Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne zamknięte


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po sprzedaży słuchawek dokanałowych re2 do których moje uszy nie są stworzone ( jednak słuchawki dokanałowe, jakiekolwiek nie są dla mnie ) zamierzam kupić słuchawki nauszne, najlepiej zamknięte. Słuchawki muszą być typowo portable, stosunkowo małe i poręczne oraz dobrze dopasowywać się do głowy, służyć mi będą w drodze do szkoły/pracy oraz w domu. Do tej pory słuchałem muzyki głównie na KSP, które są bardzo dobre, ale niestety są otwarte co je dyskwalifikuje podczas jazdy pociągiem/tramwajem, prędzej można stracić słuch niż posłuchać dobrej muzyki. W skrócie szukam czegoś co będzie miało jeszcze lepszą jakość dźwięku niż KSP, ich mobilność oraz dodatkowo będzie dobrze tłumić dźwięki z zewnątrz ( przynajmniej w jakimś stopniu ). Rozglądałem się za takim typem słuchawek i do tej pory najbardziej pasują mi ES7, ale są bardzo drogie ( jeżeli chodzi o nowe ) albo K430. Nie mam możliwość przesłuchania słuchawek na swoim sprzęcie z braku czasu dlatego będę musiał zdać się na Waszych opiniach.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace99 jakis czas temu przerabialem wlasnie temat z zamknietymi sluchawkami, wiec zostaja Ci albo ath es7 albo akg k430 i wyzsze k450. albo na co ja sie zdecydowalem to hd25-1. ew jeszcze ath byly ktore czesto porownywane sa z hd25-1 zarowno u nas jak i na headfi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace99 jakis czas temu przerabialem wlasnie temat z zamknietymi sluchawkami, wiec zostaja Ci albo ath es7 albo akg k430 i wyzsze k450. albo na co ja sie zdecydowalem to hd25-1. ew jeszcze ath byly ktore czesto porownywane sa z hd25-1 zarowno u nas jak i na headfi.

 

 

Po zdjęciach zamieszczonych w internecie sądzę, że HD25-1 będą za duże ( przynajmniej na takie wyglądają ) ES7 są znacznie zgrabniejsze i do tego wyglądają ekstra. Napalony byłem na samym początku na K430, tylko materiał, który przylega do uszu jest kiepskiej jakości, a po drugie nie zakryją całych uszu. K440 odpadają, pomimo swojej atrakcyjnej ceny wyglądają na gorszą konstrukcję niż K430 i do tego jeszcze ten NC. Z chęcią kupiłbym ES7 ale jak do poniedziałku nie znajdę atrakcyjnej oferty to będę musiał wybrać K430, bo HD25-1 jeszcze trudniej dostać niż ATH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na Grado SR60 za 400 zł, czyli akurat zamknął bym się w budżecie. Kupiłbym je od razu, ale nigdy ich nie widziałem na żywo, a o jakości dźwięku to tylko czytałem na tym forum oraz headfi. Czy te słuchawki są przeznaczone do sprzętu przenośnego ( bo na zdjęciach na takie nie wyglądają ), tłumią w jakimś stopniu odgłosy z zewnątrz oraz czy odtwarzacz je pociągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na Grado SR60 za 400 zł, czyli akurat zamknął bym się w budżecie. Kupiłbym je od razu, ale nigdy ich nie widziałem na żywo, a o jakości dźwięku to tylko czytałem na tym forum oraz headfi. Czy te słuchawki są przeznaczone do sprzętu przenośnego ( bo na zdjęciach na takie nie wyglądają ), tłumią w jakimś stopniu odgłosy z zewnątrz oraz czy odtwarzacz je pociągnie?

Przecież SR 60 to otwarte słuchawki o jakim Ty mówisz tłumieniu :P poza tym za 400zł to żadna okazja chyba że nówki sr60i

HD 25-1 wcale nie są duże i nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy, one siedzą na uszach tak jak K430 natomiast ATH-ES7 chowają małżowiny uszne w muszle - i chyba tego szukasz. Może spróbuj CAL! rekablowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież SR 60 to otwarte słuchawki o jakim Ty mówisz tłumieniu :P poza tym za 400zł to żadna okazja chyba że nówki sr60i

HD 25-1 wcale nie są duże i nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy, one siedzą na uszach tak jak K430 natomiast ATH-ES7 chowają małżowiny uszne w muszle - i chyba tego szukasz. Może spróbuj CAL! rekablowanych?

 

 

CAL odrzuciłem na samym początku, ze względu na design i różne opinie na ich temat, zmiana kabla w słuchawkach to też nie dla mnie.

SR60 wyglądają fajnie, oldschoolowo ale tak myślałem że nie tłumią za dobrze xD ( mówiłem o nówkach za 400 zł sr60i ).

Szukałem HD25-1 i znalazłem w tym sklepie ( w tym sklepie, w opisie słuchawek napisane jest że są do zastosowań studyjnych, to nie są podróbki ? )wyglądają potężnie w porównaniu do K430 ( te dwa pałąki ), warte są 400 zł?. Znalazłem jeszcze takie słuchawki.. Kierowałem się głównie wyglądem ( wyglądają na przenośne i zgrabne słuchawki ).

W domu mam jeszcze słuchawki Technics RP-F600 i dla mnie są to wielkie krowy, których nie da się używać z odtwarzaczem przenośnym ( pomimo ładnej stylistyki są dla mnie za duże i wstyd w nich wyjść na miasto ).

Podobają mi się jeszcze dźwiękowo HD 465, kiedyś miałem okazję je przetestować w saturnie ( ale utwory na których testowałem słuchawki były głównie dance/techno i nie wiem jak zagrałyby z rockiem, numetal ). Najgorsze w nich jest to że nie są zamknięte i dlatego ich nie kupię.

Pozostały mi jeszcze K518 DJ, tylko pewnie musiałbym je zmodować, a kombinować to mi się nie chce xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że zdecydowałem się na Hd25-1, głównie za sprawa testów na zagranicznych forach, które jednogłośnie mówiły, że słuchawki posiadają świetny dźwięk i izolację. Recenzje, które czytałem dotyczył jednak Hd25-1 II, które kosztują 700 zł ( aż tak szalony nie jestem żeby wydawać taką kasę na słuchawki ). Hd25-1 różnią się w mocno w stosunku do HD25-1 II jakością dźwięku i wykonania?. Nadal jednak nie jestem przekonany co do tego czy są to słuchawki do playera mp3 ( czy odtwarzacz je uciągnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd25-1 a 25-1 II różnią się bodaj padami - II mają welurowe. W sklepie, który podlinkowałeś są hd25sp - je omijaj, bo są zdecydowanie gorsze.

A co powiesz o hd280/hd380?

 

 

hd 280/380 są wielkie, przynajmniej tak wyglądają na zdjęciach, które są w necie, design kiepski, podobne do hd 555, które z wyglądu są obrzydle dla mnie xD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę w wyborze słuchawek. Jutro zamierzam już złożyć zamówienie żebym przynajmniej na przyszły weekend miał je na wyjazd. Słucham głównie numetal ale nieraz i coś z techno się przewinie. Zależy mi na tym aby słuchawki były jak najmniejsze, nauszne, miałby dobre tłumienie dźwięków z zewnątrz oraz jak najlepszy dźwięk do 400 zł. Najchętniej bym wziął ATH-es7, ale ceny nowych są chyba nieodpowiednie do tego sprzętu. Chyba dźwiękowo i cenowo najlepszym wyborem w tym wypadku są Hd280 pro, jedyne czego się obawiam to wymiary i kiepski design ( tak jak pokazuje to zdjęcie to są one większe od moich techniksów ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym wziął ATH-es7, ale ceny nowych są chyba nieodpowiednie do tego sprzętu.

Jeżeli masz możliwość przesłuchania wcześniej ES7, to zrób to, bo IMO cena tych słuchawek jest śmieszna w porównaniu do ich możliwości dźwiękowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość przesłuchania wcześniej ES7, to zrób to, bo IMO cena tych słuchawek jest śmieszna w porównaniu do ich możliwości dźwiękowych.

 

 

Oto chodzi, że nie mam czasu na chodzenie po sklepach i przesłuchiwanie słuchawek. Mój test byłby pomimo to i tak nie miarodajny, ponieważ słuchawki nie wygrzane będą miały nieco inną charakterystykę dźwięku od tych używanych i wiem to z doświadczenia. Nie znam nikogo ze znajomych, kto ma jakiekolwiek ze słuchawek które są wymienione w postach wyżej ( im wystarczy zwykły player i słuchawki stockowe ). Dlatego muszę zdać się na opinie z forum. Zastanawiam się pomiędzy K518 Dj ( 240 zł to jest dobra cena za te słuchawki?, są tego warte ?), CAL, K430, K450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie nie słyszałem CAL, dzisiaj porównywałem K430, K450 i K518, co ciekawe brzmieniowo najciekawej zaprezentowały się właśnie K518 :) Mniejsza przestrzeń, za to świetna izolacja. Ich problemem jest natomiast brak wygody, strasznie dociskają. Podobno są na to jakieś patenty :) Nie wiem - na modelu testowym wolałem nie testować wyginania pałąków etc :) Wg mojego ucha K518 są najbliżej "prawdy" jeśli chodzi o płaską charakterystykę. Podbity dół, co przydaje się w autobusach i tramwajach, gdzie zawsze dołu mamy w odbiorze mniej :) K430 i K450 są strasznie nierówne, dziwnie "poszatkowana" charakterystyka, ogólnie na mnie jako zwolenniku płaskiego brzmienia zrobiły bardzo niemiłe wrażenie jak za te pieniążki. Za to K518, dużo tańsze, miło mnie zaskoczyły :) Mam nadzieję, że pomogłem w jakimś stopniu, jest to jednak subiektywna opinia i polecam porównanie samemu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na K518dj, zobaczymy co z tego będzie, jak mi się nie spodobają pod względem dźwięku lub wygody użytkowania to zmienię je na inne ( pewnie na CAL ).

 

Tylko żeby nie było na mnie ;) Ale co do wyższości w brzmieniu nad K430 i K450 jestem pewien swojego :) Wiadomo, każdy lubi co innego, ale ja dążę do jak najbardziej płaskiej charakterystyki :)

Jeśli chodzi o K518 DJ, to w moim odczuciu brzmieniowo bliżej im do ES7 (choć daleko daleko :) ) niż do K4**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na K518dj, zobaczymy co z tego będzie, jak mi się nie spodobają pod względem dźwięku lub wygody użytkowania to zmienię je na inne ( pewnie na CAL ).

 

CAL nie nadaja sie na zewnatrz ze wzgledu na kiepskie tlumienie - male rowniez nie sa. Trzeba bylo sie zdecydowac na ES7 dostepne na forum - w komisie sa ze 2 czy 3 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL nie nadaja sie na zewnatrz ze wzgledu na kiepskie tlumienie - male rowniez nie sa. Trzeba bylo sie zdecydowac na ES7 dostepne na forum - w komisie sa ze 2 czy 3 sztuki

 

 

Kupiłbym ES7 ale już ich nie ma w komisie, nowe kosztują 600 zł ( na allegro najmniej 350 - 400 ale już się orientowałem i są to podróbki ). 600 zł to chyba te słuchawki warte nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym ES7 ale już ich nie ma w komisie, nowe kosztują 600 zł ( na allegro najmniej 350 - 400 ale już się orientowałem i są to podróbki ). 600 zł to chyba te słuchawki warte nie są.

 

http://www.allegro.pl/item624212150_promoc..._box_black.html

 

to są podróbki?

 

..kurcze napisz czemu trak sądzisz bo już miałem je kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL nie nadaja sie na zewnatrz ze wzgledu na kiepskie tlumienie - male rowniez nie sa.

No bez jaj, tłumienie jest podobne (identyczne?), nie widzę szczerze mówiąc powodów by miało być kiepskie - CAL nie tłumią wprawdzie na poziomie słuchawek dokanałowych, ale jesteśmy dość skutecznie odizolowani od dźwięków z zewnątrz. Wielkościowo ES7 są minimalnie mniejsze, chociaż mają tą przewagę, że muszle układają się płasko, czego nie da się zrobić w CAL. Dalej będę twierdził, że cena ES7 jest śmieszna i to, co otrzymujemy za niemałe pieniądze ma poziom grania słuchawek za stówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dlatego karbowane że jakaś z jakiejś starszej taśmy? Pytałem tam na allegro i pisali że oryginalne... I co tu robić :) Słuchałem ich i za 600zł rzeczywiście żadna rewelacja, ale za 400 są ok :) Czy ktoś słuchał tych karbowanych słuchawek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem tam na allegro i pisali że oryginalne...

 

A co mieli Ci powiedzieć? Tak sprzedajemy podróby za ceny z kosmosu? :lol: Co do pytania to wątpię, żeby ktokolwiek ich słuchał na forum. Nikt nie będzie topił 400 zeta, żeby przekonać się jak gra podróbka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o dokładne zdjęcia tych słuchawek i poprosiłem je na maila. Okazało się że jednak to są podróbki, w oryginałach jest inny wtyk przy słuchawkach, woreczek jest welurowy ( a tam jest niby skórkowy, albo coś na podobę ), poza tym napisy right left też są inne. To są na 100 % podróbki, sprzedawca nawet nie zaprzeczył po rozmowie i wytknięciu mu różnic ( jak napisałem o tych kilku szczegółach to rozmowa się skończyła xD ). Oryginalne są na aukcji za 499 zł na allegro i w mp3store za 599 zł, obie ceny są nie do przyjęcia. Myślę że kupując K518DJ za 250 zł, nie będę czuł aż tak wielkiej różnicy w dźwięku a i podobno tłumienie będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności