Skocz do zawartości

Sens zmiany na Xonara D1


Komp0t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Stoję przed wyborem karty dźwiękowej prawdopodobnie będzie to Xonar D1, chyba że znajdzie się coś lepszego w tej cenie. Aktualnie używam scalaka Realtek ALC 888 brzmienie mnie nie satysfakcjonuje, ale jest problem mam dość starą wieżę podłączoną przez AUX i przez to nie wiem czy warto jest wymieniać cokolwiek,bo może się okazać że różnicy nie odczuje głównie przez głośniki. Model wieży to JVC MX-D301T dokładnej specyfikacji nie posiadam tylko tyle co znalazłem w internecie.

* 12cm Woofer Cone

* 5cm Tweeter Cone

* 4 Ohms Impedance

* 50-20,000 hz Frequency Range

* 2 x Way Bass Reflex Speakers

Foto

http://kopochsalj.eniro.se/images/80/53/85..._1_76425big.jpg

Warto wymieniać czy nie, sprzęt ma 8 lat z tąd nie wiele osób pewnie wie co to jest ale proszę o opinię tak "na oko"

 

Pozdrawiam i proszę o rozjaśnienie sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedy zmieniłem swoją integrę na oddzielną kartę poprawiła się na głośnikach dynamika, góra się wyostrzyła a bas stał się szybszy. Generalnie wszystko in plus. Jeśli chodzi o Xonara to są jego dobre recenzje, a biorąc pod uwagę, że mam dużo gorszą kartę to powinieneś poczuć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar może tylko poprawić sytuacje, nic się nie pogorszy.

Co do wieży - jak głośniki będą charczeć nadal z Xonarem - dokup osobne głośniki np Genius SP-HF 2000X ;)

A jak nie to coś się wybierze ;) (jak powiesz ile kaski możesz przeznaczyć na sprzęt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wieżę JVC podobnej klasy i prawdopodobnie wieku i moim zdaniem nie warto dla niej kupować xonara, wystarczy jakaś stara yamaha albo vortex. Jeśli chcesz poczuć dużą różnicę to raczej powinieneś zmienić głośniki, microlaby solo 7c powinny być ok ale tylko jeśli masz duży pokój, w małym pomieszczeniu nie rozwiną skrzydeł, wtedy wystarczy niższy model (np 6c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wielkiej różnicy nie odczujesz. Ja, miałem (bo już nie mam) jakąś starszą wieżę Pioneera, najpierw grała na realteku 886, potem podłączyłem do niej beresa i... prawie nie słychać różnicy, bas się troszkę poprawił, góra się wyostrzyła i przybyło nieco dokładności... A różnica cenowa bardzo duża... Także nie wiem czy nie zrobisz lepiej, kupując, np. solo6c i xonara, ewentualnie jak nie grasz w gry, to jakąś starszą yamahę, tak jak napisał pala01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności