Skocz do zawartości

sony s618f a ksc75


egzek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam możliwość kupna tego grajka (s638f, okazja-300zl) i zastanawiam się jakby się zgrywał w połączeniu z posiadanymi przeze mnie kossami ksc75? Nigdy nie miałem w uszach sluchawek dokanałowych i troche obawiam się uczucia dyskomfortu, mimo że o tych dołączanych do s638f slyszalem niezle opinie (ex82?).

Aha, czy istnieje jakaś alternatywa w tej cenie (do 300zl) dla tej mp3? Myslalem o fuze albo a815 (z tym, ze to ma juz 2gb), ale tak naprawde sam nie wiem.

Do tej pory sluchalem muzyki na t30 + ksc i był to dla mnie świetny zestaw (przesiadka z noname'a, muzyka głównie rock i metal), do czasu az grajka nie zgubilem; poza tym 512mb pojemnosci (w praktyce niecałe 500) przestawało mi wystarczać.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

MOWA O S638F, nie S618F!; zrobilem troche zamieszania swoją pomyłką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktokolwiek? :) głównie mam na myśli to, że tutaj na forum rzucily mi sie w oczy posty jakoby Soniaki zupelnie nie lubiły ksc75 i bardzo brzydko z nimi grały. Czy ktoś moglby potwierdzic albo zdementować te informację (model s638f)?

 

Aha, co myślicie o serii e43x, jak sie ma do a81x, s63x i do fuze? jak z jakością dźwieku i bateria? to że w innych soniakach są dobre doki a tu mierne pchelki to ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło boze, ale namieszalem, chyba dzis bylem niezle zakrecony, nie zauwazylem pomylki ani w nazwie tematu ani w pierwszym poscie. Odtwarzaczem, ktory mialem na mysli byl oczywiscie s638f, przepraszam za zamieszanie. Może teraz sprawa stanie się bardziej jasna.

 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś zmienił nazwę mp3 w temacie na s638f, sam jakoś nie mogę odnaleźć tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Koss KSC75 i Sony NWZ-A816 co prawda, a nie NWZ-S638. Ten drugi ma grać ponoć nieco dynamiczniej, nieco przestrzenniej itd. Z opisów jednak wynika dość jasno, że mimo iż gra on nieco lepiej niż wcześniejsze serie to sygnaturą jest do nich zbliżony. Jeśli tak jest w istocie, to obawiam się, że KSC75 nie stanowią dla niego dobrej pary. NWZ-A816, którego posiadam to naprawdę dobry player a KSC75 to świetne w swojej kategorii cenowej słuchawki. Razem jednak nie stanowią zgranej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie słyszałem podobne opinie jakieś pół roku temu, ale ostatnio troche ucichło, stąd moje pytania. Z drugiej strony widziałem na forum posty, jakoby odtwarzacze Sony z serii e43x (mam na myśli e436f) świetnie zgrywały się z ksc75 (chociaż to opinie tylko jednej osoby, nikt inny na forum nie posiada chyba takiego zestawu); idąc tym tropem, czyżby seria e43x brzmiała odmiennie od a8xx i s63x (czytałem troche na headfi i z tego co tam napisano wynika, że oprócz braku "polepszaczy" e43x gra troche gorzej, ale o różnicy w sygnatrzue nie napisali nic, czyli nadal nic nie wiadomo). Piszcie, jesli ktoś ma jakies blizsze informacje.

 

Aktualnie e436f mozna dostać za 262 zl (z przesyłką) - http://www.electro.pl/produkt-SONY_Odtwarz...S-82320,48.html

bądź razem z etui (TAK!!), badziewnymi dodatkowymi sluchawkami (mozna niby sprzedac) za niecałe 290 (z przesyłką) - http://www.certusmedia.pl/go/_info/?id=179...16fea97420cd885

 

Ktoś miał w ręku albo używał te etui od Sony, da się normalnie używać odtwarzacza, głośniej, ciszej, dalej itd?

 

Natomiast cena s638f kształtuje się na poziomie 430 wzwyz (bez przesyłki), datego sens kupowania tej mp3 staje się dla mnie trochę wątpliwy. Chyba, że gra naprawdę lepiej od modeli e436f i różnica w cenie pokrywa się z różnicą w jakości - dzwięku (polepszacze mnie nie interesują, DSEE może i jest fajne ale i tak wiekszość mojej muzyki to mp3 320kb/s)

 

Aha, wynalazlem jeszcze taką ofertę, 400zl za 16gb s639f to nie lada gratka, niestety nie mają na stanie, a wszystkie mieściny gdzie odtwarzacz mozna kupic znajdują się srednio 150km od Warszawy.

http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-mp3-mp4...9f-czarny.bhtml

 

Wstępnie chce kupic któregoś z tych e436f, chyba zeby okazało się coś jest z nim naprawdę nie tak i nie zgrywa się z moimi ksc. Podpowiedzi?

 

Hagar, jakich słuchawek używasz do swojego a816? ex82?

 

>>> EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie słyszałem podobne opinie jakieś pół roku temu, ale ostatnio troche ucichło, stąd moje pytania. Z drugiej strony widziałem na forum posty, jakoby odtwarzacze Sony z serii e43x (mam na myśli e436f) świetnie zgrywały się z ksc75 (chociaż to opinie tylko jednej osoby, nikt inny na forum nie posiada chyba takiego zestawu); idąc tym tropem, czyżby seria e43x brzmiała odmiennie od a8xx i s63x (czytałem troche na headfi i z tego co tam napisano wynika, że oprócz braku "polepszaczy" e43x gra troche gorzej, ale o różnicy w sygnatrzue nie napisali nic, czyli nadal nic nie wiadomo). Piszcie, jesli ktoś ma jakies blizsze informacje.

 

Nie znam niestety odtwarzaczy z serii 43x. Wiem tylko, że całkiem sporo ludzi twierdzi, że grają słyszalnie gorzej niż seria 63x. Na head-fi przynajmniej kilku użytkowników kupiło niższą serię, która nie przypadła im do gustu. Ci sami użytkownicy po wymianie na serię 63x pisali, że jakość jest zdecydowanie lepsza i że są zadowoleni.

 

Aha, wynalazlem jeszcze taką ofertę, 400zl za 16gb s639f to nie lada gratka, niestety nie mają na stanie, a wszystkie mieściny gdzie odtwarzacz mozna kupic znajdują się srednio 150km od Warszawy.

http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-mp3-mp4...9f-czarny.bhtml

 

Ta oferta jest ciekawa, tym bardziej, że po sprzedaży słuchawek robi się już naprawdę niezły stosunek cena/jakość. Chociaż podobno seria 63x zgrywa się z ex-ami nieco lepiej niż 81x. Cóż, jeśli jest to tylko "nieco lepiej", to dla mnie to i tak tragedia.

 

Wstępnie chce kupic któregoś z tych e436f, chyba zeby okazało się coś jest z nim naprawdę nie tak i nie zgrywa się z moimi ksc. Podpowiedzi?

 

Żeby zgrał się z ksc75 musiałby grać zupełnie innym dźwiękiem niż wyższe serie. Z tego, co czytałem sygnatura jest zbliżona, po prostu gra gorzej/sporo gorzej. Osobiście bym nie ryzykował. Jeśli potrzebujesz playera konkretnie pod ksc75, to masz 2 dużo bezpieczniejsze wybory. Sansa clip/fuze, tańsze niż wspomniany Soniacz oraz iRiver e10, w komisie za ok 360 zł. Clipa posiadam i zgrywa się to bardzo przyzwoicie z ksc. E10 miałem i moim zdaniem z ksc tworzy genialny duet. Zdecydowanie najlepsza synergia jaką w przenośnych zestawach (w tej cenie) słyszałem.

 

Hagar, jakich słuchawek używasz do swojego a816? ex82?

 

EX82? Z grajkami Sony? Heh, w życiu ;-). To nie gra, tylko muli. Od ponad roku używam Kanon MD-52. Podejrzewam, że jestem jedną z niewielu osób w PL, które je posiadają. Może jedyną ;-). W każdym razie z a816, po wyłączeniu wszelkich podbić w dac-u i po drobnej korekcie eq, gra to naprawdę nieźle. Jeśli wziąć pod uwagę cenę jaką za nie dałem (połowę tego co teraz trzeba za nie zapłacić) - gra to genialnie. W tym połączeniu zjadają ex82 na śniadanie (zresztą bez korekt w dac i eq już grają sporo lepiej niż ex82).

Nie wiem jednak czy Cie zainteresuje ten model - jest dokanałowy (właściwie to nie do końca, bo zatyka tylko wejście do kanału słuchowego wchodząc do niego tylko nieznacznie. Jest wygodny jak pchełki a izoluje jak srednio izolujące dokanałówki - czyli niebo lepiej niż ex82)

 

Z tego co słyszałem to z Sony zgrywają się jeszcze Sennheiser IE7/8, ale te też są dokanałowe. Do tego trochę kosztują.

Z czegoś nie-dokanałowego, to gra to jeszcze jakoś z Vedia SRS200 (EQ wskazany. Szału nie ma, ale gra to w moim odczuciu leiej niż z ksc).

 

Mam nadzieję, że rozjaśniłem Ci nieco sytuację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dla siebie chciałem do S618F kupić KSC 75 ale widzę, że nie zgrywają się. (tzn. za zimne źródło i słuchawki?). W takim razie co polecicie nausznego, ale portable, na miasto do Sonego? Penie KPP także się nie zgra?

 

 

PS Co sądzicie o PIONEER SE-H33? LINK. Z tego co się orientuję, to w MM są za 90zł (czyli jak tu, ale bez wysyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hagar za nieocenione rady. Twoja odpowiedź bardzo mi pomogła; boję się jednak trochę o wygodę użytkowania e10. Odtwarzacza głównie używam na dworze i mam wrażenie, że do użytku nie-domowego jest on nieco zbyt duży. Jak ty się na to zapatrujesz w związku z twoimi wcześniejszymi doświadczeniami z tym grajkiem?

 

Chyba mimo wszystko zdecyduje się na s638f (wydaje mi się że dam radę do 300zł do chycić) a później bedę się bujał ze słuchawkami. Te twoje strasznie mnie zainteresowały, kupowałeś je na ebayu? Na headfi skarżą się strasznie na jakość plastiku i na to że całość potrafi się rozpaść; ja sam jestem strasznym psujem. Ale patrząc z drugiej strony to masz je już rok, a o czymś to świadczy. Ciekawią mnie jeszcze SoundMagic'i PL30, piszą tam że grają bardzo podobnie do tych Kanonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dla siebie chciałem do S618F kupić KSC 75 ale widzę, że nie zgrywają się. (tzn. za zimne źródło i słuchawki?). W takim razie co polecicie nausznego, ale portable, na miasto do Sonego? Penie KPP także się nie zgra?

 

Nie miałem okazji odsłuchaiwać na swoim Sony tych modeli, nic też o nich w konfguracji z Sony nie czytałem, więc nie bardzo mogę pomóc. KPP słyszałem i w moim odczuciu grają one zupełnie inaczej niż KSC. Być może tu jakaś synergia będzie. Jeśli nie spieszy Ci się bardzo z zakupem, to pod koniec przyszłego tygodnia będę miał okazję posłuchać KPP z Sonym A816. Wtedy coś więcej będę mógł napisać.

 

Co do Twojego pytania o zimne źródło to w moim odczuciu A81x nie jest zimym źródłem, jest raczej w miarę neutralny, zrównoważony (piszę o stanie po zdjętym podbiciu basu w ustawieniach daca). KSC też są raczej dość neutralne, z nutką analityczności. Przynajmniej ja je tak odbieram. Dlatego właśnie oddają dźwięk, którym gra źródło, dosyć wiernie. Potrafią zagrać nijak, tak jak z A816. Potrafią zagrać pięknie i muzykalnie, z wykopem na basie, tak jak z E10. Moim zdaniem najlepiej do nich pasuje źródło nieco ocieplone/ocieplone, dlatego z E10 i Clipem się zgrywają.

Wszystko to jednak zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas oraz gatunku muzycznego jakiego słuchamy. Są użytkownicy, którzy bardzo chwalą połączenie Samsunga Z5 z KSC. Ten zaś uchodzi za zimny i analityczny i teoretycznie nie wyobrażam sobie jak to może ze sobą grać. Ponoć jednak gra. Dlatego warto żebyś przesłuchał samemu połączenia s618+ksc, jeśli masz taką możliwość.

 

PS Co sądzicie o PIONEER SE-H33? LINK. Z tego co się orientuję, to w MM są za 90zł (czyli jak tu, ale bez wysyłki).

 

Do tego modelu nie mam zupełnie żadnego dojścia, więc nic tu ciekawego nie napiszę.

Ktoś ostatnio chwalił połączenie s63x (wiem, że to nie s61x) zdaje się z AKG K420. Jeśli masz gdzieś blisko swojego miejsca zamieszkania MP3Store, to podskocz, bo podobno je tam mają i powinni dać Ci posłuchać. Może zgra się i z s61x. Na miejscu mógłbyś od razu posłuchać też pewnie KPP i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hagar za nieocenione rady. Twoja odpowiedź bardzo mi pomogła; boję się jednak trochę o wygodę użytkowania e10. Odtwarzacza głównie używam na dworze i mam wrażenie, że do użytku nie-domowego jest on nieco zbyt duży. Jak ty się na to zapatrujesz w związku z twoimi wcześniejszymi doświadczeniami z tym grajkiem?

 

E10 nie jest przecież wielki. Jest gruby w porównaniu do A816, którego posiadam, więc i w porównaniu do s638, ale w kieszeni spokojnie się mieśći i używa się go w miarę wygodnie. Przede wszystkim ma sterowanie na przyciski, a więc da się go obsługiwać np. w kieszeni spodni. To co jednak mnie osobiście denerwowało, to konieczność podwójnego wciskania next żeby przełączyć utwór na kolejny (za pierwszym razem podświetlał tylko ekran), nieco nieintucyjny układ klawiszy i brak zaczepu na smycz. A816 obsł€guje się o niebo intuicyjniej, lepiej, szybciej, jest mniejszy, wygodniejszy, można go zawiesić na szyi i nie odznacza się pod T-shirtem. Dźwiękowo jednak nie dogania E10. Także wybór należy do Ciebie.

 

Chyba mimo wszystko zdecyduje się na s638f (wydaje mi się że dam radę do 300zł do chycić) a później bedę się bujał ze słuchawkami. Te twoje strasznie mnie zainteresowały, kupowałeś je na ebayu? Na headfi skarżą się strasznie na jakość plastiku i na to że całość potrafi się rozpaść; ja sam jestem strasznym psujem. Ale patrząc z drugiej strony to masz je już rok, a o czymś to świadczy. Ciekawią mnie jeszcze SoundMagic'i PL30, piszą tam że grają bardzo podobnie do tych Kanonów.

 

Nie, kupiłem je w sklepiej on-line w USA, ale został zlikwidowany. Dałem za nie ok $10 jak $ stał nisko ;-). Czytałem mini reckę na head-fi, ale na długo po ich zakupie. Rzeczywiście jakość wykonania nie powala, ale że potrafą się rozpaść? Duża przesada. Ja używam z playerem nosznym na szyi - może dlatego nie mam problemów. Ich newralgicznym punktem jest mini jack. Myślę, że gdybym nosił je w kieszeni spodni, to pewnie przełamałbym już kabel przy wtyku. Warto to wziąć pod uwagę przed ewentualnym zakupem. Jak i to, że z s638 ich nie testowałem, więc nie dam Ci gwarancji, ze zgrają się tak samo dobrze jak z A816. SoundMagic'ów nie słyszałem. Wiem tyle ile w tej mini recenzji na head-fi - a tam jednak Kanony pod względem jakości dźwięku zwyciężyły z PL30.

 

Kanon MD-52 zgrywa się też ponoć świetnie z Teclastem T39, a więc i z Vedią V39 powinny zagrać ;) gdyby to kogoś interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki hagar. Bardzo mi się nie spieszy, jeśli miałbyś czas i chęci, będę wdzięczny za odsłuch Sonego z KPP. Nie słuchałeś go z jakimiś innymi nausznikami w cenie ok. 100zł? Mają to być słuchawki na dwór, więc coś tego typu (KPP, podane Pioneerki)

 

PS Może słuchałeś AKG k414p? Czy są wygodne, jak zgrywają się z Sonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności