Skocz do zawartości

Kupno Odtwarzacza Za Granicą


keww

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Creative Zen Vision:M ale nie ma go w Polsce, nie wiem kiedy będzie i chciałbym kupić za granicą.

Moje pytania:

1. Co to jest PayPal i jak sie tym obsługiwać.

2.Mam konto w inteligo może jakoś można zapłacić przez ten serwis?

3.Czy nie ma problemów na granicy ani żadnych dodatkowych kosztów

4. Sprzęcior wychodzi duzo taniej, dlaczego nikt go nie sprowadza i nie sprzedaje np. na allegro?!?

 

Mam pewne obawy bo nigdy nie kupowałem poza granicami przez internet. Byłbym wdzięczny za rady i propozycje.

 

Myślałem nad tą aukcją, co o tym myslicie?

http://cgi.ebay.co.uk/Gift-New-Creative-ZE...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak juz cos kupuje zza graniby to przez kogos.

jak ci na przyklad sklep wysle odtwarzacz i bedzie widzac to po pudelku, to ci celnicy na bank otworza paczke i doladuja clo. generalnie chyba moga zagladnac do kazdej paczki i sprawdzic i dolozyc clo, ale nie wiem, nie znam sie dokladnie.

mnostwo ludzi natomiast sprzedaje sprzet zza granicy na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy na sprzęt z anglii, jak i całej unii jest nakładane cło ??

Żadnego cła niema.

Niewiem czemu ludzie nie zamawiają. Może chcą mieć gwarancję itd...

Chyba, że coś nie doczytałem i to nie jest w anglii.

A poza tym to za tą cenę kubiłby spokojnie iAudio X5 20 Gb albo iRivera z takim dyskiem, więc niewiem czemu uważasz, że to tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie brzmi

Gdzie za granica chce sie sprzet kupic

- jesli w UE to nie ma sprawy i nie ma zadnego cla

- jesli poza UE to moga otworzyc paczke i dowalic clo, wiec lepiej jest kupowac przez znajomego (choc i taka tez moga otworzyc)

 

sprzet kupiony np w Anglii w te wakacje nie wychodzil wcale duzo taniej, a do tego nie ma gwarancji w Polsce i to glowny powod, dla ktorego nie przywiozlem sobie stamtad zadnego sprzetu

najlepiej przy okazji jakiejs wycieczki kupic sobie sprzet w sklepie wolnoclowym na lotnisku np :)

 

@yabol

ww. sprzet na ebayu ma podana lokalizacje Singapur, wiec clo raczej bedzie i to niemale

a Creative ten rozni sie dosc znacznie od X5 czy H3x0, mianowcie odtwarza wiecej rodzajow plikow video, a do tego ma duzo lepszy i wiekszy wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na towary sprowadzane spoza granic UE obowiązuje generalnie stawka VAT 22%. Jeśli playerka przywiezie ci znajomy to można to można to potraktować jako bagaż osobisty (pod warunkiem, że wartość nie będzie przekraczać 175 euro) wtedy towar będzie zwolniony z VAT. W rpzypadku przesyłek zwolnione z podatku VAT są towary o wartości nieprzekraczającej 22 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na zmiane w Hiszpanii i we Francji. Hiszpania jest odrobine tansza (elektronika) niz RF, ale nie o tym chce napisac. W teorii miedzy krajami UE nie ma oplat celnych, ale jest tez inny mechanizm. Przyklad:

paczka papierosow w Hiszpanii kosztuje +/- 2.5 Euro. We Francji +/- 5.2. Za kazdym razem wioze wiec koledze dwie paczki (x10). Kupujac w sklepie "wolnoclowym"(to dawna nazwa, obecnie lepiej powiedziec "po odprawie" albo cos w tym stylu) klient zobowiazany jest okazac przy kasie boarding pass (miejscowke samolotowa). Jezeli jade do kraju UE cena wynosi 2.55 za paczke Marlboro, jezeli np do krajow afrykanskich- 2.4... wiec sklep jest tylko "wolnoclowy" bo w rzeczywistosci sa mechanizmy narzucajace oplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności