Skocz do zawartości

Słuchawki douszne


Spider001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poradzić się Was odnośnie kupna nowych słuchawek.

 

Preferowałbym słuchawki douszne typu pchełki. Mój odtwarzacz to iRiver T60, wcześniej posiadałem Sennheiser'y MX500 i ogólnie byłem z nich zadowolony. Poszukiwałbym podobnych (choć niekoniecznie oczywiście) z odrobinie większą ilością basów. Zależy mi na wygodzie i w miare dobrym tłumieniu dźwięków.

Cena to tak od 50zł w górę, chciałbym zmieścić się w 100zł.

Muzyka jaką słucham to przede wszystkim rock (także instrumentalny), trochę metalu, czasem coś nieco łagodniejszego. W każdym razie żadne techno, dance, hh itp etc ;)

 

Tak na pierwszy rzut w oko wpadły mi Senki serii MX: MX55 (chociaż podobno niewygodne są), MX51, MX70, MX760/660/560, zastanawiam się jeszcze nad wynalazkiem typu Senki OMX 52, czy warto?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferowałbym słuchawki douszne typu pchełki. Mój odtwarzacz to iRiver T60, wcześniej posiadałem Sennheiser'y MX500 i ogólnie byłem z nich zadowolony. Poszukiwałbym podobnych (choć niekoniecznie oczywiście) z odrobinie większą ilością basów. Zależy mi na wygodzie i w miare dobrym tłumieniu dźwięków.

Tego od pchełek nie można wymagać. Izolacja we wszystkich jest zbliżona.

 

Tak na pierwszy rzut w oko wpadły mi Senki serii MX: MX55 (chociaż podobno niewygodne są), MX51, MX70, MX760/660/560, zastanawiam się jeszcze nad wynalazkiem typu Senki OMX 52, czy warto?

MX560 słuchałem i polecam. Są wyraźnie lepsze od MX500 i mają więcej, lepszej jakości basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX560 mam i bardzo je lubię..więc szczerze polecam! środek maja nieco wycofany, ale 500 bija na głowę! Pamiętam kiedy pierwszy raz wsadziłem je w uszy zdziwiłem się że pchełki mogą mieć tyle basu - choć nie oszukujmy się dokanałówki i większe nauszniki potrafią go mieć znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

No wiec waham sie miedzy dwoma kandydatami: wspomnianymi Senkami MX560 oraz Kossami Ksc75 (podobno OMX52 to nietrafiony produkt). I tu moj dylemat - nigdy nie mialem do czynienia ze sluchawkami typu Ksc75... chciałbym mieć pewnosc odnosnie czy dobrze spisywalyby sie w gatunkach muzycznych, ktorych slucham. Bas nie jest az tak wazny dla mnie (dla wielu basu w mx500 nie ma wogole, dla mnie nie bylo najgorzej ;) ). No i sposob noszenia - sluchawek zazwyczaj nie chowam do kieszeni/plecaka - nieuzywane zawsze 'wisza' ponizej szyji (ewentualnie moglbym 'zaczepic' je o koszule ;) czy w zwiazku z tym sluchawki tego typu beda odpowiednie dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do MX'ów dlatego nic nie sugerując mogę tylko powiedzieć, że przy muzyce jakiej słucham( czyli mniej więcej podobnej do Twoich preferencji) KSC75 spisują się świetnie. Nie są pozbawione basu - jak dla mnie jest go w sam raz. Jeśli chodzi o wygodę, to w zasadzie praktycznie się ich nie czuje. Spokojnie można je nosić także z okularami. Nieużywane zaczepiam sobie pod kołnierzykiem(o ile mam na sobie koszulę). Generalnie nie spodziewałem się, że za tę cenę można dostać tak dobrze grające słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX560 są dobre jak na pchełki ale KSC75 są dużo lepsze od MX560. Za te pieniądze nie dostaniesz lepszych słuchawek niż wspomniane Kossy.

Po opisie Twoich preferencji wnioskuję, że powinny się u Ciebie sprawdzić idealnie jeśli chodzi o dźwięk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi glownie na klarownosci i czystosci dzwieku, mam nadzieje, ze basy w tych kossach nie zaglusza pozostalych walorow sluchawek, gdyz jak wspomnialem nie bas jest dla mnie najwazniejszy. Chociaz wielu mowi, iz graja lepiej niz wspomniane MX560.

 

KSC75 nie są basowymi słuchawkami. Nie ma mowy o rozlazłym basie wchodzącym na pozostałe pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności