Skocz do zawartości

H320 problem z baterią


tasixee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że już było ale nikt jakoś nie podał dokładnej odpowiedzi. Chodzi o to, że bateria wyładowuje się także w czasie kiedy Iriver jest wyłączony. I wobec tego chciałbym się spytać, czy wymiana baterii coś da? Czy ktoś miał taki problem i to rzeczywiście pomogło. Bo poprzedni właściciel mówił, że miał taki sam problem zarówno przed jak i po wymianie baterii, tyle że ładował on sprzęt przejściówką na usb i doczytałem się, że w związku z niewłaściwym napięciem bateria mogła się od samego początku, no powiedzmy psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jestem jakiś tydzień po zmianie baterii. Kupiłem tę z Batimexu, 1600 mAh, bo na 2200 trzeba by czekać 6 tyg. a już mi się znudziło podładowywanie dwa/trzy razy dziennie baterii która grając non-stop wytrzymała by ok 3h. Podczas gdy player był wyłączony bateria także się rozładowywała (myślę że w podobnym tempie).

 

Po zmianie na baterie z Batimexu (na niej było 1700 a nie 1600 więc właściwie nie wiem jakie sprzedają...), przestawieniu w Rockboxie odczytu pojemności na 1700 pokazało sie ponad 20h odtwarzania.

Szęśliwy odłożyłem player i kiedy po kilku h go włączyłem ponownie zdziwiłem się bo bateria nieco siadła.

Po kilkudniowych testach okazuje się, że moc baterii gdzieś ulatuje i po naładowaniu o 22 na 100% rano o 7 potrafi pokazać 70%.

Obecnie jest nieco lepiej jakby bateria się "dopasowywała" i dziś po naładowaniu na 100% poprzedniego dnia ok 22, podładowaniu przez 30 min z rana (bez sprawdzania ile jest procent), słuchaniu w drodze do pracy przez godzinę, uploadzie, przy wyłączonym ładowaniu przez usb ok 400mb, MP3 pokazuje 68%.

 

Mimo to bateruia wciąż jakby się za dużo rozładowuje w trakcie "stania".

na misticriver w jednym z postów (nie moge go teraz znaleźć) ktoś "wymyślił" rozłączke dla nowej bateri bo miał ten sam problem, ponoć czip sterujący baterią po zmianie nie do końca działa poprawnie i aby uniknąć osłabiania się bateri warto ją "wyłączać".

 

W moim przypadku mam podejrzenie, że sam coś sknociłem podłączając kiedyś własnoręcznie zrobiony tzw externakl betery pack (czyli 4 podłączone szeregowo paluszki z wyjściem od zasilacza).

Po odłączeniu H320 wciąż komunikował aby odłączyć paka. Wyczytałem aby zewrzeć dwa skrajne piny data usb, podziałało ale...

od tamtej pory stara bateria zaczeła licho trzymać, znacznie pogorszył się jej żywot, a player zaczął inaczej reagować na ładowanie/podłączanie.

Po odłączeniu packa, jak i teraz po zmianie baterii, podłączenie zasilacza (ładuje baterię) ale nie włącza wyświetlacza - trzeba to zrobić ręcznie, a wcześniej jeśli się nie mylę player bootował się z oryginalnym skrinem ładowania.

 

Inaczej tez działa podłączenie kabla USB, wcześniej podłączając kabel bootował się do rockboxa z ikoną podłączonego kabla usb, a obecnie musze po podłączeniu pyknąć "on" aby się zabutował: wyśietlacz się zapala pokazując napis "bootloader usb mode"

 

Może się już gdzieś pogubiłem i na nowych rockboxach coś po prostu pozmieniali (bo co jakiś czas aktualizuję) i nie powinienem się tym martwić, ale jeśli Wasze playery działają "po staremu" to proszę o info.

Także jeśli ktoś, wie więcej o problemie battery drain po zmianie, z własnych lub cudzych doświadczeń...

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem już kilka playerów H300/iHP i w każdym było to samo. Baterie były oryginalne ( niekatowane ) oraz wymieniane, ale i tak dalej bateria rozładowuje się podczas gdy nie użytkuje się playera ( jest wyłączony ).

Testowałem różne baterie z batimexu, typowo chińskie oraz CameronSino i w każda ulegała powolnemu rozładowaniu podczas gdy player był wyłączony.

To jest normalne.

Ze wszystkich baterii najbardziej przypadła mi CS 2200mah, trzyma dokładnie 23 godz podczas ciągłego słuchania muzyki. Nawet jak ikona battery na RB migała ( system na info podawał, że jest wyczerpana do 0 ) to jeszcze >1 godz player podziałał.

Na wav już nie było tak słodko, 7-8 godz ciągłego odtwarzania muzyki ( czysty rip z CD ).

Najwięcej energii pobiera dysk, ale zawsze można zmienić na CFa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 playery z tej serii : h120, h140, h340 (60GB) i h320, wszystkie z Rockboxem i jak na razie zauważyłem, że problem battery drainu chyba nie występuje u mnie w h120 i h140, albo jest pomijalne mały. Ponieważ ostatnio stale używam i często ładuję h340 więc nie wiem jak w nim ten problem wygląda, ale chyba napięcie trochę spada, muszę to jeszcze dokładnie kiedyś sprawdzić. Bateria oryginalna.

 

Za to po kilku tygodniach nieużywania, naładowany na pewno jeszcze przed świętami na 100% h140 pokazuje mi teraz 95% a h120 po kilku miesiącach leżenia na półce 90%!. h120 miał zmienioną przez poprzedniego użytkownika baterię a h140 ma nie wymienianą, oryginalną.

 

W H320 bateria (wymieniana kiedyś przeze mnie i dość krótko potem używana) rozładowała się całkowicie podczas długiego leżenia w szufladzie :(

 

Być może powodem takich zachowań jest fakt, że Rb na serię h100 jest najstarszy i w związku z tym najlepiej dopracowany. Podejrzewam też, że problem z baterią może mieć jakiś związek z zegarem w h300, którego nie ma w h100 i jego stałym działaniem (pobieraniem energii?) pod rockboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w H320 to odwieczny problem, podobno wymiana jakiegoś kondensatora pomaga. Dodatkowo czytałem o taki modzie, gdzie koleś rozciął jeden kabel od baterii i wstawił na zewnątrz wyłącznik hebelkowy i wyciek energii się skończył:)

Rozwiązanie siłowe, ale bardzo skuteczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno, widziałem zdjęcia, ale jeszcze szukam mniej siłowego rozwiązania.

 

Czy możliwe jest aby bateria tak siadała (ubutek 0k 30% przez noc) po tym jak "siłowo", czyli przez zwarcie dwóch skrajnych pinów w USB odłączyłem (fizycznie już nieobecny, a h320 wciąż monitował ze podłączony) external bettery pack?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Najwięcej energii pobiera dysk, ale zawsze można zmienić na CFa ;)

 

Mógłbys sprecyzować bardziej :P Kombinuje właśnie jakby przerobić mojego Irivera H320 i myślałem własnie nad wymiana dysku na coś innego. Myślałem nad jakimś SSD ale z tego co się orientuje SSD mają inne gniazda. W H320 porzreba właśnie dysku z takim micro ATA i właśnie teraz zwróciłem uwagę że karty CF mają takie same łącze.

Czy wystarczy podłączyć taką kartę zamiast dysku?? W H320 w gnieździe jest taki owalny bolec który wchodzi do dysku. Czy podłączając CF'a wyłamać ten plastikowy bolec z gniazda. No i którą stroną włożyć tego CF'a (góra-dół).

Czy może to co piszę to jakieś SF? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności