Skocz do zawartości

Vedia C6+ chyba problem z radiem i transmiterem


Afro92

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nabyłem nową Vedie c6+, oprócz problemu odtwarzania filmów .avi w wysokiej rozdzielczości zauważyłem 2 problemy:

 

Problem z radiem, w centrum Warszawy podczas jazdy samochodem wykrywa mi tylko jedno radio, chyba Maryja i i tak ledwo je słychać ze względu na olbrzymie szumy, w domu w mieście Legionowo (miasto z 50 tys. mieszkańcami) nie wykrywa mi w ogóle radia, a dodam, że na radyjku w SE K800i nie ma z tym problemu.

 

Transmiter, żeby było cokolwiek słychać w wieży musi w telefonie być dźwięk nastawiony bardzo głośno, mimo, że player jest blisko wieży (1-3 metry) to muzyka na najgłośniejszym ustawieniu głośności wieży gra bardzo cicho i nie da się jej słuchać swobodnie bo tak charczy i przerywa a czasem w ogóle zachowuje się tak jak by nie łapało sygnału z playera i jest tylko szum...

 

Co może być przyczyną tych problemów, co z tym zrobić?

 

Z góry THX za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W mojej Vedii C6+ mam to samo (teoretycznie mam bo leży w serwisie od 2 tygodni...) tzn radio odebrało mi jakąś stację jak jechałem pociągiem przy stacji W-wa Stadion, potem przełączyłem się na mp3, po dojechaniu do Pruszkowa chciałem sprawdzić jak się spisuje (radio) i d... zbita, nic nie łapie.

Transmiter testowałem w domu na jamniku i w samochodzie, w jednym i drugim przypadku trzeba ustawić bardzo dużą (maksymalna najlepiej) głośność na playerze i dać dość duże wzmocnienie na odbiorniku (czyli w moim przypadku na jamniku i radiu w aucie). Dobrze jest się zaopatrzyć w kabel od słuchawek bez słuchawek na końcu, żeby bez potrzeby ich nie katować...

 

Zarówno radio jak i transmiter można było zrobić o wiele lepiej, a tak mamy mało przydatne dodatki, za które przecież dopłacamy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W mojej Vedii C6+ mam to samo (teoretycznie mam bo leży w serwisie od 2 tygodni...) tzn radio odebrało mi jakąś stację jak jechałem pociągiem przy stacji W-wa Stadion, potem przełączyłem się na mp3, po dojechaniu do Pruszkowa chciałem sprawdzić jak się spisuje (radio) i d... zbita, nic nie łapie.

Transmiter testowałem w domu na jamniku i w samochodzie, w jednym i drugim przypadku trzeba ustawić bardzo dużą (maksymalna najlepiej) głośność na playerze i dać dość duże wzmocnienie na odbiorniku (czyli w moim przypadku na jamniku i radiu w aucie). Dobrze jest się zaopatrzyć w kabel od słuchawek bez słuchawek na końcu, żeby bez potrzeby ich nie katować...

 

Zarówno radio jak i transmiter można było zrobić o wiele lepiej, a tak mamy mało przydatne dodatki, za które przecież dopłacamy!

 

Czyli Vedia poleciała sobię znowu w ch*ja? Śmieszna firma, wydają niby poprawiony player, płaci się za niego 339 zł a działa gorzej niż Cineo 309 zł... Chodzi i odtwarzanie większych rozdzielczości, Pentagram u siebie wydał nowy soft eliminujący problem np. pisków, teraz czekam na ruch Vedi... Czyli ten problem z transmiterem dać na gwarancje? Bo jest wadliwy a oni mają obowiązek go naprawić... Generalnie ja z playera jestem bardzo zadowolony, gdyby tylko transmiter śmigał i ciut większe rozdzielczości obsługiwał to by było git. Bo przy tej obsłudze rozdzielczości to i tak większość filmów trzeba konwertować do mniejszej rozdzielczości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Vedia poleciała sobię znowu w ch*ja? Śmieszna firma, wydają niby poprawiony player, płaci się za niego 339 zł a działa gorzej niż Cineo 309 zł... Chodzi i odtwarzanie większych rozdzielczości, Pentagram u siebie wydał nowy soft eliminujący problem np. pisków, teraz czekam na ruch Vedi... Czyli ten problem z transmiterem dać na gwarancje? Bo jest wadliwy a oni mają obowiązek go naprawić... Generalnie ja z playera jestem bardzo zadowolony, gdyby tylko transmiter śmigał i ciut większe rozdzielczości obsługiwał to by było git. Bo przy tej obsłudze rozdzielczości to i tak większość filmów trzeba konwertować do mniejszej rozdzielczości...

 

Z tym nowym FW od Vedii - zdaje się, że się nigdy nie doczekamy, predzej pójdziemy po rozum do głowy i kupimy coś użytecznego zamiast Vedii. Stracone kilka stów, cóz... Polak mądry po szkodzie :) Z transmiterem to nie wiem czy Ci wogóle przyjmą na gwarancji. Genrealnie to u nich jest taka gadka: "piszczenie, a to pewnie przez jakiś filtr, to sie nie nadaje do naprawy, nie podlega gwaracji..." Qr.. kupuje sprzęt, okazuje się nieużyteczny i rób co chcesz.

Zadzwoń do serwisu, pogadaj z gościem, zobacz co powie. I opisz tu, chętnie zobacze jak sciemniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nowym FW od Vedii - zdaje się, że się nigdy nie doczekamy, predzej pójdziemy po rozum do głowy i kupimy coś użytecznego zamiast Vedii. Stracone kilka stów, cóz... Polak mądry po szkodzie :) Z transmiterem to nie wiem czy Ci wogóle przyjmą na gwarancji. Genrealnie to u nich jest taka gadka: "piszczenie, a to pewnie przez jakiś filtr, to sie nie nadaje do naprawy, nie podlega gwaracji..." Qr.. kupuje sprzęt, okazuje się nieużyteczny i rób co chcesz.

Zadzwoń do serwisu, pogadaj z gościem, zobacz co powie. I opisz tu, chętnie zobacze jak sciemniają ;)

 

Powiedział, że to wina gniazda antenowego, no i chyba faktycznie bo jak ruszam słuchawkami to zaczyna chwilowo lepiej działać, tak samo odbieranie radia, z nim też jest kłopot, pewnie przez te cholerne gniazdo więc chłopak z serwisu mówił, żeby zostawić player i musi coś z gniazdem zrobić... A tak samo mam problem bo mi pamięci nie podtrzymuje po podłączeniu playera do kompa resetuje się godzina i data, też tak masz? Też mówił, żeby przy reklamacji sprzętu to uwzględnić, dodam, że te awarie wystąpiły po 2 dniach używania :lol: Chyba było dołożyć warto te 260 zł i mieć 16 GB Creative X-Fi... Albo zostawić sobie 30 zł na piwo i kupić Pentagram Eon Cineo :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że te awarie wystąpiły po 2 dniach używania :lol:

 

Tia, mi się raczej wydaje, że C6+ którą kupiłeś była wadliwa już przed włożeniem do pudełka i wysyłką do Polski :) Z reszta tak jak i moja...

Nie zauważyłem resetu przy podpinaniu do kompa, może nie zwróciłem na to uwagi...

No ale tak sobie możemy narzekać do woli... Zobaczymy jak się serwis spisze, zaraz będę dzwonił do nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, mi się raczej wydaje, że C6+ którą kupiłeś była wadliwa już przed włożeniem do pudełka i wysyłką do Polski :) Z reszta tak jak i moja...

Nie zauważyłem resetu przy podpinaniu do kompa, może nie zwróciłem na to uwagi...

No ale tak sobie możemy narzekać do woli... Zobaczymy jak się serwis spisze, zaraz będę dzwonił do nich.

 

A jednak Hurra :D okazało się, że na tych 2 sugerowanych częstotliwościach (108 i cośtam) transmiter działa bez zarzutu więc jest git ale jest taki problem tylko, że po, każdym podłączeniu odtwarzacza do kompa resetuje się w nim data i godzina i nie wiem czy to coś uszkodzone, też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem dziś moją Vedie. Wszystko jest po staremu, tzn piszczy jak piszczało, jedno się pogorszyło: mianowicie szybka osłaniająca ekran jest krzywo założona i z jednego brzegu wystaje trochę, ale trudno, w niczym to nie przeszkadza, a od serwisu wolę się trzymać z daleka.

Mi się nic nie resetuje przy podłączaniu tudzież odłączaniu od kompa, generalnie wszystko działa mniej więcej jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja moją Vedię C6+ dostałem w prezencie i z tego co wiem była kupiona od kogoś na Allegro.

Niestety już od początku nie działała prawa słuchawka :(

Poza tym też zauważyłem problemy z radiem i transmiterem, ale okazało się, że jak się nie dociśnie słuchawek (wystarczy je tak z 0,5mm wysunąć) to wtedy i radio i transmiter działają, może nie wspaniale, ale działają. Po dociśnięciu nie ma ani radia ani transmitera FM.

 

Jakbym miał rachunek to na pewno bym go oddał do naprawy, a tak to już tak to zostanie. Słuchawki wziąłem inne i działają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności