Skocz do zawartości

Wzmak i kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

no więc postanowilem zlożyć sobie jakieś audio które bylo by lepsze niż moje Geniuxy 2000x.Są one ok ale chcial bym jednak coś lepszego,wskoczyć trochę wyżej.No więc tak,z góry odpadają Microlaby jako że nie mam do nich dostępu.Przeglądalem ebay,allegro,fora i moją uwagę zwrócić T-amp.Taki jak tutaj,jednak zastanawia mnie jedno,a mianowicie czy będzie się on nadawal i dla sluchawek jak i glośników?Zależy mi na malym wzmaku dlatego ten zwrócil moją uwagę.Wiem że to niby wzmak sluchawkowy ale ma również wyjście na glośniki dlatego mam nadzieje że to by zdalo zadanie.

Co do glośników to szczerze mówiąc nie mam pojęcia.Jak bym mial dostęp to bym pewnie kupil Altusy :P, no ale nie mam więc szukalem na ebayu.Moją uwagę przykuly WHARFEDALE 9.0,bo są dość tanie no i to znana firma.Opinie w necie też są dość przychylne.Slycham glownie rocka i jego pochodnych i pod tą muzykę chcę kupić sprzęt.Mam nadzieje że ktoś pomoże mi w tym jakże trudnym wyborze :P.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

no więc postanowilem zlożyć sobie jakieś audio które bylo by lepsze niż moje Geniuxy 2000x.Są one ok ale chcial bym jednak coś lepszego,wskoczyć trochę wyżej.No więc tak,z góry odpadają Microlaby jako że nie mam do nich dostępu.Przeglądalem ebay,allegro,fora i moją uwagę zwrócić T-amp.Taki jak tutaj,jednak zastanawia mnie jedno,a mianowicie czy będzie się on nadawal i dla sluchawek jak i glośników?Zależy mi na malym wzmaku dlatego ten zwrócil moją uwagę.Wiem że to niby wzmak sluchawkowy ale ma również wyjście na glośniki dlatego mam nadzieje że to by zdalo zadanie.

Co do glośników to szczerze mówiąc nie mam pojęcia.Jak bym mial dostęp to bym pewnie kupil Altusy :P, no ale nie mam więc szukalem na ebayu.Moją uwagę przykuly WHARFEDALE 9.0,bo są dość tanie no i to znana firma.Opinie w necie też są dość przychylne.Slycham glownie rocka i jego pochodnych i pod tą muzykę chcę kupić sprzęt.Mam nadzieje że ktoś pomoże mi w tym jakże trudnym wyborze :P.

Pozdro

 

To jest wzmacniacz słuchawkowy (headphone amp) i jak nazwa wskazuje służy do podłączenia do niego słuchawek.

 

Są małe wzmacniacze ale do małych monitorków nabiurkowych. Do kolumn musisz kupić pełnowymiarowy wzmacniacz. Jaki jest wymiar pokoju ?

 

Jakie będzie źródło (bo amp i kolumny to tak zwana "końcówka"). Czy masz jakieś CD czy zamierzasz uzyć komputera plus karta lub DAC ?

 

Od tego zależy jaki wzmacniacz/kolumny mają sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się z małym pytaniem.

 

Jak najlepiej złożyć zestaw stereo do salonu 7x5m tak abym mógł do niego podłączyć cd + dekoder tv + konsole + sqeezebox/dysk hdd?

Czy jedynym rozwiązaniem jest DAC pokroju Beresa, do którego podpiąłbym wszystko a następnie wypuścił na wzmacniacz? Najbardziej zależałoby mi na jednolitym wizualnie zestawie jednej firmy.

Budżet jaki na to przeznaczę to pewnie coś ok. 5-6 tyś razem z kolumnami (ale o nich narazie nie mówmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc planowalem użyć Ipoda jako źródla,oczywiście dźwięk przez lineouta puszczony.Da takie coś radę?Pokój narazie maly,3x3 metry ale w przyszlości będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się z małym pytaniem.

 

Jak najlepiej złożyć zestaw stereo do salonu 7x5m tak abym mógł do niego podłączyć cd + dekoder tv + konsole + sqeezebox/dysk hdd?

Czy jedynym rozwiązaniem jest DAC pokroju Beresa, do którego podpiąłbym wszystko a następnie wypuścił na wzmacniacz? Najbardziej zależałoby mi na jednolitym wizualnie zestawie jednej firmy.

Budżet jaki na to przeznaczę to pewnie coś ok. 5-6 tyś razem z kolumnami (ale o nich narazie nie mówmy).

 

Ja mam osobiście Beresforda 7510 + PCLink (modyfikowany przez GRADO__Fan-a) + światłowód Beresforda podpięty do PC (dokładnie to PC jest podpięty do Beresa przez PCLink).

 

Do tego samego Beresforda DVD podpięte przez cyfrowy coaxial i PS3 przez światłowód. Wszystko podłaczone do Creeka 5350 (amp)

 

CD mam podłączone do DAC-a Audiomnenesis-a (jednak to skok jakościowy w porównaniu do Beresa). Po zabawie z kablami sieciowymi (sam sobie robię) uzyskałem bardzo zadowalający efekt (łącznie z bardzo dobrze kontrolowanym, twardym basem)

 

Sporo znajimych posiadających komponenty po kilka/kilkanascie tysiecy potwierdzało, ze brzmi to podobnie a w pewnych aspektach lepiej (np. bas,muzykalność) niż ich zestawy.

 

Beres z odpowiednio dobranym interkonektem bardzo dobrze potrafi się sprawdić w kinie domowym (dzwięk stereo). I efekty brzmią nieźle ale co najważniejsze podkłady muzyczne brzmią doskonale (no i koncerty na DVD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności