Skocz do zawartości

Cowon S9 czy Ipod Touch 2G


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forum'owiczow.

Mam wielki problem jak i prosbe do wszystkich odnosnie wyboru odtwarzacza. Za 750 zl mam mozliwosc kupienia Cowona S9 8GB a za 700 Ipoda Toucha 8GB i nie mam pojecia co wybrac. Minusy jakie dla mnie posiada cowon to brak wifi wzamian za bluetooth i praktycznie zerowa mozliwosc wgrywania jakis dodatkowych aplikacji w przeciwienstwie do ipoda. W touchu najwazniejsze minusy dla mnie to brak mikrofonu przez co nie ma mozliwosci dyktafonu na ktorej bardzo mi zalezy, tylna obudowa szybko sie rysuje, bateria pozwala na odtwarzanie muzyki przez 22 godz co cowon bije ponad 2 razy bo 55 godz, brak przyciskow do zmieniania piosenek bez mozliwosci odblokowywania wyswietlacza. Lecz duzym plusem tegoz odtwarzacza jest złacze wifi oraz po wgraniu jailbreaka mozliwosc instalowania mnostwa aplikacji.

Duzo czasu spedzilem na porownaniach tego sprzetu, czytaniem opinii i recenzji ale najlepiej jak powiedza mi to doswiadczeni posiadacze tych odtwarzaczy. Licze na pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sam wymieniłeś plusy i minusy i szczerze mówiąc sam musisz sobie odpowiedzieć :) Jako odtwarzacz mp3 wziąłbym cowona s9 (tak też zrobiłem), a jako gadżet do wszystkiego wziąłbym ipoda ;) Miałem okazje poużywać ipoda przez pewien czas i moim zdaniem jest trochę za duży i za ciężki, oczywiście dlatego że ma bardzo dobry i duży wyświetlacz. Ma naprawdę dużą moc jeśli chodzi o różne gry. Grałem w assasins creed i musze powiedzieć że grafika niewiele gorsza niż na psp. Co do filmów to niestety nie ma obsługi divx'a więc troche lipa. Kolejnym minusem jest nieistniejący equalizer, jest trochę predefiniowanych ustawień ale manualnego nie uświadczysz. Co do cowona no to jest mniejszy a przede wszytkim niesamowicie lekki jak na swoją wielkość. Minusem jest to że poza muzyką i filmami niewiele można na nim robić. Posiada obsługe flasha więc teoretycznie są gry ale jeszcze nie spędziłem przy żadnej więcej niż 20sekund. Jak już o filmach wspomniałem to jest obsługa divx/xvida więc duży plus. Equalizer i ustawienia audio w kontraście do ipoda są najlepsze i najbardziej rozbudowane na rynku moim zdaniem. Podsumowując kwestia gustu moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ~730zł wyrwiesz nowego s9 16gb. z shippem. :o:o

Podaj mi stronke gdzie moge w tej cenie kupic tego cowona bo na allegro nie ma 16GB za 730 zl a nigdzie w poblizu mojej miejscowosci tez nie ma ( chodzi mi tu o media expert, media markt )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radical : a bawiles sie moze w swoim cowonie we wgrywanie najnowszego softu 2.41 albo instalacje jakis widgetow? bo znalazlem troche takich stronek ale wszystko po ang i tylko tekst tekst i tekst jak cokolwiek zrobic ;/ a wiadomo ze nie mozna czegos zrąbać bo potem lipa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgrywałem nowe oprogramowania i każde wnosi coś nowego. Np kiedyś wogóle nie było widgetów ;) Zrąbać raczej ciężko, bo odtwarzacz updejtuje się sam z siebie. Wrzucasz pliczek i włączasz urządzenie. Żeby coś poszło nie tak musiała by Ci bateria siąść podczas instalacji a o to raczej ciężko :P Fajną opcją w cowonie jest to że jest bardzo podatny na tuning i wgrywanie nowych motywów. I mówiąc tu motywów mam na myśli całkowicie zmieniających wygląd menu. Np możesz sobie zmienić menu żeby wyglądało jak z zuna albo ekran odtwarzania muzyki żeby wyglądał jak na ipodzie touchu albo cokolwiek innego od czcionek po ustawienia wszystkiego własnoręcznie np układu ikon, ich wyglądu itd itp więc jeśli nie przypasuje Ci cokolwiek w obsłudze możesz to zmienić samemu i nie trzeba robić żadnych jailbreaków więc gwarancja pozostaje. W normalnej dystrybucji ipod jest tańszy ale jak możesz wyrwać cowona taniej to sie nie zastanawiaj. Ja swojego 8gb kupiłem za 700zł na allegro, 4 miesięcznego kupionego w polskim sklepie z paragonem i uważam to za niezłą okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecyduje na cowona powiesz mi albo pomozesz dojsc do tego jak to wszystko mozna pozmieniac :D Bo wydaje mi sie ze widgety badz inne aplikacje wejda po jakims czasie gotowe do instalacji a narazie cowon s9 jest nowym sprzetem na polskim rynku tak mi sie wydaje i dlatego nikt jeszcze sie nie bawil zeby cos do niego wgrywac jak na ipoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecyduje na cowona powiesz mi albo pomozesz dojsc do tego jak to wszystko mozna pozmieniac :D Bo wydaje mi sie ze widgety badz inne aplikacje wejda po jakims czasie gotowe do instalacji a narazie cowon s9 jest nowym sprzetem na polskim rynku tak mi sie wydaje i dlatego nikt jeszcze sie nie bawil zeby cos do niego wgrywac jak na ipoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecyduje na cowona powiesz mi albo pomozesz dojsc do tego jak to wszystko mozna pozmieniac :D Bo wydaje mi sie ze widgety badz inne aplikacje wejda po jakims czasie gotowe do instalacji a narazie cowon s9 jest nowym sprzetem na polskim rynku tak mi sie wydaje i dlatego nikt jeszcze sie nie bawil zeby cos do niego wgrywac jak na ipoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecyduje na cowona powiesz mi albo pomozesz dojsc do tego jak to wszystko mozna pozmieniac :D Bo wydaje mi sie ze widgety badz inne aplikacje wejda po jakims czasie gotowe do instalacji a narazie cowon s9 jest nowym sprzetem na polskim rynku i dlatego nikt jeszcze sie nie bawil zeby cos do niego wgrywac jak na ipoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecyduje na cowona powiesz mi albo pomozesz dojsc do tego jak to wszystko mozna pozmieniac :D Bo wydaje mi sie ze widgety badz inne aplikacje wejda po jakims czasie gotowe do instalacji a narazie cowon s9 jest nowym sprzetem na polskim rynku i dlatego nikt jeszcze sie nie bawil zeby cos do niego wgrywac jak na ipoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecyduje na cowona to powiesz mi albo pomozesz dojsc do tego jak to wszystko pozmieniac :D A wydaje mi sie ze z biegiem czasu aplikacje do S9 napewno wejda gotowe do instalacji tylko trzeba poczekac bo sprzet ten jest nowy na rynku i jeszcze nikomu sie chyba nie chcialo wymyslec cos do niego w przeciwienstwie do ipoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem na iAudio 7, bo taki planuje kupić ;) I w nim podobno różnie bywa z panelem dotykowym, dlatego wolę być przezorny. Bez gwarancji nie kupiłbym odtwarzacza - chyba że za pół ceny. Poza tym te 19 zł o których pisałem to chyba nieprawda. Wprawdzie tyle mi policzyło na stronie http://www.forlessthanever.com/, ale spojrzałem na aukcje na allegro i tam przesyłka kosztuje ~50 zł, także wygląda to na błąd na stronie sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radical: a skad wyczytales jak zrobic to wszystko z cowonie? masz jakies zrodla po PL ?

Z gory dzieki wielkie za pomoc i pozdrawiam.

 

Na forach ale nie polskich np anythingbutipod.com czy iaudiophile.net. Cała skomplikowaność w przypadku gotowych motywów polega na wrzuceniu go do folderka na cowonie i wybraniu go na odtwarzaczu. A żeby samemu wszystko ustawiać wystarczy wrzucić CLAW UCI, to tez coś ala motyw ale sam z siebie niczego nie zmienia jedynie dodaje w opcjach manualne ustawianie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radical : zmalazlem cos takiego (http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=29861) ale jak to wgrac i wlaczyc na cowonie? Chodzi mi tu o zmienianie wszystkiego bezposrednio w odtwarzaczu, wlaczenie widgetow? A i czy potem da sie wlaczyc normalny tryb ( bez zmieniania juz tu niczego )zeby to co sb wczesniej ustawilem nadal chodzilo ;D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam napisany tutorial przecież "After you downloaded the archive (download link is at the end of this post) extract the content into the X:\System\Flash UI\ folder (X is the S9's drive letter). Then rename the file mainmenuN.swf to mainmenu1.swf, mainmenu2.swf or mainmenu3.swf.

That's all." wrzucasz ściągnięte pliki do System\Flash UI\ na cowonie zmieniasz nazwy plików main menu żeby miały na końcu 1,2 i 3 i tyle. Żeby powrócić do starej wersji wystarczy skasować wszystkie pliki które sie samemu wgrało do tego folderu i już mamy tak samo. Żeby był stary i nowy jednocześnie chyba niebardzo, bo on go podmienia tak jakby, kombinuj bo cowon nie gryzie. Sam akurat tego motywu nie wgrywałem więc niewiem na 100% :P są to opcje którymi nie da sie skopać odtwarzacza bo zostały przewidziane przez twórców urządzenia i oryginalne menu jest zakopane gdzie indziej w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności