Skocz do zawartości

Odtwarzacz + słuchawki = 400zł


faxior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dwóch dni szukam sobie dobrego sprzętu za niewiele, bo 400zł w sumie.

Interesuje mnie tylko dźwięk i jego jakość oczywiście. Wszystkie inne bajery są dla mnie zbędne, ale świat sie nie zawali ;)

Osobiście posiadam w880i i Pionki se-mj5, ale to raczej nie na wyjście na miasto, a telefon po 1,5 roku sie powoli sypie... dlatego poszukuje sprzętu wyjściowego:

 

-słuchawki douszne (?) chyba wiadomo o co chodzi, bo specjalnie sie na dousznych nie znam :D

-wygląd nie jest ważny

-jak już wspomniałem: interesuje mnie tylko dźwięk i jego JAKOŚĆ

-z pamięcią myśle, że 2gb to jest minimalne minimum, cieszyłbym sie gdyby było conajmniej 4, ale chodzi mi tu o jakość dźwięku, więc może być i te 2... no dobra nawet i 1gb, ale w parze z jakością dźwięku :D

 

 

ED: Chodzi o odtwarzacz i osobno słuchawki (jeśli w odtwarzaczu są do d.py ...)

 

Czekam na wasze propozycje...

 

Z góry dzięki za pomoc, jeśli da się na tym forum jakoś odwdzięczyć w formie plusów lub piw, tak zrobie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sony NWZ-A826 dobry za dobre pieniadze z dobrymi sluchawkami

ech.... ;/ nie podoba mi sie... coś jak telefon, ale bez funkcji dzwonienia... milion bajerów i funkcji, a ja chce muzyke w jak najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak to tylko TO i KPP albo PX100/200

mówiłem o dousznych, bo "nauszne" już mam jak wspomniałem...

Czytajcie najpierw o co mi chodzi, a później proponujcie.

A odtwarzacz na AAA... trudno.

 

e: A co myślicie o tych:

SHE9600

MDR-EX700

i taki odtwarzacz:

SANDA FUZE

 

Przypominam, że wogóle sie nie znam !! To są moje prozpozycje, ale nie wiem jak u nich z dźwiękiem itp...

CZEKAM NA WSZELKIE WASZE PROPOZYCJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sama muzyka to faktycznie seria iFP jak znalazł, jednak one mają pojemność do 1GB. Ja tam w sumie na iRiver`a T10 też nie narzekałem, a po przesiadce na iaudio i7 jakiejś specjalnie lepszej jakości nie odczułem.

A ze słuchawek... Ex85 (ok. 200zł), bądź ich tańsza odmiana (te same słuchawki, tyle, że ze smyczą) MDR-NX3 (110zł). Słuchawek jest ogólnie sporo, więc podaj co bardziej lubisz: bas, wysokie, średnice, jakiej muzyki słuchasz itd.

 

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale oryginalne EX700 kosztują ponad 1000zł ;)

 

Btw mógłbyś opisać z grubsza Pionki? Miałem SE-MJ2 i chciałbym m/w wiedzieć czy mają ten sam charakter ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sama muzyka to faktycznie seria iFP jak znalazł, jednak one mają pojemność do 1GB

Poważnie? Nie dość, że na AAA to max. 1gb pojemności... a to dla mnie jest bardzo mało... !

 

A co powiesz o :

TYM ,

LUB TYM?

?

A co do słuchawek, to dźwięk czysty, głęboki... no nie wiem za bardzo, bo sie nie znam (no np. jak na dobrych kartach muzycznych hehe :D a muzyka to ogólnie elektroniczna, ale wolna (deep house, progressive house, minimal, tech-house :lol: ).

 

 

Btw mógłbyś opisać z grubsza Pionki? Miałem SE-MJ2 i chciałbym m/w wiedzieć czy mają ten sam charakter

przedewszystkim są większe, ale nigdy nie miałem ich na głowie, wiec za wiele nie powiem. Ale jestem zadowolony i dobrze grają przy kompie, bo tu najczęsciej je używam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Nie dość, że na AAA to max. 1gb pojemności... a to dla mnie jest bardzo mało... !

 

A co powiesz o :

TYM ,

LUB TYM?

?

A co do słuchawek, to dźwięk czysty, głęboki... no nie wiem za bardzo, bo sie nie znam (no np. jak na dobrych kartach muzycznych hehe :D a muzyka to ogólnie elektroniczna, ale wolna (deep house, progressive house, minimal, tech-house :lol: ).

 

 

 

przedewszystkim są większe, ale nigdy nie miałem ich na głowie, wiec za wiele nie powiem. Ale jestem zadowolony i dobrze grają przy kompie, bo tu najczęsciej je używam ;)

 

 

Najnowsza seria iriverów nie dorasta do pięt dźwiękowo starszym seriom. Nie patrz nawet na nowsze irivery. Rozważ jeszcze raz Sony nwz-a826. Teraz na allegro będą w granicach 450zł zestawy dodatkowo ze słuchawkami bluetooth. Z wyglądu sony może rzeczywiście się nie podobać, ale jak się go widzi na żywo to naprawdę robi wrażenie- starannie wykonany, naprawdę widać że jest to produkt wysokiej klasy. Nie ma miliona funkcji- wręcz przeciwnie, ma mniej niż standardowe odtwarzacze- nie ma radia, dyktafonu... Natomiast ma naprawdę świetną jakość dźwięku- porównywałem bezpośrednio z clixem2 i byłem zaskoczony jak to potrafi zagrać. Dodatkowo ma pojemną baterię i przede wszystkim- takie słuchawki w zestawie, że już nie będziesz musiał dokupywać innych. Jeżeli interesuję Cię naprawdę tylko jakość dźwięku, to zapewniam Cię że nie będziesz zawiedziony.

 

Aha, i sony mdr-ex85 da się kupić za 129zł w MM albo saturnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T7 napewno sobie daruj, co do T5 nie wiem, bo to nowość, ale na zbyt wiele bym nie liczył, bo jakby nie było iRiver opuścił się na jakości ... dźwięku. Co do słuchawek to IMO raczej basowe by się przydały, więc soniaki odpadają.

 

A co do Pionków, to chodziło mi o to, czy Sj5 są równie ciemne, wycofana średnica, ale raczej nie będziesz wiedział z tego co widzę ;)

 

P.S. Jeszcze raz zareklamuj się na SB, a już ja się postaram o ban`a dla Ciebie ;)

 

Aha, i sony mdr-ex85 da się kupić za 129zł w MM albo saturnach

Kiedyś tak było, ale czy jest to dalej aktualne? U mnie w MM cena przekracza 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak było, ale czy jest to dalej aktualne? U mnie w MM cena przekracza 200zł.

 

Niedawno jak byłem w Saturnie w Gdańsku, to jeszcze leżały. Ale jak będę w pobliżu to zajdę i sprawdzę, może rzeczywiście wyczerpały się już zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T7 Stix odradzam. Dźwiękowo nie jest zły, wg mnie porównywalny z T60 ale:

1. ma słabą baterię,

2. wolno działający soft (np. po wciśnięciu play/pause czeka się sekundę na efekt), UI jest słabo rozwiązane i miejscami niekonsekwentne, nowy firmware póki co nie rozwiązuje tych problemów,

3. przyciski są skonstruowane w ten sposób, że nie da się ich wyczuć palcami i są dość małe, można zapomnieć o bezwzrokowej obsłudze poza vol+ i vol-,

4. wysuwana wtyczka jest bardzo licha, łatwa do uszkodzenia (w komplecie jest przedłużka usb),

5. zdarza mu się zapętlić podczas uruchamiania (2 razy w ciągu pół roku ale używany bardzo rzadko).

 

Zalety to niezły dźwięk i niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Nie dość, że na AAA to max. 1gb pojemności... a to dla mnie jest bardzo mało... !

 

Po pierwsze na AA, nie AAA a po drugie

 

-z pamięcią myśle, że 2gb to jest minimalne minimum, cieszyłbym sie gdyby było conajmniej 4, ale chodzi mi tu o jakość dźwięku, więc może być i te 2... no dobra nawet i 1gb, ale w parze z jakością dźwięku

 

Przeczysz sam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria iFP odpada! Za mało pamięci...

 

Sony nwz-a826 myśle, że dosyć drogi, no ale jak mówisz, że słuchawki są w porządku to pomyśle nad nim.

 

Sporo dobrego naczytałem sie o nim:

T60 4gb

Wtedy bym sobie elegancko kupił ładowareczkę i słuchawki dosyć dosyć takie.

Najpierw co o tym T60 myslicie? Jakie słuchawki wtedy do niego? No właśnie nie umiem sprecyzować jakiego dźwięku oczekuje po słuchawkach... utwory mam wszystkie w 320kbps więc HQ, a o gatunkach wcześniej wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5...

 

Seria iFP odpada! Za mało pamięci...

 

Sony nwz-a826 myśle, że dosyć drogi, no ale jak mówisz, że słuchawki są w porządku to pomyśle nad nim.

 

Sporo dobrego naczytałem sie o nim:

T60 4gb

Wtedy bym sobie elegancko kupił ładowareczkę i słuchawki dosyć dosyć takie.

Najpierw co o tym T60 myslicie? Jakie słuchawki wtedy do niego? No właśnie nie umiem sprecyzować jakiego dźwięku oczekuje po słuchawkach... utwory mam wszystkie w 320kbps więc HQ, a o gatunkach wcześniej wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie wypowiadać, ale jesteś totalnie irytujący... na dodatek myślisz, że nie mamy niczego innego do roboty jak tylko odpowiadać na Twoje słabo sprecyzowane pytania. Na pomoc z mojej strony nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze... przekonaliście mnie do Sony, tylko teraz który:

NWZ-A818 8GB

NWZ-A816

NWZ-A826 4GB + MDR-EX082

 

Myśle, że najlepszym rozwiązaniem bedzie NWZ-A826 (Czyli ostatnia z wyżej podanych aukcji). Jak ją tak bardzo chwalicie :)

bluetooth, 4gb i EX082, czyli nie byle co... więc biorę ;)

Dzieki i POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności