Skocz do zawartości

Winamp - problem


Pazuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Używam najnowszej wersji. Problem polega na tym, ze w trakcie odtwarzania dźwięk raz się podglasnia, a raz ścisza. Tzn nie przesuwaja sie zadne suwaki ani nic w tym rodzaju, po prostu raz jest ciszej a raz głośniej.

Karta zintegrowana w laptopie benq p52 + glosniki cambridge soundworks 2.1 ale to nie tutaj chyba problem.

Dodam ze w trakcie odtwarzania jest sporo rzeczy robionych na kompie, konwersja z płyt CDex-em, ściąganie z internetu i jeszcze kilka malo zajmujących rzeczy.

 

Pierwsza myśl to coś ze sterownikami.

 

PS. Proszę pokażcie poziom i nie piszcie mi ze ****iany program, zmień na foobara albo coś innego + karta zew itd, oszczędźcie sobie kompromitacji a mi nerwów. Zdaje sobie sprawę z istnienia innych rzeczy, ale z wielu względów wybrałem ten program, a nad karta zew myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz oszczędzanie energii w laptopie, chyba się to C&Q nazywa, może poomóc. Zainstaluj sterowniki do procesora, niewiem czy turion potrzebuje tak jak athlon x2, sprawdz na stronie benq albo amd. Zainstaluj najnowsze stery do dźwiękówki. Sprawdz czy dobrze się łączą głośniki z wyjściem audio z laptopa, sprawdź głośniki na innym źródle. A na koniec zmień na fobara :P , ale tylko chwilowo, żeby sprawdzić jak będzie to wszystko działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, wszystkie sterowniki do procesora mam zainstalowane, oszczedzanie energii wylaczone (denerwowaly mnie te skoki). Zreszta ta kwestie wyjasnia juz to ze system z tym zestawem sterownikow mam juz od kwietnia i dopiero od tygodnia zauwazylem ze dzieja sie takie rzeczy.

 

Moze miec na to wplyw kompresja do mp3, a dokladnie ustawienia? Uzywam cd-exa, i pamietam jest tam taka opcja zeby wyrownywal glosnosc czy jakos tak, ale nic tam nie ustawialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to replaygain czy kompresja dynamiki, nie bawiłem się takimi rzeczami. Kompresja pogłaśnia ciche fragmenty a pocisza głośne, a replaygain ustala chyba głośność całego utworu. Kompresji raczej się nie używa, a te pogłośnienia występują w obrębie jednej piosenki? Spróbuj poruszyć wtyczką i kablem sygnałowym od głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności