Skocz do zawartości

kopiszacy telefon


CiociaSamoDobro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Jako iz moj telefon padl musze zastanowic sie nad kupnem jakiegos innego, na ktorym szybko mozna pisac smsy:D Wysylam srednio okolo 300 smsow dziennie (achh 36i6 <3 :D) dlatego musze rozkminic cos na czym dobrze sie pisze, najchetniej z klawiatura qwerty :) Na czym glownie mi zalezy? A wiec jak juz mowilem istotna rzecza jest klawiaturka qwerty, ale moge sie bez tego obejsc:) fajnie by bylo jakby mial wifi, reszta wodotryskow jak aparat czy mikrofalowka mnie nie obchodza :)

 

Po krotkim przestudiowaniu jakis 30 stron na allegro zxainteresowalem sie 3 modelami:

 

- Nokia E61 (qwerty, wifi, tylko troszke szeroka)

- Blackberry 8300 (qwerty, nie ma wifi, ale ma taka superkuleczke zamiast joysticka ^^)

- Blackberry 8820 (to samo co wyzej tylko zamiast aparatu ma wifi)

 

Co innego ciekawego moglibyscie mi polecic:)?? Czy w ogole te modele ktore wymienilem sa warte polecenia?

 

Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dołożył do puli Samsunga i600 lub i780 (jeśli znajdziesz w tej cenie) oraz SE m600i, P1i czy w950i (te SE maja trochę dziwna klawiaturę ale może będzie ci to odpowiadać) . Możesz tez zerknąć na SPV M3000 ale ogólnie ciężko znaleźć ten telefon w dobrym stanie i jest trochę ceglasty.

 

E61 to generalnie dobry telefon, ale niestety dość duży, zobacz czy E70 by ci bardziej nie odpowiadała. Blackberry nie znam ale bym raczej sobie darował, mało popularna marka u nas i mogą być problemy z późniejsza odsprzedażą czy choćby naprawa w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dołożył do puli Samsunga i600 lub i780 (jeśli znajdziesz w tej cenie) oraz SE m600i, P1i czy w950i (te SE maja trochę dziwna klawiaturę ale może będzie ci to odpowiadać) . Możesz tez zerknąć na SPV M3000 ale ogólnie ciężko znaleźć ten telefon w dobrym stanie i jest trochę ceglasty.

E61 to generalnie dobry telefon, ale niestety dość duży, zobacz czy E70 by ci bardziej nie odpowiadała. Blackberry nie znam ale bym raczej sobie darował, mało popularna marka u nas i mogą być problemy z późniejsza odsprzedażą czy choćby naprawa w razie awarii.

 

 

 

Chyba kpisz ;) Blackberry to ogólnie bardzo dobry wybór i świetne telefony. Ja bym zastanowił się właśnie nad tym Samsungiem i600 bo ma Windows Mobile i nad tymi BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dołożył do puli Samsunga i600 lub i780 (jeśli znajdziesz w tej cenie) oraz SE m600i, P1i czy w950i (te SE maja trochę dziwna klawiaturę ale może będzie ci to odpowiadać) . Możesz tez zerknąć na SPV M3000 ale ogólnie ciężko znaleźć ten telefon w dobrym stanie i jest trochę ceglasty.

E61 to generalnie dobry telefon, ale niestety dość duży, zobacz czy E70 by ci bardziej nie odpowiadała. Blackberry nie znam ale bym raczej sobie darował, mało popularna marka u nas i mogą być problemy z późniejsza odsprzedażą czy choćby naprawa w razie awarii.

 

 

 

Chyba kpisz ;) Blackberry to ogólnie bardzo dobry wybór i świetne telefony. Ja bym zastanowił się właśnie nad tym Samsungiem i600 bo ma Windows Mobile i nad tymi BB.

 

nie zaprzeczam ze są bardzo dobre, nigdy nie miałem styczności z żadnym BB wiec nie mogę się o nich wypowiadać zarówno pozytywnie jak i negatywnie, skreśliłem go wyłącznie z wcześniej wymienionych powodów które dla kogoś mogą być mało istotne a dla drugiego już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po omnii i u700 jakos nie jestem zbytnio przekonany do samsungow. Czy ten i600 i i780 sa warte uwagi?? Jesdli chodzi o rozmiar to niezbyt mi przeszkadza :) no chyba ze mowimy o wspomnianym m3000, to podziekuje;d se tez patrzylem ale one maja dotykowe wyswietlacze, co niestetry nie lezy w moim guscie;) Czy jest cos jeszcze co moglibyscie polecic:)??

 

P.S. Zauwazylem blad w nazwie tematu powinno byc 'Szybkopiszacy' :)) ale to tam...;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPV E650/HTC S710 (to samo). Całkiem fajny i przede wszystkim nieduży tel z qwerty, Windowsem Mobile (standardowo chyba 5, 6.1 śmiga bez problemu). Bardzo tanio teraz chodzą, mogę polecić. Jedyne czego może trochę brakować, to dotykowego i większego ekranu. Ale coś za coś, całość jest za to konwencjonalnych rozmiarów, w odróżnieniu od takiego M3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem ten model:) z 2 lata temu bodajze:) wolalbymnjednak jakis prosty telefon bez zadnych klapek, wysuwanych, obrotowych, itp. Cos jak wlasnie e61/ i600 / BB... Co mozecie powiedziec o tym i600 bo calkiem tanio chodza a wiaomo ze im taniej tym lepiej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, to do pisania smsów to polecił bym Ci BB. Nokia? Nokia jest bardzo dobrym telefonem, lecz Symbian nie jest bardzo dobrym systemem. Tak to można przedstawić w krótkiej formie. I co do Noki, bedziesz musiał bardzo uważać na dżojstik, bo jest to pięta Achillesowa tego telefonu.

 

SPV M3000, bardzo dobry telefon, ale procesor ma troszeczke za słaby (201Mhz), gdyby było 400, tak jak w SPV M3100 to byłby telefon idealny. No, pomijając jego wielkość. :) Oparty jest na systemie Windows Mobile 5, lecz bez problemowo można wgrać WM6.1/WM6.5, co przyspiesza jego działanie, nieznacznie, ale jednak zawsze to coś. :)

 

 

 

Obecnie używam Noki E61, SPV M3000 oraz BB 8300. Więc, jeżeli masz jakieś pytania, to pytaj. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lg podziekuje:) moje rozwazania skonczyly sie na 2 modelach a mianowicie na i600 i e61. Ktory wedlug was jest lepszy :)??

 

 

Dwa takie same telefony, ale jednak różne. Bo oparte na innym systemie.

 

i600 jest malutki, wiec jak masz duze palce to bedzie niewygodny. Ale za to ma aparat i WM5 i nie ma dżojstika.

 

 

Wybór zalezy do Ciebie. Bo nie wiemy czego oczekujesz od telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem w 1 poscie, glownie do pisania smsow:) wiec przydalaby sie dobra klawiaturka:) kusi mnie ta e61 bo ma fajny wyswietlacz a rozmiar mi nie przeszkadza, brak aparatu rowniez bo zawsze w 2 kieszeni mam n95 ; ) Jesli chodzi o porownanie e61 i BB, jak ono wypada:)?? Jak dziala ten trackball bo slyszalem ze czesto sie zacina i jest nieprecyzyjny. Jesli moglbys skleic jakies krotkie porownanko miedzy tymi telefonami bylbym bardzow wdzieczny. A jakbys dodal przy okazji jakies foty porownawcze to juz w ogole pol litra :D

 

Pozdrawiam:))

 

Edit: Nokia ma rowniez wielkiego plusa w postaci wifi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja potrzebuję porady: telefon do 350-400zł, który ma służyć głównie do dzwonienia i czasem do SMSów i nic więcej nie jest potrzebne. Musi mieć prostą konstrukcję, żadne rozsuwane, czy z klawiaturą qwerty. Ważne, by była dobra bateria. Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia 3110c

Prosty , mały , poręczny , dość lekki , ale ma kolorowy ekran , slot na karty i odtwarzacz mp3 oraz radio.

Bateria bardzo solidna ( u mnie 4-5dni ).

 

Aha i zapomniałem dodać , że mam taki na zbyciu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności