Skocz do zawartości

Kilka pytań o Classica


r3make

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Ipoda Classic 6G/5G, bo stary Creative ZEN Touch jest strasznie wielki i 20gb nie wystarcza. Mam kilka pytań odnośnie ipodów:

1. Czym różni się 5G i 6G?

2. Jak się wgrywa piosenki na iPoda? Przez jakiś program, internet, czy może każdy utwór trzeba kupić i dopiero wtedy go słuchać?

3. Jak to jest z jakością dźwięku? Słyszałem, że nie jest zbyt dobra, ale mi ta z ZEN'a wystarcza.

 

Czekam na odpowiedzi. Jeśli coś najdzie mi na myśl to jeszcze zapytam. Pozdrawiam, r3make. ;)

 

@edit

Przepraszam, chciałem założyć w 'ogólnie', a założyłem w 'oprogramowanie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Roznice w pamieci, niewielkie zmiany kosmetyczne choc nei mialem obu ipodow w dloni jednoczesnie

2. Wgrywasz przez iTunes lub inne programy. Nikt by nie kupowal ipodow zeby utowry byly platne da sie normalnie wszystko na niego wgrac za free

3. Napewno lepsza od Zena, z niektorymi sluchawkami classic gra naprawde dobrze. Poszukaj w innych tematach o tym jakie sluchawki do ipoo tu juz jest duze pole w zaleznosci czy zamkniete czy doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz 80/120/160gb to ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś 5 lub 5.5 gen właśnie.Grają o niebo lepiej niż 6g.Jak Ci nie przeszkadza że będzie to coś starszego, to możesz jeszcze 4g poszukać ponieważ one grają najlepiej z Ipodów z dużymi dyskami.

Co do wgrywania,to używasz Itunes.Jest to fajny program, ma dużo funkcji.Najlepsze to automatyczna synchronizacja.Nie musisz kupować muzyki.Możesz wgrać muzykę z komputera,nie musi być oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie RedWine Audio tak napisali o roznicy miedzy 5/5,5 i 4 generacja:

We believe that the 5G and 5.5G iMods sound the best, but are closely followed in sound quality by the 4G iMod

Chociaz sprawa tyczy sie odtwarzaczy po "tuningu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Classika 120 od kilku miesięcy i nie słyszę powodów do narzekania na jakość dźwięku. Nie mam porównania z poprzednimi wersjami dużego iPoda, jedynie z (zachwalanym tu i ówdzie) Shufflem 1G - na dokanałowych AKG K324P Classic gra w/g mnie lepiej.

 

Najlepiej sprawdzić to samemu, przede wszystkim jednak na porządnych słuchawkach, nie na podłych apple'owskich pchełkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Classika 120 od kilku miesięcy i nie słyszę powodów do narzekania na jakość dźwięku. Nie mam porównania z poprzednimi wersjami dużego iPoda, jedynie z (zachwalanym tu i ówdzie) Shufflem 1G - na dokanałowych AKG K324P Classic gra w/g mnie lepiej.

 

Najlepiej sprawdzić to samemu, przede wszystkim jednak na porządnych słuchawkach, nie na podłych apple'owskich pchełkach.

 

0_o nie no wtakim razie, jak tak mówisz, skoro tak twierdzisz... i choć nie masz porównania, to przyjmujemy to co mówisz...

 

@everyone od dzisiaj piszemy tak jak twierdzi kiemlo

 

 

 

 

 

 

 

skoro nie porównywałeś to jak masz widzieć powody dzięki którym twiedzimy ze 5,5 gra lepiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ipod 6 czy 5.5G gra lepiej czy gorzej to całkowicie subiektywna opinia, dźwięk w 6 jest jakby trochę ostrzejszy, bardziej zimny niż w 5.5.

Używam go ( ipod classic 6) od pół roku, razem ze słuchawkami JBL reference 220 oraz Creative Aurvana Live!

Zauważyłem też sporą różnice w dźwięku miedzy mp3 a plikami wav, ipod pokazuje dopiero na co go stać właśnie pod tym drugim formatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
poszło mi oprogramowanie w iPodzie 80 GB i nie wykrywa mi go komputer, są na dolnym śląsku jakieś serwisy gdzie mogłoby to zostać naprawione?

Może najpierw spróbuj sam go naprawić? Wchodzisz w disk mode i robisz restore, jak nie pomoże to oddajesz do serwisu :)

Instrukcja:

1. Robisz restart (menu+select).

2. Jak na ekranie pokaże się jabłko wciskasz kombinacje klawiszy play/pause+select.

3. Podłączasz iPoda do komputera i klikasz na restore w iTunes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności