Skocz do zawartości

Sound Blaster Play! (USB do laptopa)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie właśnie karty USB do laptopa i znalazłem niejakie Sound Blaster Play! (już prawie byłem posiadaczem Extigy, ale na szczęście kapnąłem się że Creative już tego nie wspiera)

 

... ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? bo być może będę miał to coś jeszcze dziś, więc dodatkowe opinie nie zaszkodzą... ;]

 

creative_sound_blaster_play_300.jpg

 

alternatywą jest 2x droższa (i o zerowej dostępności) Sound Blaster X-Fi Go!... która ma od razu 1GB pamięci flash (na własne sterowniki i inne takie) ;]

 

creative-sound-blaster-x-fi-go-usb-sound

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś opinie? ;p

 

bo w moim sklepie Play! i tak będą aż we wtorek...

 

[edit]

 

gdyby kogoś to interesowało

 

różnica cen między Play! a Go! to około 100 a 130zł, poza tym sterowniki do 7 dla Go! już są (beta) a dla Play nie ma (TBA), co więcej X-Fi zachowuje się faktycznie jak X-Fi (spore wsparcie dla EAX w grach + alchemy) a Play! prawie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie wytrzymałem... mały risercz wykazał że chyba warto zainteresować się Xmod-em ;] wszystko wskazuje że recenzenci za bardzo skupiają się na jechaniu po "jakości lepszej niż CD-Audio" a za mało słuchają (rzekomo całkowicie brak szumu i trzasków, sama w sobie brzmi nieźle - niektórzy wręcz twierdzą że jest to najtańszy prawdziwy/dobry jakościowo DAC)

 

http://blog.khron.net/2009/09/06/karta_dzwiekowa_laptop_usb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ma ktoś tą kartę sb play!, można ją juz dostać za 80 zł a go! niestety za 150zl najmniej, karta potrzebna tylko do słuchania muzyki. Kupuje głównie ze względu na to ze nie działa mi wtyk na słuchawki w laptopie.

 

Czy różnica jakakolwiek będzie w porównaniu do zintegrowanej w laptopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim lenovo cokolwiek podłączone do USB brzmi lepiej niż karta laptopowa (nie szumi, nie trzaska, nie ma zniekształceń)

 

z drugiej strony, kiedy miałem jeszcze paviliona, to już trzeba by się było zastanowić co gra lepiej...

 

... co najdziwniejsze, oba laptopy mają kartę Conexant HD -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na dźwięk nie narzekam. Kwestia przyzwyczajenia. Choc teraz przy okazji można wymienić na coś lepszego.

Rozumiem ze nawet ta SB Play! jest warta zakupu. Z tego co wyczytałem ta x-fi go! rożni sie głównie tym ze ma więcej oprogramowania, które i tak jest używane głownie do dźwięku podczas gier i filmów. O ile filmy ogladam to nie gram wogole i szczerze pojawia się sens wydawania więcej ponad 50 zł na jakieś tam programowe efekty. Chyba ze się mylę, i przy odtwarzaniu muzyki jest różnica miedzy tymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś miał oba te modele do porównania, nie sądzę w każdym razie...

 

poza tym jeśli chcesz używać tych kart "po prostu do słuchania" i do niczego więcej, to wystarczy je podłączyć i nawet nie trzeba nic instalować - system sam wykryje że ma nową kartę i powinien się na nią automatycznie przełączyć (poza programami które już działały w momencie podłączania karty... chyba że pod linuksem - wtedy nie ma problemu nawet z tym co już działa)

 

wtedy - bez dodatkowego oprogramowania - główna praktyczna różnica jest taka, że x-fi działa jako pendrive ;) oczywiście kopiowanie plików w czasie odsłuchu powoduje trzaski/przerywanie/zniekształcenia bo USB nie wyrabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz, czyli rozumiem ze poza oprogramowaniem karty nie maja znaczących różnic. Tylko teraz pozostaje pytanie do roznicy miedzy karta zintegrowana a tymi na usb. Muzyki słucham duzo, wiec każda zmiana na lepsze jest mile widziana. Najlepiej uslyszalbym jakies konkrety, typu ze sb na usb lepiej odwzorowuje wysokie tony, ale sa cichsze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy to nie jest tak że nie mają różnic - jak już mówiłem nie miałem okazji ich obu posłuchać... w każdym razie oparte są o inne czipy/DAC-i a to może sugerować różnice w brzmieniu... pytanie tylko jak duża jest to różnica (czy w ogóle jest znacząca), a jeśli jest, to na korzyść której...

 

... IMO nie ma co się tym specjalnie martwić i można spokojnie wziąć co tańsze - i tak powinno toto grać znacznie lepiej niż takie byle co na USB za 20zł z allegro :)

 

a co do konkretów - przy tak postawionym pytaniu nie ma ŻADNYCH konkretów :)

 

dlaczego? bo nie wiadomo jak grała Twoja karta zintegrowana (czy faktycznie tłumiła wysokie tony, czy wręcz przeciwnie, była wyjątkowo jaksrawa) - przykładowo karta w moim pavilionie grała niemal referencyjnie, a kartę z mojego lenovo o kant dupy można rozbić...

 

... więc tak jak mówiłem - karty z paviliona nie zamienił bym na x-moda (bo w zasadzie grała lepiej niż x-mod), ale x-mod a karta z lenovo to niebo a ziemia, tego czegoś z lenovo nie da się po prostu słuchać i przy tym x-mod to bajka... a przypominam że oba "zintegrowańce" to Conexant HD :) a nie np. realtek (te zwykle grały "mocno płasko" i conexant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może te conexanty masz na różnych chipsetach (venice i waikiki), ja w swoim compaq mam venice i jak dla mnie gra na prawdę nieźle. miałem przez chwilę ordnance dac-1 na usb i nie słyszałem raczej różnicy, może był trochę ostrzejszy/jaśniejszy, ale minimalnie. na co dzień słucham tylko z genius'ów 1250x i ta integra w zupełności wystarcza, wszystko brzmi wg mnie bardzo ładnie jak na takie małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale o to mi chodzi - że jedyne co widać to że w managerze urządzeń nazywają się identycznie, a w praktyce różnica jest jak dzień a noc...

 

... więc jak na tej podstawie mamy odpowiedzieć na pytanie o "jakąś kartę zintegrowaną"... zwłaszcza nie znając nawet jej nazwy (bo zainteresowany takowej nie podał)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Everest moje karta muzyczna widnieje jako

 

"Realtek ALC262 @ ATI SB450 - High Definition Audio Controller" Więc raczej niezbyt wysoka jakość.

 

W takim razie mając podany model możecie się jakoś odnieść do tych kart SB na USB? Na ten teraz jestem raczej zdecydowany na tańszą wersję. Zapewne różnica i tak będzie widoczna, a tego oprogramowania z wersji x-fi i tak nie wykorzystam w pełni. Jestem jedynie ciekaw tych efektów w filmach, o których piszą w związku z tym oprogramowaniem. Jak mam to rozumieć, dźwięk w filmie będzie czystszy, bardziej klarowny ? Ale przecież to zaoferuje mi tez model Play!

 

PS. Czy Podpinając taka kartę USB poprzez HUB-a, traciłbym na jakości lub występowałby jakieś opóźnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chciałem podziękować koledze KHRoN za recenzje SB X-Fi Xmod USB. Swego czasu szukałem czegoś taniego i nie pożerającego procka w moim starym już laptopie no i przypadkowo trafiłem tą recke.Wydatek 120 złociszy się naprawde opłacił.Polecam w foobarze w zakładce DSP Manager dodać Resampler (PPHS) i ustawić target sampling rate na 48000 Hz.Zazwyczaj nie korzystam z polepszaczy dźwięku w stylu crystalizer ale tu działa to nawet nawet.Na codzień używam słuchaweczek vedi srs-300 i powiem że w tym zestawieniu naprawde słucha sie tych pcheł przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności