Skocz do zawartości

iRiver Clix2 czy Meizu M6 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Który według was odtwarzacz wybrać ? Obecnie posiadam Creative ZEN i szczerze mówiąc mi się znudził :P Wyżej wymienione odtwarzacze zagrają lepiej na EP-630 od ZENa ?

Któryś z nich czyta napisy w filmach ?

Od iRivera odrzuca mnie imo dziwne sterowanie no i brak obsługi plików FLAC ( zbyt dużo albumów w tym formacie nie mam, ale jednak ) .

 

Bardzo proszę o porady, pozdro.

 

edit. Jak jest z obsługą kart pamięci w obu modelach ? Po włączeniu odtwarzacza będę miał pliki z karty ładnie zaimportowane tam gdzie trzeba, tj. do biblioteki ? Jest to dla mnie bardzo ważny aspekt, bo w Creative ZEN wygląda to żałośnie, a jakąś kartę prędzej czy później na pewno będę musiał zakupić.

 

edit. Jak wygląda sprawa z firmware ? Jest często aktualizowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit. Jak jest z obsługą kart pamięci w obu modelach ? Po włączeniu odtwarzacza będę miał pliki z karty ładnie zaimportowane tam gdzie trzeba, tj. do biblioteki ? Jest to dla mnie bardzo ważny aspekt, bo w Creative ZEN wygląda to żałośnie, a jakąś kartę prędzej czy później na pewno będę musiał zakupić.

Żaden z wymienionych odtwarzaczy nie obsługuje kart pamięci. Na Twoim miejscu zmieniłbym w pierwszej kolejności słuchawki... A najlepiej całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z wymienionych odtwarzaczy nie obsługuje kart pamięci. Na Twoim miejscu zmieniłbym w pierwszej kolejności słuchawki... A najlepiej całość.

 

:0

Jak dla mnie EP-630 nie są takie złe ;) Lipa, że nie ma obsługi kart pamięci, chyba będę musiał po prostu kupić model z większą pamięcią wbudowaną..

Po przeczytaniu całkiem sporej ilości komentarzy na temat Meizu wybór chyba padnie na ten model. no i teraz pojawia się kolejny dylemat. Wersja SL będzie okej ? Jest jeszcze wersja SP i stąd to pytanie.

 

edit. TO http://allegro.pl/item568469348_meizu_mp4_...gb_fv_lobo.html będzie okej ? Wersja SP ma chyba 10 mm szerokości i chyba (?) lepsza pod jakimś względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie połączenie meizu z ep630 to największe nieporozumienie jakie słyszałem... mulasty bas jest wszechobecny i nic poza nim.

Tak jak @baols polecam na początek zmienić słuchawki, bo niezależnie co kupisz na ep630 i tak nie usłyszysz dużej różnicy.

A wracając do playerów na którymi się zastanawiasz to clix jest dużo lepszym grajkiem od meizu (ale to moja subiektywna opinia).

 

Polecam Ci zainteresować się grajkami sony z seri 6xx i 8xx, grają bardzo dobrze i w zestawie mają słuchawki, które niszczą ep630... no ale nie mają slotu na karty pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem zainwestuj w sony z seri 6xx lub 8xx i w zesatwie masz dokanałówki ex82 (choć nie jestem pewnien czy z kazdym grajkiem je dają). I masz dobrze grający zestaw.

Natomiast jeśli chcesz coś brzmiącego imo naprawdę bardzo bobrze to jest to vedia v39 + sony mdr ex85... ale obsługa vedi pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300zł ciężko coś polecić, tym bardziej, że wspomniany przez Ciebie clix II kosztuje więcej ;) .

Z sony do 400zł dostaniesz Sony NW-ZA818 lub za ok 420zł Sony NW-ZS638 F, oba playery imo grają dużo lepiej od meizu, są wygodniejsze w obsłudze i w zestawie mają bardzo dobre słuchawki... wydasz ok 100zł więcej, ale nie musisz słuchawek dokupywać, imo dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze nie masz nic ciekawego ze sluchawek nausznych bo sie chwalisz jedynie ep to po co Ci ten *.flac?

nawet przy dobrym sprzecie przenosnym ciezko wylapac roznice miedzy lossless a dobrymi formatami stratnymi ktore do ktorych moglbys przekonwertowac swoje flacki

majac do dyspozycji 300zl ciezko cokolwiek poprawic

na pewno nie odczujesz glebszej roznicy przy zmianie plajera bo ep630 nie wiele wiecej pokaza

zacznij od sluchawek albo szukaj czegos uzywanego albo! dozbieraj troche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przez Ciebie odtwarzacze nie obsługują FLAC, a lubię muzyki z tego formatu posłuchać.

To zdanie mnie rozbawiło :D Lubisz czasem posłuchać FLAC? Tak dla własnej satysfakcji, że słuchasz flac - format "lepszy: od mp3 czy dla poprawy jakości? Na dobrym sprzęcie jest to wskazane, na empetrójce tylko wyskiej klasy i z dobrymi słuchawkami. IMHO słuchanie flacow na playerze na słuchawkach niskiej/średniej klasy (pchełki, doki) nie ma sensu nadłuższą metę, więcej wad niż korzyści. Może i poprawia się przestrzeń, ale kawałków wejdzie 5 razy mniej :P Proponuję skonwertować do mp3 320 lub AAC 256, nie odczujesz znacznej zmiany jakości, gwarantuję Ci to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod powyższym postem obiema rękami! Ogg Q8 czy AAC 256 i więcej pozwolą Ci zapomnieć o czymś takim jak flac w sprzęcie portable. Na mieście liczy się przyzwoita izolacja a nie szczegółowość i analityczność... M6 SP jest chłodnym grajkiem z mocnym basem to tak a propos dobieranie słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod powyższym postem obiema rękami! Ogg Q8 czy AAC 256 i więcej pozwolą Ci zapomnieć o czymś takim jak flac w sprzęcie portable. Na mieście liczy się przyzwoita izolacja a nie szczegółowość i analityczność... M6 SP jest chłodnym grajkiem z mocnym basem to tak a propos dobieranie słuchawek.

Na jakich słuchawkach dokanałowych słuchasz swojego M6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności