Skocz do zawartości

Wielkie Testowanie :d


immanuel

Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo zacznę wielkie testowanie.

 

Będę sprawdzał:

- czas pracy na bateriach podczas słuchania plików o bitracie 128 kbps (bez wykonywania jakichkolwiek czynności)

- czas pracy na bateriach podczas słuchania plików o bitracie 128 kbps (normalna praca, czyli przewijanie, cofanie, eksplorowanie, zmiana ustawień, podświetlenie)

- czas pracy na bateriach podczas słuchania radio ;)

- czas pracy na bateriach podczas słuchania plików o bitracie 160 kbps (bez wykonywania jakichkolwiek czynności)

- czas pracy na bateriach podczas słuchania plików o bitracie 128 kbps (bez wykonywania jakichkolwiek czynności) z płytki CD-RW

- czas pracy na bateriach podczas słuchania jednego zapętlonego pliku o bitracie 128 kbps (najpierw załadowanego w całości do pamięci flash)

- czas ładowania akumulatorów

 

Jeżeli ktoś nie wie, to jeszcze raz przypomnę: mam IMP-350 :(

 

Proszę również o testowanie swoich odtwarzaczy i podawanie wyników.

Ja swoje wyniki zamieszczę wkrótce.

Wszystkie testy będą przeprowadzone na akumulatorach NiMH o łącznej pojemności 3500 mAh i na akumulatorach standardowo dołączonych do playera, czyli 1400 mAh po uprzednim całkowitym rozładowaniu i naładowaniu.

 

Podawajcie wyniki testów dla swoich modeli Iriverów.

Myślę, że ludzie odwiedzający forum, którzy będą się zastanawiać ile tak naprawdę wytrzymuje dany model Irivera na akumulatorach, będą mogli otrzymać rzetelne i sprawdzone informacje.

W końcu będą to testy osób, które już mają dany model playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl z tym testowaniem czasu pracy:)

Ja mam imp 400 i ostatnio dokupilem 2 akumulatory 2200 mAh AAA do boxu na baterie- jak nastepnym razem naladuje impka to bede mierzyc dokladnie czas dzialania- jak bede miec dokladny wynik to takze dam znac:).Gdy korzystalem tylko z akumulatorkow w playerku to wystarczaly mi one maksymalnie na 5 h pracy

[ czas pracy jaki podaje producent w instrukcji obslugi - czyli okolo 10 h jest moim zdaniem bardzo zawyzony:( ] , a na dodatek korzystam z minimum funkcji , a mp3 to w wiekszosci 128kbs.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz pierwsze rezultaty mojego imp 400: korzystalem z akumulatorkow w playerku i boxie na baterie. ( 2 x 1450 mAh oraz 2 x 2200 mAh - wszystkie naladowane na maxa). Czas sluchania wyszed mi 23 h 49 min plus 20 minut radia czyli 24h 19 min. Czas pracy playera mierzylem do pierwszego samoczynnego wyloczenia slima. Sluchalem muzy o dzieku 12 vol, mp3 to glownie 128 i nieliczne 192 oraz 340,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wasze odtwarzacze graja , ale ja na swoim imp 400 slucham muzy na 12 - w domu i jest to normalny dzwiek, ani nie zaciszony ani nie za glosny. W miescie slucham na glosnosci 18-25 i nie przekroczylem nigdy 25 bo juz odczuwa sie bol uszow.Kiedys nastawilem na glosnosc 40 i sennhaisery MX300 graly tak, ze slyszalem wszystko z odleglosci 3 m!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Immanuel!

 

Jak tam testowanie? Czy masz juz moze jakies wyniki, osobiscie interesuje mnie jak wypadl Ci czas pracy Twojego imp 350 z boxem na baterie i akumulatorkami. Chcialbym porownac do moich wynikow co prawda mam imp 400 ale zawsze bedzie jakas statystyka.

 

Pozdrawiam Talomejusz

 

PS Ja caly czas testuje rozne warianty: z zawnetrznym boxem, bez niego , i z dwoma typami akumulatorkow AA. Mysle ze takie dane moga pomoc wielu uzytkownikom , beda mogli sobie porownac czsy pracy i rozne warianty pracy na akumulatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immanuel, ja swojego IMP-550 przetestuje w weekend, jedynie testow z zewnetrznym boxem nie bede narazie robil, bo ... jeszcze sobie akumlatorkow nie kupilem :(.

 

P.S.

Pomysl jest jaknajbardziej dobry, bo mozna pozniej zrobic srednia z paru wynikow i porownac do danych producenta - ciekawi mnie o ile beda sie roznic (jesli w granicy 10% to nie powinno byc zmartwien, ale jesli nie ... coz nie ma jak chwyt reklamowy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se myśle, i moim skromnym zdaniem ten temat jet rzeczywiście fajny, ;), takoż dołączam sie do testu :(

 

mój osiąg na samym zewnętrzyn boxie (akumulatorki GP 1800mah), z całkiem rozładowanymi akumulatorkami irivera, wygląda tak, że grał mi równo 10h 34min :(

 

jak dla mnie to nieźle, jechał bez przerwy, na mp3 bitrate 192 kbps i z buferem włączonym na max, bez zadnego mieszania utworów czy powtarzania z pamięci :(

 

nieźle nie??

 

MAM IMP-400

 

a nawet wpadłem na pewien pomysł, który chyba wykorzystam, żeby zrobic całą stronkę poświęconą różnym typom grajków i porównywaniu czasów ich grania :P

 

róbcie swoje testy bo sie przydadzą ludziom

 

wkrótce dorzyce test na samych wewnętrezynch akumulatorkach

i brawo dla założyciela wątku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz Panowie!!!

Widze ze temat Rozpoczety przez Immanuela Was takze zainteresowal wiec:

 

Mam pomysl , za wasza zgoda oczywiscie i Immanuela , zeby zwroci sie z pytaniem do moderatora aby stworzyl cos w rodzaju tabeli czasow pracy playerkow iriver !!! gdzie kazdy uzytkownik , ktory testuje swoj model mogl wpisac swoje wyniki.

W tabeli takiej moglyby pojawic sie rubryki z modelami playerkow i roznymi kombinacjami akumulatorow:

-wewnetrzne

-zewnetrzne

-wewnetrzne i zewnetrzne

((trzeba bedzie takze rozroznic pojemnosci akumulatorkow AA oraz podawac srednia glosnosc na jakiej sie sluchalo i podawac funkcje z ktorych korzystal player))

W ostatniej rubryce pojawilby sie czas pracy.Moim zdaniem taka tabela rozwiazalaby problemy wielu uzytkownikow.Porownujac wyniki moznaby ustalic srednie przedzialy czasu odtwarzania.

Tabelka taka bylaby moim zdaniem dosc innowacyjnym rozwiazaniem!!!!!

 

Re Ryjek:

Calkiem niezly wyszedl Ci czas pracy na dwoch 1800 mAh oraz max buforem, ja tez mam imp 400 ale jeszcze nie testowalem go na samych zewnetrznych ale jak tylko bede miec wyniki to dam znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł Talomejusz !

 

Ja na razie testowałem czas pracy na wewnętrznych akumulatorach i czas ładowania wewn. ak.

Czas pracy na wew. akumulatorkach wyniósł: 9 h 17 minut 46 sekund ;)

Ale odtwarzacz leżał, nie były wykonywane żadne czynności i wszystkie pliki miały 128 kbps.

Czas ładowania wew. akumulatorów: 8 h 11 minut 47 sekund.

 

Mam IMP-350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzalem czas pracy na dwoch akumulatorkach AA SANYO 2100 mAh i moj imp 400 gral przez 15 h i 6 min ( vol. 12- 14, anyshock 45s, fade in, 128 kbs) .

 

Przekonalem sie ze co firma to firma!!!

 

Mam dwa zestawy akumulatorkow do imp: 2 aku AA SANYO 2100mAh oraz 2 aku AA CAMELION 2200mAh.

Sprawdzalem czas pracy na obu kompletach i na sanyo czas pracy odtwarzacza wyszedl o 2 godziny dluzszy niz na camelionach pomimo tego ze pojemnosc akumulatorow sanyo byla nizsza.

 

Jesli moglbym polecic akumulatorki to tylko SANYO 2100 mAh.!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jeszce akumulatorkow AA to polecam takze PANASONIC 2100 mAh - ich parametry sa prawie identyczne jak SANYO . Moj znajomy ich uzywa i bardzo sobie chwali.

 

Ja obecnie testuje czas pracy na samych wewnetrznych akumulatorkach.Lada dzien podam czas:);)

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezły temat. Teraz każdy będzie mogł poznać ile można słuchać grajka i jakie są dobre akumulatorki.

Mnie interesują wyniki immaluel'a bo zrobilem jeden krok dalej w kierunku IMP-350. Moze w końcu stane sie posiadaczem tego cudeńka. Jak narazie licytuje na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co!!!!! czas ladowania wew. akumulatorkow w IMP-350=8h?????????? :):D:(

Mi sie ladują ok. 3 godzin. tylko ze ja korzystam z uniwersalnego zasilacza ansmanna, bo oryginalny mam amerykanski. to by wyjasniało dlaczego tak szybko sie rozladowywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imp 400 na wewnetrznych akumulatorach pracowal mi przez 9h i 39min plus ponad 20 minut radia - wychodzi kolo 10h. Moje wczesniejsze orientacyjne wyniki byly duzo nizsze...i zastanaiwa mnie to.Czyzby w wyniku kolejnych ladowan akumulatorki nabraly pelnej pojemnosci.Na to wyglada.(ladowalem je okolo 15 -20 razy od poczatku uzywania odtwarzacza)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś zależność, o której wspomniał również TALOMEJUSZ. Akumulatorki iriver w mojej 550-ce na początku działały 2,3 godziny, i za nic nie chciały dłużej (były formatowane zgodnie z zaleceniem). Praktycznie od początku używałem opcji ładuj/rozłąduj, i dzisiaj, po ok. 20 łądowaniach, baterie wewnętrzne wytrzymują ok 9 godzin, a więc o wiele lepiej!

 

Jednak na początku byłem mocno zaniepokojony, rozważałem opcję serwisowania playerka, ale walczyłem do końca, wyniki sa takie, jak powyżej.

 

Jednak nie wiem, dlaczego tak się dzieje...

 

NAtomiast przy korzystaniu z baterii zewnętrznych słuchałem na razie 10 godzin i po tym czasie zniknęła 1 kreska z ikonki "stanu baterii", myslę więc, że wytrzyma ok. 30 godzin przy sporadycznym korzystaniu z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja narazie nie testowałem ile pociągną wewnętrzne akumulatorki, wiem tylko, że ladują się ponad 7 godzin na uniwersalnym zasilaczu Ansmanna. Dopiero 2 razy ladowalem i rozladowywalem wiec nie moge nic więcej powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności