Skocz do zawartości

Muzyka "mechaniczna"


Malkontent

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o muze taka jak kawalek "this is the new shit" , "rock is dead" mansona, taki ostre rokowe brzmienia z dziwnymi mechanicznymi odglosami jak hmm wiertarki..?

moze znacie kapele ktore take cos graja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Maxdilla chcialem podac Nine Inch N.

 

Z ciekawostek: posluchaj Art Of Noise, ale wylacznie plyty "Who's Afraid The Art Of Noise". Jest kilka czysto mechanicznych kawalkow. Z innych halasliwych staroci choc mniej rockowych przychodzi mi na mysl "Trust Me" Jesus Jones. Byla jeszcze taka chyba Slowenska rockowa kapela w mlotami pneumatycznymi. Spiewali (a moze walili raczej) "Life is life". ...w dodatku bylo to jakies faszyzujace towarzystwo (polowa lat 90-tych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla jeszcze taka chyba Slowenska rockowa kapela w mlotami pneumatycznymi. Spiewali (a moze walili raczej) "Life is life". ...w dodatku bylo to jakies faszyzujace towarzystwo (polowa lat 90-tych).

Była i jest i nie pisz bzdur, że to jacyś faszyści, a chodzi o Laibach.

Oprócz tego Ministry, Revolting Cocks, Die Krupps i mnóstwo innej industrialnej muzyki. Nie wiem czy bardziej cie interesuje odjechanie w stronę gitarową czy elektroniczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymaj nerwy, nawet jezeli nie mam racji twoj ton jest zbyt ostry. Jezeli sie myle, mozesz mnie przekonac do swoich racji w inny sposob... np. odsylajac do strony z informacja o zespole.

 

Moglem sie pomylic widzac ich w tv, bo jak np podaje nawet takie sobie zrodelko wiedzy jak wikipedia:

*************************************

Laibach słoweński zespół w klimacie industrialnego rocka, powstał w 1980 w Trbovije w Jugosławii (obecnie Słowenia). Silnie związany w swojej działalności z NSK.

Nazwa zespołu pochodzi od niemieckiej nazwy Lubljany, obecnie stolicy Słowenii.

 

Laibach w swojej twórczości często sięga do motywów wykorzystywanych w marszach wojskowych, symbolów totalitarnych, stylizując podobnie swój wizerunek, czego celem jest podkreślenie zagrożeń związanych z totalitaryzmem. Okładki ich płyt czy też ilustracje scenografii podczas koncertów często zdobią przerobione symbole religijne i totalitarne, związane ze sobą w specyficzny sposób, jak np. Matka Boska z Leninem na rękach, czy sylwetka Chrystusa na tle czarnego krzyża, jakiego używało niemieckie wojsko w trakcie drugiej wojny światowej. Jak deklarują członkowie zespołu, symbole i treści ich utoworów wymierzone sa przeciwko symbolom totalitarnym, a ich rodowód jest bliższy punka czy nowej fali, niż innych trendów kulturowych.

Część utworów, a nawet całych płyt tego zespołu to swoisty performance, bazujący na przeróbkach najbardziej znanych zespołów światowych, takich jak The Beatles, Queen, Europe czy Rolling Stones.

************************************

 

a tych maluczkich, ktorych zmylilem moimi BZDURAMI na temat zespolu odsylam jeszcze tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neue_Slowenische_Kunst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymaj nerwy, nawet jezeli nie mam racji twoj ton jest zbyt ostry.

Wyborco, jeżeli słowa "nie pisz bzdur" są dla ciebie zbyt ostre, to sorki, ale właśnie w taki sposób można wprowadzić w błąd wiele osób korzystających chociażby z tego forum.

Ale pełna rehabilitacja, teraz po twoim poście wszystko już jest jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi sie przypomniał Tool a szeczególnie kawałek Die Eier Von Satan z płyty Aenima jest bardzo mechaniczny

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dlaczego... bo już chyba od 3 lat nie żyje (koka + inne świństwa biedaka wykończyły) o ile to ta sama osoba co w Atari Teenage Roit

 

Atari Teenage Riot oficjalnie już nie istnieje... zespół zawiesił swoją działalność po tragicznej śmierci Carla Cracka w 2001 roku. Carl został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Pozostawił przyjaciół w trakcie pracy nad nowym albumem. Materiał nigdy nie został ukończony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee "Alec Empire is DJing at Maria Am Ostbahnhof in Berlin on the 30th of April 2006" - z głównej strony DHR.

No i fakt istnienia płyty Futurist z 2005 też mówi, że jednak żyje. Jesteście pewni? Może pogłoski o jego śmierci są przesadzone :)

 

aaa właśnie doczytałem to o Cracku. I widzisz Maxdilla nie jest tak źle. No i skoro lubisz Aleca to polecam "Futurist" bardzo fajna płyta:) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm na teledyskach ATR zawsze widziałem tylko wysokiego białego kolesia z czarnymi włosami i był to ten sam co w teledyskach Alec Empire.... czarnego adnego nie widziałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

muzyka mechaniczna :D. lol. pierwszy raz slysze takei okreslenie :]. industrial predzej ale mechaniczna brzmi lekko smiesznie :]. no ale jest taka. i to nawet naszej rodzimej produkcji. kapela zwie sie "Grópa Imadło" (błąd ortograficzny jest firmowo w nazwie :] ). tam pojawia sie pilnik, wiertarka i inne narzedzia. granie jest ciezke a wokal przepity :]. bardzo rozrywkowa muzyka. i da sie jej posluchac :]. jesli nikt nie slyszal to postaram sie umiescic cos na serwerze i podac link. ewentualnie sprobujcie w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego okreslenie to bylo w magicznych znakach interpunkcyjnych a mianowicie cudzyslowiu...

 

poszukalem, poszperalem, tutaj znajduja sie wszystkie ciekawsze kapele:

http://fabryka.darknation.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności