Skocz do zawartości

Sony Ericsson WXXX ? Ktory Najlepszy?


mlody20002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przymierzam sie do kupna modelu W810i,ale postanowilem jeszcze zadac pytanie na forum,a mianowicie jaki jest wedlug was najlepszy walkman ? pod uwage biore glownie wytrzymalosc bateri i jakosc muzyki na glosniku w telefonie! z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie mogę polecić W890i. głośniczki wbudowane kijowe, ale po wgraniu pewnej akustyki gra na głośniczkach MPS mega głośno. poza tym ma wszystko co potrzeba, jest bardzo ładny i solidny. bateria jest na medal, co prawda jasność mam ustawioną na 50%, ale telefon spokojnie trzyma 4-5dni. rzadko go ładuje, wystarcza mu jak podłączam go do kompa. na słuchawkach gra zapewne jak wszystkie inne SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem dużo sony ericssonów i najwiekszy błąd jaki zrobiłem to sprzedaż w810 i kupienie w910.Chciałem typowo do muzyki, a w910 się do tego nie nadaje.Wbudowany głośnik gra strasznie, jest cichy i charczący.W810 z kolei na oryginalnych sterownikach też jest cichy, ale po wgraniu sterowników X-Sound Cyberbass jest świetnie i jak dla mnie grał najlepiej jeżeli chodzi o głośnik.Na słuchawkach po wgraniu akustyki bas sie poprawia, ale nie jest przesadzony, wieksza głośność ale nie kosztem jakości itp.Ale mimo wszystko na słuchawkach jak powiedzieli wcześniej nigdy nie uzyskasz jakości jak dobra mp3.Czytałem różne wypowiedzi, m.in. że po wgraniu akustyki grał lepiej niż sony s639 ale takie wypowiedzi nawet nie chce się komentować.W810 polecam jako tani do muzyki, z droższych k850 gra ładnie na głośniku ale telefon najlepiej nowy i na gwarancji swój sprzedałem bo można szału dostać :P mps-70 fajna rzecz wchodzą do kieszeni, grają bardzo ładnie jak na ich wielkość, pojawia sie bas szkoda, że końcówka do soniaczy tylko jakby sie dało je przerobić na minijacka to byłyby świetne :D ale słuchanie muzyki z komórki na przystanku czy w autobusie to głupie dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakość muzyki w se W995, jest porównywalna z sony nwz s639?? Pozostaje oczywiście kwestia doboru słuchawek, ale ciekawi mnie czy dźwięk w SE i Sony s639 różni się od siebie tylko trochę, czy jest wieeeelka przepaść, jak w mp3 z tesco?? Chodzi mi głównie o naturalność i dynamikę, bo to najbardziej cenię:P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Telefony to telefony i nigdy nie będziesz mieć super dobrego dźwięku nawet po zmodyfikowanej akustyce, jedynie to będziesz dostrzegać zmianę od standardowego sterownika... Najlepszy z najtańszych to se k610i zmieniasz soft na w660, a jeżeli marzysz o dobrej jakości dźwięku kup sobie odtwarzacz wyższej klasy nie koniecznie z górnej półki stary też może być jary ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakość muzyki w se W995, jest porównywalna z sony nwz s639?? Pozostaje oczywiście kwestia doboru słuchawek, ale ciekawi mnie czy dźwięk w SE i Sony s639 różni się od siebie tylko trochę, czy jest wieeeelka przepaść, jak w mp3 z tesco?? Chodzi mi głównie o naturalność i dynamikę, bo to najbardziej cenię:P pozdro

 

Wielu ludzi nie zauważy żadnej różnicy, szczególnie na słabszych słuchawkach. S639 oczywiście gra lepiej, ale żeby to wychwycić potrzeba odpowiednich warunków i słuchawek.

 

Telefon ma wbudowany odtwarzacz mp3 jako dodatek, dlatego nie powinno się od niego wymagać wysokiej jakości dźwięku. A zmodyfikowane sterowniki nie zmienią fizycznych właściwości DAC'a, mogą co najwyżej wprowadzić zmiany, które ktoś może odebrać jako ulepszenie.

 

Uważam, że jeżeli na co dzień słucha się mp3 128-256 kbps głównie na ulicy i w środkach komunikacji, na słuchawkach z niższej półki cenowej i nie odczuwa się jakiegoś strasznego dyskomfortu, to nie ma sensu wydawać pieniędzy na osobnego plejera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szczerze mogę polecić W995, choć jestem przeciwnikiem słuchania muzyki na komórkach. Na She9500 w995 gra całkiem przyjemnie (oczywiście korektor na flat). Dźwięk z t60 bardziej mi podchodzi, ale mój Iriver nie odtwarza flaców, a z nimi W995 radzi sobie bez problemów. Wychodzi więc na to, że ten rodzaj plików będzie odsłuchiwany na Walkmanie.

 

Ten telefon wziąłem przede wszystkim dla WIFI, które działa świetnie oraz z przyzwyczajenia do SE jako marki telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności