Skocz do zawartości

Głośniki do komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam w tej chwili głośniki Logitech X530 (5.1) chciałbym kupic cos lepszego do 500 zł glosniki beda sluzyly tylko do słuchania muzyki karte dzwiekowa mam Audigy 2 ZS Gold

myslalem o solo7c ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie jezeli jest cos lepszego w tej cenie to prosze o rade i uzasadnienie :)

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ok dzieki ale i tak rosze i propozycje na co najlepiej sie zdecydowac

 

Tak w ogóle to nawet nie piszesz co to znaczy "glosniki do kompa". Zasadniczo wyglada to tak iż:

1 - glosniki sa podłączone do komputera ale ich zadaniem jest naglasnianie całego pomieszczenia. Sa rozstawione jak normalne podlogówki czy glosniki podstawkowe

2 - glosniki stoja przy komuterze po obu stronach monitora.

 

To jest podstawowa sprawa. Zarowno jesli chodzi i ergonomie (dostep do sterowania, wejscie sluchawkowe, wielkosc glosników, ect) jak i o to czy glosniki beda w stanie w miare poprawnie zabrzmieć w okreslonej przestrzeni.

 

Wybór jednego z tych dwoch mozliwych sposobów użytkowania w zasadzie detrerminuje wybór glosników przy czym nalezy zauważyć iż głośniki przeznaczone do opcji pierwszej raczej nie spisza sie dobrze przy opcji drugiej i na odwrót.

 

Przy zakladanym budzecie w pierwszym wypadku masz do wyboru wszelakie microlaby, geniusy, ect

W drugim logitechy z10, creativy t40, t20, bose Companion, oraz inne bardziej egzotyczne.

Moge zaryzykować twierdzenie iż kazde z nich zagdają ok - choć oczywiscie na różny sposób.

I pewnikiem niektore z nich beda absolutnie nie do przyjecia dla pewnych osób - kwestia preferencji.

 

Porównanie w zasadzie jest chyba niemozliwe bo nie sadzed by ktokolwiek odsluchal chocby 4 wymienione tutaj przyklady.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam w tej chwili głośniki Logitech X530 (5.1) chciałbym kupic cos lepszego do 500 zł glosniki beda sluzyly tylko do słuchania muzyki karte dzwiekowa mam Audigy 2 ZS Gold

myslalem o solo7c ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie jezeli jest cos lepszego w tej cenie to prosze o rade i uzasadnienie :)

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

 

Z czystym sumieniem moge polecic Solo 6c. Za tak niska cene jakosc dzwieku powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy microlaby będą nadawać się do cichego słuchania? (np tak, aby dzwięk nie 'wychodził' z pokoju, przez zamknięte drzwi)

 

0202 będzie chyba dobrym źródłem?

 

Czy może lepszym rozwiązaniem będą kolumny pasywne(np. tannoy m1) i wzmacniacz/ampli??

pokój mam średniej wielkości, ok 15-20m. Budżet podobnie jak @kapiZIP, tj ok 500zł, do 600max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz pposiadam juzsolowki jakis czas pokusze sie o odpowiedz czybeda sie zadawaly do cichego slychania - wedlug mnie do cichego sluchania znajdziesz cos lepszegow tej cenie dzwiek wsolowkach jest bardzo naturany i nie jest onatak "agresywny" i "ostry" jak chodzby nawet w x530 solowki nie moga stac blisko Ciebie poniewazwtedy nie poczujeszco tak naprawde potrafia ajezeli beda staly dalejno to rzeczjasnabedamusialy grac glosniej :)

 

czy 0202 sie nada- mysle ze bezproblemowo napedzie te glosniki microlaby nie sa "wybrede" jezeli tylko nie masz zintegrowanej karty dzwiekowej powinno byc ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem, że napiszę, jak zachowują się Microlaby przy zmianie źródła.

 

Źródło 1: Zintegrowany Realtek 886

Źródło 2: Beresford TC-7520 GFMod

Microlaby ustawione na 0/0.

 

1.

Góra:Solówki grają lekko krzykliwą górą. Wokale przez to brzmią trochę mało naturalnie, jakby potraktowane jakimś filtrem. Talerze wybrzmiewają krócej, szybciej znikają.

Średnica: ...tutaj nie potrafię ocenić... zwykle średnie mam mocno "w dół", bo nie lubię tego, nazwałbym to "kurzu", więc nic nie napiszę... choć wydaje mi się, że jest identycznie :P

Dół: Bas schodzi nisko, ale jednocześnie ma jakiś taki "kartonowy" podźwięk...

 

Całość: Ok, jest uczucie stereo, dźwięk nas ogarnia, ale całość burzy krzykliwa góra. Przy większych głośnościach, aż mnie korciło, żeby zjechać z treble o parę stopni.

 

2.

Góra: tutaj chyba największa zmiana - wokale są czyste, talerze brzmią długo, zarazem naturalnie. Słychać najdrobniejsze smaczki, takie jak dźwięk trójkąta w tle...

Średnica: jak przy integrze...

Dół: bas schodzi nisko, chyba jeszcze niżej, a przy tym czasami ma konkretnego "kopa", nie jest w żadnym wypadku kartonowy, czuć moc.

 

Całość: Na utworze Metallici, poczułem się, jakbym stał wokół muzyków. Gitara grała, prawie że za mną. Jest uczucie "wszechobecności" dźwięku. Wszystko słychać, nawet drobne szarpnięcia struny.

 

Utwory testowe: Metallica - Nothing Else Matters (Black Album), Story of The Year - Is This My Fate, Cold - When Angels Fly Away.

 

PS. Podłączałem jeszcze głośniki do drugiego komputera, w którym jest Creative X-Fi Extreme Music, lecz miałem na odsłuch zbyt mało czasu, by coś o niej napisać. Wydaje mi się jednak, że jest bardziej czysto niż przy realteku.

 

Jak widać, Microlaby jednak są podatne na źródło. Może nie w dużym stopniu, ale np. słychać dość dużą różnicę pomiędzy integrą, a DACem. Może nie aż taką, by wydawać ponad tysiąc na nowe źródło, ale wystarczająco, żeby pomyśleć o kupnie nowej karty.

 

Dodam, że są to moje własne odczucia.

 

Pozdrawiam, Rytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam serdecznie.

również jestem zainteresowany kupnem owych mircolabów 7c.

z tym, że nasuwa mi się jedno pytanie, czy jest sens kupna ich do pokoju 18m2.

i jeśli tak to je ustawić. rogi pokoju są zajęte.

 

czy może lepiej kupić np. tannoy'e m1 i jakiś używany wzmacniacz ?

gabarytami są dużo mniejsze, może byłoby łatwiej je rozmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności