale brakuje im tego basu właściwego - niskiego. Mają niezbyt przestrzenną scenę - szczególnie w porównaniu z Audeo. Ogólnie w mojej opinii są to słuchawki na poziomie mid-entry-end podczas gdy wymienione wyżej słuchawki to solidny mid-end i high-entry-end.

Poszukaj moich recenzji, szczególnie w recenzji Audeo sporo jest odniesień do Super.fi gdyż porównywałem je na bieżąco. Oraz recenzji ADDIEM użytkownika nfsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchawki są na bank oryginalne. Nie wiem jednak o co chodzi z ich potępianiem jest multum przykładów na to, że sprawdzone rozwiązania są leciwe. Poza tym to jest 350 zł z kablem pomijając opcje dorobienia kabla, co wydatek zawęża do 280- 290 zł, a to nie jest przedziałem dla sleeków czy audeo. Co do E4C nie zgodzę się by były w jakimś stopniu lepsze od UE bo poczynając od kabla, który jest słaby i dalej idąc po same parametry dźwiękowe E4C przegrywają. Kolejna sprawa to czym są UE SUPER.FI 5 PRO- zakres częstotliwości jakie słuchawki obsługują 20Hz do 16Hz + wykres ukazuje jasno, że są to monitory studyjne typowe do słuchania wokalu czy solówek instrumentów dodatkowo pamiętać trzeba, że to są 2 przetworniki armaturowe i ciężko się odnieść do dynamicznych odpowiedników. Słuchawki są bardzo solidne no i amerykańsko duże ;] ale solidne co w porównaniu do SA6 może być atutem użytkowym. Praktycznie wszystkie recki mówią o podobieństwu do UM1 + więcej basu- źle ?? coś co gra jak UM1 + więcej basu gra... dobrze. No i co ważne słuchawki mają bas nawet ten niższy tylko trudno w nich dobrać gumy. Ja dopasowałem Shura na flipside mod i jest ciekawie. Kurcze przecież przed super.fi 10 pro to były najlepsze słuchawki UE marzenie każdego ta sama konstrukcja lądowała w customach. Ja bym pomysłu z kupieniem ich nie potępiał. Wszyscy tutaj mówią o apple... Super fajnie ale przecież zależy pod co jej podepniesz. Apple grają dynamicznie... Podpinam pod Sonego UE i dynamika w żaden sposób mi nie odbiega od apple, od delikatnych apple biały brzydkich apple ;D Można powiedzieć, że jest to 3 letnia konstrukcja, ale dzisiaj już wiadomo, że oprócz kabla i tu na szczęście wymiennego, całość jest bardzo trwała i sprawdzona. Słuchawki są wymagające, trzeba je umieć nosić, lubią wysoki bitrate i mocne źródło i nie są gorsze od tych umieszczonych przez przedmówcę wcześniej, są inne i na pewno nie niżej klasyfikowane, od nich wolę jedynie (armatura) UM2 które uwielbiam za ponadprzeciętne ciepło i wygodę no i pianki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności