Skocz do zawartości

Jakich słuchawek używacie(Clix2)


siwyIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proponuję aby w tym temacie wypowiadali się posiadacze odtwarzacza Clix2. Wpisujcie jakich słuchawek używacie do Clix'a i jaka jest wasza krótka opinia o tym połączeniu. Da to wszystkim lepszy pogląd na trafny dobór słuchawek. Z góry dzięki za wypowiedzi ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Do mojego Clixa 2 używam Sony ex85. Wydawałoby się, że lepiej, za stosunkowe niskie pieniądze (Clix2 2Gb wyniósł mnie 250zł w jakimś sklepie internetowym, a Sony ex85 99zł w Saturnie w promocji) być nie może. "Wydawałoby się"... Niedawno miałem okazję posłuchać Soundmagic pl30 na moim playerze. Mówi się, że nie mają one za wiele basu.

 

Muszę stwierdzić, że w MOIM ODCZUCIU pl30 reprezentują INNY (nie znaczy gorszy) od ex85 bas na Clixie2. Co ciekawe i co zaprzeczy pewnie krążącym opiniom o pl30- basu jest w nich na Clixie2 zdecydowanie więcej niż w ex85 (i to spory plus jeśli komuś, tak jak mnie, to odpowiada i tego szukał). Być może wynika to z racji lepszej izolacji soundmagiców.

 

Opierając się na recenzjach Sony i wspomnianego modelu Soundmagic stwierdzić można, że Sony prezentują szerszą scenę. Mam jednak wrażenie, że Clix2 mocno spłaszcza tę scenę (nie mam pojęcia czemu tak jest- po prostu mam takie wrażenie- już Ipod nano 5 miał lepszą scenę na tych Sony). W trakcie NORMALNEGO UŻYTKOWANIA (ulica, autobus, bieganie, rower) pl30 nie pozostają daleko w tyle za Sony w kwestii sceny. Nie mówię, ze mają taką MEGA scenę jaką MOGĄ mieć Sony na Vedii V39. Mówię o scenie NA CLIXIE2.

Podsumowując- ex85 dla Clixa2 to niekoniecznie „objawienie”. Być może warto sprawdzić słuchawki nieco tańsze, które pomimo tego, iż prezentują wg wielu opinii zerową "basowosć" właśnie w kwestii „basowości” wygrywają z Sony (wg mnie).

 

Proszę jednak o opinie w kwestii wyższości jednych słuchawek nad drugimi na Clixie2, ponieważ chciałbym poznać zdanie (być może odmienne od mojego) na temat Sony ex85 i ich słabego zgrywania się z Clixem2.

 

OK- po dłuższym czasie poszukiwań rozwiązałem problem słuchawek. Head Direct RE2 to najlepsze co na Clixie słyszałem! Scena jest tak ogromna, że ex85 wymiękają na starcie. I do tego dochodzi piękna, przepiękna góra. Po ok 100h grzania, perkusja zaczyna wybrzmiewać tak jak powinna i nie jest to dudnienie a krótkie, chłodne uderzenie. Podobne jest z basem w muzyce elektronicznej- nie jest on dudniący tylko krótki i baaaardzo wyraźny. Trzeba tego posłuchać, gdyż nie każdemu będzie taka "techniawka" odpowiadała. Dla mnie na dziś- ideał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Podobnie jak Ty, Goglu mam zestaw Clix 2 + Sony Ex85. Jednak zastanawiałam się nad jakimś nowymi słuchawkami, bo wydaje mi się że mój kabel jest na wykończeniu (ciut przerywa przy ruszaniu przewodem), no i w sumie chciałoby mi się czegoś nowego.

 

Stąd twoja pozytywna opinia o Head Direct RE2 przyciągnęła moją uwagę. Nie mam zbytnio możliwości odsłuchu jednak tych słuchawek. Może ktoś powiedzieć, jak dźwięk tych słuchawek wypada w połączeniu z Clixem w przypadku muzyki od popu, przez lekki rock aż do nieco mocniejszych brzmień? Nie chciałabym by w słuchawkach bass dominował nad resztą i zależy mi na fajnym, ciepłym wokalu.

 

Czekam na jakąś opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja używam na co dzień z Clixem2 dokanałówek NuForce 7M, rzadziej CAL!. NuForce świetnie grają w tym zestawieniu - ciepło i przyjemnie, a na EQ ustawionym na Normal bas nie dominuje nad innymi pasmami. Ze zwykłymi CAL!'ami player także dość dobrze współpracuje - z pewnością napędza je lepiej niż taki iAudio 7; oczywiście przydałby się im jakiś wzmacniacz i nowy kabel do lepszego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

jakie byście polecili słuchawki nauszne do clix'a , CAL by pasowały czy jakieś inne?

 

 

 

Witam

 

CAL jest ok po podłączeniu do clixa2 ale ja osobiście słucham HD380 Pro i jest bomba... Do metalu i rocka (Black Sabbath, Iron Maiden i wiele innych podobnych) jest ok. Skrzypce oraz klasyka też jest dobrze odtwarzana.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności