Skocz do zawartości

Karty SD


FloraVampirzyca

Rekomendowane odpowiedzi

Takie karty są używane także w fotografii więc na allegro jest w dziale fotografia:

 

http://allegro.pl/search.php?string=sd&amp...;category=50612

 

Z tym że 16 GB są na razie dość rzadko spotykane ale w Media Markt itp. już są. No i oprócz karty przydałby się czytnik kart, chyba że Cowon działa w trybie umożliwiającym podgląd zawartości karty gdy jest podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą - w Saturnie może nawet 16 GB, w empiku nie byłby taki pewny. Tyle że jeśli ma być dobra cena to lepiej dobrze poszukać a nie brać z najbliższego :) Na allegro masz 16 GB za około 120-130 zet. Jeśli w Saturnie cena jest dużo wyższa to po co przepłacać - może być tak że za tą samą kasę możesz np. kupić 5 kart na allegro ale tylko 3 w Saturnie lub w empiku. Poza tym żeby skopiować pliki potrzebujesz jeszcze czytnik chyba że masz odpowiednią funkcję w Cowonie albo masz wbudowany czytnik SD w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic dziwnego że mało kto tak robi bo wysyłka za pobraniem jest dużo bardziej kosztowna oraz up**dliwa zarówno dla wysyłającego (czeka na kasę) jak i odbierającego (musi mieć przygotowaną gotówkę i być w domu).

 

Czasami jest tak że sprzedający dużo towaru z długim czasem aukcji nie mają go tak naprawdę tylko dopiero zamierzają sprowadzić z hurtowni - więc warto napisać maila i zapytać czy jest ten towar teraz fizycznie dostępny oraz czy wyśle od razu po kupieniu czy dopiero jak się zakończy cała aukcja.

 

Nie wiem jaka jest teraz różnica ceny między allegro a sklepami fizycznymi jeśli chodzi o karty 16 GB. Jeśli Ci się bardzo chce już teraz a różnica ceny jest mała to może faktycznie kup w Saturnie. A jeśli jednak zdecydujesz się na allegro to karta 16 GB kosztuje około 120-130 zet + wysyłka 5-15 zet więc do tego sobie porównaj cenę sklepową. Na przykład tu masz świeżą kartę (Kingston class 4), sprzedawca bez negatywów i wysyłka 10 zł:

 

http://allegro.pl/item594738679_kingston_s...zno_rynek1.html

 

Możnaby się skontaktować z tym użytkownikiem i zapytać czy to na pewno class 4 i jak szybko wyślą itp. No i na podstawie jakości kontaktu mailowego lub telefonicznego być może ustalisz czy warto od nich brać.

 

Teraz pytanie jest takie: ile potrzebujesz miejsca żeby zmieścić absolutnie całą swoją muze? Jeśli 4 GB to na razie wystarczy 8 GB, jeśli np. 7 GB to już faktycznie warto przyszłościowo brać 16 GB. Niby możnaby zamiast tego kupić 2 po 8 GB i tu jest dużo większy wybór w sklepach, tylko że z dwiema kartami nie ma natychmiastowego bezpośredniego dostępu do całej muzy a chyba o to Ci chodzi :) No i dochodzi jeszcze kwestia szybkości - niby karty SDHC są szybkie ale nie wiem jak to jest w praktyce - niech się wypowie jakiś użytkownik Cowona czy mu się muli odtwarzacz jak włoży kartę o takiej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic dziwnego że mało kto tak robi bo wysyłka za pobraniem jest dużo bardziej kosztowna oraz up**dliwa zarówno dla wysyłającego (czeka na kasę) jak i odbierającego (musi mieć przygotowaną gotówkę i być w domu).

 

Czasami jest tak że sprzedający dużo towaru z długim czasem aukcji nie mają go tak naprawdę tylko dopiero zamierzają sprowadzić z hurtowni - więc warto napisać maila i zapytać czy jest ten towar teraz fizycznie dostępny oraz czy wyśle od razu po kupieniu czy dopiero jak się zakończy cała aukcja.

 

Nie wiem jaka jest teraz różnica ceny między allegro a sklepami fizycznymi jeśli chodzi o karty 16 GB. Jeśli Ci się bardzo chce już teraz a różnica ceny jest mała to może faktycznie kup w Saturnie. A jeśli jednak zdecydujesz się na allegro to karta 16 GB kosztuje około 120-130 zet + wysyłka 5-15 zet więc do tego sobie porównaj cenę sklepową. Na przykład tu masz świeżą kartę (Kingston class 4), sprzedawca bez negatywów i wysyłka 10 zł:

 

http://allegro.pl/item594738679_kingston_s...zno_rynek1.html

 

Możnaby się skontaktować z tym użytkownikiem i zapytać czy to na pewno class 4 i jak szybko wyślą itp. No i na podstawie jakości kontaktu mailowego lub telefonicznego być może ustalisz czy warto od nich brać.

 

Teraz pytanie jest takie: ile potrzebujesz miejsca żeby zmieścić absolutnie całą swoją muze? Jeśli 4 GB to na razie wystarczy 8 GB, jeśli np. 7 GB to już faktycznie warto przyszłościowo brać 16 GB. Niby możnaby zamiast tego kupić 2 po 8 GB i tu jest dużo większy wybór w sklepach, tylko że z dwiema kartami nie ma natychmiastowego bezpośredniego dostępu do całej muzy a chyba o to Ci chodzi :) No i dochodzi jeszcze kwestia szybkości - niby karty SDHC są szybkie ale nie wiem jak to jest w praktyce - niech się wypowie jakiś użytkownik Cowona czy mu się muli odtwarzacz jak włoży kartę o takiej pojemności.

 

 

Raczej 16 bo poza muza mam kupe filmikow ktorymi wkurzam ludzi w tramwaju znaczy wale na fulla ale nie serio muzyki mam troche jak nie wiecej i 8 gb to za malo dlatego musze miec 16 by miec caly Rock i Jrock jaki lubie pod reka zobaczymy no ale jednak wole w sklepiei i przeplacic kasy i tak mam za duzo wiec juz moge przeplacic jak wy to mowicie dzieki za odpowiedz.Nie dziekuje za ta pierwsza odpowidz za reszte jak najbardziej :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ostatnią sztuke sandiska 16GB ultra II kupiłem za 159 zł w elektroworld więc się opłaciło, wiem że w media markt są takie karty tanie popularne, nie pamiętam nazwy ale sąpopularne i kosztowały drogo 179 zł z niskimi transferami więc najlepiej kupować sandisk ultra II mi 8 GB pakował filmy 30 min to co dopiero w niższych transferach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl: a jest jeszcze Ultra III - czy one się różnią szybkością transferu czy czymś jeszcze?

 

FloraVampirzyca: no to jeśli cena nie musi być zoptymalizowana to leć do sklepu i pochwal się co kupiłaś i za ile :)

 

Co do szybkości - jedna rzecz to szybkość transferu z kompa na kartę a druga to szybkość dostępu Cowona do karty. To pierwsze już znamy ale może ktoś ma Cowona i się wypowie jak z muleniem samego odtwarzacza na takiej dużej karcie. W sumie SDHC zostało stworzone dla szybkiego dostępu urządzeń no ale to w końcu 16GB... Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do mp3 uważam, że nie ma sensu kupowania Extreme III, ani tym bardziej Extreme IV

Też tak uważam, dla mnie wystarczy zwykła najtańsza... Mnie się nie spieszy, karta jest duża, pakuję tam całą muzykę (prawie) i mam spokój.

Po co wydawać dużo więcej kasy na kartę, która ma tylko i wyłącznie większy transfer... Przecież i tak niski transfer nie przeszkadza, bo mp3 to wystarcza, a ja, np. zmieniam muzykę raz na 2 miesiące...

Rozumiem, takie karty mają zastosowanie w aparatach, które potrafią zapisywać RAW-y, wtedy OK, można (a nawet zaleca się do zdjęć seryjnych) kupić szybszą... ale do mp3... absolutnie niet... (takie jest moje skromne zdanie)...

Gdzie tu sens i logika?

 

Pozdro, Rytek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności