Skocz do zawartości

Odtwarzacze Sony NWZ lub iRiver Clix 2


iberian

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

Chciałbym kupić mp3 głownie do słuchania w czasie biegania i treningu na siłce.

 

Uwielbiam dobrą jakość muzyki więc troche poczytałem i stwierdzam że większość poleca właśnie nwz.

 

Pytania mam takie do was :

 

Jaki model NWZ wybrać ?

- Wielkość pamieci nie gra roli,może być nawet 2GB, wole dopłacić więcej na odtwarzacz kosztem pamięci.

- Czy te sluchawki MDR-EX082 douszne nie będą wypadać z uszu podczas dzwigania żelastwa? Bo decydując się na mp3 za 400zł nie chciał bym jeszcze kupować sluchawek osobno za 200zł, więc myśle ze te sony spełnią moje oczekiwania?

- Czy te klipsy do zawieszania na pasku są w miare wytrzymałe ?

- I co wiecie o iRiver Clix 2 ? dysponuje lepszą jakością muzyki niż NWZ? ew. jakie sluchawki warto do niego kupić?ile wyjdzie zestaw?

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie Clix 2 zdecydowanie lepszy(swojego iRivera mam 3,5 roku i zero problemów) z tym że tutaj możesz się nie zmieścić w 400 zł. Co do słuchawek lepiej nie opierać na opinni innych a raczej starać się znaleźć miejsce gdzie można odsłuchać sprzęt. Będziesz korzystał ze słuchawek w ruchu więc muszą byc idealnie dopasowane.

 

Co do cen clixa masz na stronie mp3store albo google. Słuchawki które mogę zaproponować a fajnie grały z clixem 2 wg mnie to sound magic PL11 i PL12 do kupienia za ok 50-70 zł

 

Edytuj posty //KE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzieki za odpowiedz, zle sie zrozumieliśmy, moge wydać więcej niż 400zł, tylko clix2 kosztuje 400zł + dobre sluchawki pewno ze 150zł będą kosztować, a NWZ ma dość dobre sluchawki z komplecie poniżej 500zł, nie myle sie ?

 

wcicherski, a słuchałeś NWZ i porównywałeś ze sprzętem iRiver ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię SoundMagic PL 30 lub podobne. Potrzebuje coś na rower i ogólnie w ruchu.

Sony słuchałem ale wydaje mi się że te słuchawki które są w zestawie to słabizna. Wolałbym naprawdę clixa 2 i np sm pl11 lub 12. Pełniejszy dźwięk, bardziej kontrolowany bas, dobrej jakości wyświetlacz dużo lepszy niż w sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony słuchałem ale wydaje mi się że te słuchawki które są w zestawie to słabizna. Wolałbym naprawdę clixa 2 i np sm pl11 lub 12. Pełniejszy dźwięk, bardziej kontrolowany bas, dobrej jakości wyświetlacz dużo lepszy niż w sony.

A tych słuchawek zestawowych Sony słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i napisałem ci że słabizna. Mało dynamiczne.

Napisałeś, że Ci się wydaje ;)

Zinterpretowałem to, że odrzuciłeś je bez odsłuchu dlatego, że są zestawowe...

 

Podobno nieco wigoru dodaje im zaklejenie taśmą otworów wylotowych.

Mi też wydawały się strasznie zmulone ale gdy udało mi się je dobrze ułożyć w uchu (wcześniej za mocno je wkładałem) zagrały naprawdę ładnie.

Jeśli uważasz, że są zbyt mułowate to możesz spróbować Etymotic ER6i, ER4, Shure E4C lub droższe Audeo Perfect Fit...

 

Jak dla mnie znacznie lepszych uniwersalnych dokanałowych słuchawek w normalnych pieniądzach nie znajdziesz... Raczej inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu, z clixa i sonego niewątpliwie lepszy będzie ten drugi, dobrym wyborem był by także clix ale pierwszej generacji.

To już nie pierwsza opinia o wyższości Clixa1 od 2. Nie miałem niestety okazji słuchać pierwowzoru ale uważam, że Clix2 to bardzo udana konstrukcja.

Jego dźwięk jest bardzo neutralny i być może z powodu "braku charakteru" nie spełnia oczekiwań niektórych osób. Dla mnie neutralność to tylko na plus.

 

Poza tym to chyba najbardziej dopracowany odtwarzacz jaki maiłem okazję testować (nie licząc polskiego menu :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj przed zakupem Clixa 2 - moim zdaniem sam się obroni. Ce****e go łatwość wysterowania i doboru słuchawek. Nie wiem czy w tej chwili jest lepszy brzmieniowo iRiver (w tej chwili sprzedawany). Posiadam 3,5 roku H340 też iRiver bez awaryjny przez cały ten okres, gdyby padł to kupiłbym właśnie Clixa 2. Co do wyższości Clixa 1 nad 2 czy miałeś możliwość odsłuch jednego i drugiego w tym samym czasie na takich samych słuchawkach i materiale źródłowym??? Ja tak i jeżeli jest różnica to ja jej nie słyszałem może źle dobrałem materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł kupisz używanego s739F z 16GB pamięci więc wiesz...Dodatkowo ma redukcje szumów fajne to jest tylko właśnie niewiem czy chcesz inne słuchawki czy te z zestawu bo redukcja hałasu działa tylko ze słuchawkami z zestawu.Ja bym Ci jednak polecał kupił tanszego s6xx bez redukcji szumów i do tego dobre sluchawki np od nas z komisu od kogoś.Dosonego raczej niezbyt basowe bo go zamulisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie clixa 2 a ogólnie irivera. Od 3,5 roku jeden player i ciągły zachwyt każdego kto chociaż parę minut go posłucha... Bezcenne... Gościu ma T60 czyli w miarę naturalny przezroczysty dźwięk i przy tym niech zostanie - dla mnie to oznacza clixa 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcicherski ty jesteś fanatykiem clixa 2 :D:lol::D

 

Tak słuchałem clix1 i clix2, jedynka gra o wiele lepiej od dwójki.

Sony nwz a8xx też bije clix'a2, inne serie pewnie też grają lepiej od irivera.

Osobiście nie słyszałem jeszcze żadnego odtwarzacza, który grałby "o wiele lepiej" od Clixa2, nawet Karma...

 

Zarówno Clix1 i Sony NWZ-A8xx to odtwarzacze grające ciepłym dźwiękiem, który być może preferujesz.

Co więcej nie sądzę, że Clix1 może grać lepiej od Clixa2 na każdych słuchawkach... Dopasowanie zmienia wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie- dla mnie odpowiedź brzmi: Sony NWZ-A826k. Są zestawy na allegro w cenie około 400 zł (dodatkowo oprócz odtwarzacza i mdr-ex82 są tu jeszcze słuchawki bluetooth pałąkowe) i to jest wg mnie świetne rozwiązanie. Porównywałem bezpośrednio Sony z Clixem2. Dźwiękowo jest po prostu inaczej w tych modelach, ale w obu na bardzo wysokim poziomie. Dlaczego uważam że Sony będzie lepszy dla sportowca? Po pierwsze, primo- dłużej trzyma na baterii. Po drugie, primo- bluetooth się super sprawdza przy joggingu, gdzie jakość dźwięku schodzi na drugi plan. I po trzecie- primo- łatwiejsza obsługa bezwzrokowa. Poza tym do Clixa2 trzeba doliczyć jeszcze właśnie słuchawki, bo stockowe są do du.py. A w Sonym ma się na starcie bardzo dobrze grający zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, widze ze podział jest, poprostu wybiore się do dobrego sklepu i posłucham pierw, ale tak jak mówi seula :

 

Sony NWZ-A826k. Są zestawy na allegro w cenie około 400 zł (dodatkowo oprócz odtwarzacza i mdr-ex82 są tu jeszcze słuchawki bluetooth pałąkowe) i to jest wg mnie świetne rozwiązanie.Dlaczego uważam że Sony będzie lepszy dla sportowca? Po pierwsze, primo- dłużej trzyma na baterii. Po drugie, primo- bluetooth się super sprawdza przy joggingu, gdzie jakość dźwięku schodzi na drugi plan. I po trzecie- primo- łatwiejsza obsługa bezwzrokowa. Poza tym do Clixa2 trzeba doliczyć jeszcze właśnie słuchawki, bo stockowe są do du.py. A w Sonym ma się na starcie bardzo dobrze grający zestaw.

I właśnie o tym mówie, dlatego wogóle zauważyłem ten player, ma dobre słuchawki w zestawie, dzwięk jak większość twierdzi na bardzo wysokim poziomie, i bluetooth, może akurat będzie to strzał w dziesiątke ?

Pozatym jeszcze bardzo ważna kwestja, nawigacja playerem, zatrzymywanie się szukanie next głupio by było, nie widziałem tych playerów na własne oczy dlatego pytam was pierw, ale pewno można się przyzwyczaić do każdego.

 

Jeszcze jedna sprawa, miałem może już z 3 różne mp3,sluchawek po 40-60zł haha mnostwo, player zawsze w kieszeni i co ?? zawsze słuchawki,wejścia,kable itp siadały....albo się wyruszały, albo gniazdo nie łączyło....to strasznie irytujące.

Ja wiem że to wina tego że trzymałem je w kieszeni, dlatego teraz musi być opcja żeby można było przyczepić playera do paska ( w dresie?) ,ew. opaska na ręke ale czy to nie będzie krępować ruchów ? i spodziewam się że taki player za 400-500 zł będzie wytrzymalszy!

 

Sony NWZ-A826k.

 

seula ten model sonego ma i ex82 i bluetooth pająkowe w komplecie? czyli 2 pary słuchawek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, widze ze podział jest, poprostu wybiore się do dobrego sklepu i posłucham pierw, ale tak jak mówi seula :

 

 

I właśnie o tym mówie, dlatego wogóle zauważyłem ten player, ma dobre słuchawki w zestawie, dzwięk jak większość twierdzi na bardzo wysokim poziomie, i bluetooth, może akurat będzie to strzał w dziesiątke ?

Pozatym jeszcze bardzo ważna kwestja, nawigacja playerem, zatrzymywanie się szukanie next głupio by było, nie widziałem tych playerów na własne oczy dlatego pytam was pierw, ale pewno można się przyzwyczaić do każdego.

 

Jeszcze jedna sprawa, miałem może już z 3 różne mp3,sluchawek po 40-60zł haha mnostwo, player zawsze w kieszeni i co ?? zawsze słuchawki,wejścia,kable itp siadały....albo się wyruszały, albo gniazdo nie łączyło....to strasznie irytujące.

Ja wiem że to wina tego że trzymałem je w kieszeni, dlatego teraz musi być opcja żeby można było przyczepić playera do paska ( w dresie?) ,ew. opaska na ręke ale czy to nie będzie krępować ruchów ? i spodziewam się że taki player za 400-500 zł będzie wytrzymalszy!

 

 

 

seula ten model sonego ma i ex82 i bluetooth pająkowe w komplecie? czyli 2 pary słuchawek ?

 

Tak, jakiś czas temu były oferty na ibood.pl- Sony NWZ-A826k za chyba 360zł z przesyłką. Ludzie nakupowali żeby potem odsprzedać na allegro, ale nie schodziły tak dobrze jak się spodziewano i teraz można kupić za około 400. Mają właśnie dodatkowe słuchawki bluetooth w zestawie.

 

Przykładowa oferta- http://allegro.pl/item647255457_sony_walkm..._bluetooth.html

 

Mój współlokator ma ten zestaw, pobawiłem się nim trochę, porównywałem do clixa2 i bardzo mi się podobał (a jestem zdecydowanym fanem dźwięku irivera) :) Także jest naprawdę ok. Nawigacja bezwzrokowa jest bezproblemowa, wystarczy pamiętać gdzie jest przycisk. A dodatkowo na słuchawkach BT są przyciski zmiany głośności, piosenek, także nawet nie trzeba dotykać odtwarzacza. W clixie2 nawigacja bezwzrokowa też nie jest trudna, ale tu jest system d-click i jest on bardzo czuły, często sam się wciska i potem trzeba wyciągać odtwarzacz i wracać do ekranu play now żeby móc zacząć znowu zmieniać piosenki bezwzrokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności