Skocz do zawartości

laptop + Yamaha e810 Pianocraft


Wujek_Marian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dysponuję sprzętam jak w temacie: miniwieża Yamaha e810 pianocraft + laptop.

 

Doradźcie proszę, jak i czym to ze sobą połączyć, żeby uzyskać jak najlepsze brzmienie.

Zestaw będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki w formatach mp3/flac. Czasem obejrzę jakiś film.

 

Gdzieś w szufladzie mam Sound Blastera Audigy2 ZS na PCMCIA, ale z tego co czytałem na różnych forach produkty Creative nadają się raczej do gier niż słuchania muzyki.

 

Po wstępnym rozpoznaniu tematu (lektura wątków na forach) wydaje mi się, że są dwa wyjścia (jestem raczej zielony, jeśli chodzi o audio):

1. kupno jakiejś przyzwoitej karty dźwiękowej na USB (e-mu 0202?)

2. kupno DACa (Beresford MK 6/4?) i pc-linka

 

Budżet: najchętniej kupiłbym tą kartę e-mu 0202 (~500 zł), ale jak trzeba, to dozbieram na DACa.

 

Dobrze kombinuję?

Czy są jeszcze jakieś inne możliwości?

Może jednak samo Audigy2 ZS da radę?

Co byście mi doradzili?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, jak ja mam to u siebie urządzone - choć nie wiem, czy będziesz chciał skorzystać z mojego rozwiązania :)

Mam laptopa HP dv7-1040ew i też Pianocrafta, choć starszego, bo E-400.

Do laptopa dokupiłem głośniczki z własną kartą dźwiękową - Logitech Z-10 (podpięte pod usb w laptopie).

Gdy oglądam filmy (laptop połączony z tv przez hdmi), dźwięk puszczam na Pianocrafta podpinając głośniki z wieżą kablem 2xchinch-mini jack (2xchinch - wyjście analogowe w wieży, mini jack - wyjście słuchawkowe w głośnikach). I jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Tak samo zresztą mogę słuchać i muzyki, choć akurat w moim przypadku muzyki słucham albo z grajka mp3, albo bezpośrednio z Pianocrafta (mp3 wypalane jako płyty audio, tak samo z formatami bezstratnymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności