Skocz do zawartości

Iriver Clix2+Sennheiser cx300


sharp

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, zatem witam Wszystkich! Chciałbym Was prosić o opinie lub rade co do kupna playera i słuchawek. Otóż postanowiłem 'przerzucić' się z mojego ipoda 3g(8gb) + jakieś słabe pchełki philipsa na coś lepszego(czy aby na pewno?).Po krótkiej lekturze forum oraz przeczytaniu kilku opinii i recenzji mój wybór padł na irivera clix2(4 lub 8gb) + słuchawki sennheiser cx300, ewentualnie philips she9500. Co myślicie o takim zestawieniu lub co proponujecie opcjonalnie w podobnym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ale nie tak przesadzony jak CX300 czy SHE9500 i znacznie lepszej jakości.

Jeśli zgrają się z Clixem (a wg mnie powinny) to będzie to grało bardzo dobrze w każdym gatunku muzyki.

 

Jeśli komuś mimo wszystko będzie za dużo basu w EX85 to może zakleić jedne otworki taśmą klejącą (nie rzuca się w oczy) i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam Clix2 to bardzo dobry player, ale EXy w połączeniu z Clixem dla mnie nie brzmiały dobrze. CX300 prezentowały się o niebo lepiej - a porównywałem bezpośrednio.

 

Gdy testowałem EXy (gumki przełożyłem sobie z moich CXów) miałem wrażenie, że do ucha włożyłem nie doki, ale przeciętne pchełki. Prawdopodobnie to wina kiepskiego tłumienia co wynika z ich konstrukcji. Efekt jest taki, że nie czułem pełni brzmienia jak na Cxach. Dźwięk gdzieś uciekał i tracił na mocy w porównaniu do typowych doków.

 

Nie wiem, byc może przekładanie gumek z Cxów to był błąd, może oryginalne gumki sony spisują się lepiej na słuchawkach do których są przeznaczone, ale po moim teście porównawczym zdecydowanie nie podzielam bardzo dobrej opinii o EXach 85.

 

a co do samych Cxów. Dla mnie są to bardzo dobre słuchawki... choć mogłyby by mieć nieco więcej wyraźnego ciepłego środka i mniej dołu. Z przedziału do 200zł te najlepiej mi brzmiały... i nie mam nic w tym temacie do dodania.

 

Życzę trafionego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cześci podzielam zdanie kolegi wyżej (w końcu odsłuchałeś te soniacze na clixie :D) Sam miałem jeszcze pare dni temu zestaw clix2 + ex85 i nie dość że tłumienia praktycznie nie było, to tak jak kolega też pisze - nie grały one jednak jakoś cudownie z bądź co bądź jednym z lepszych playerkow na rynku - Clixem2.

Dzisiaj powinny dojść do mnie Sennki CX400 i wtedy napisze jak to gra, jednak na obecną chwile wstrzymaj sie z zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety słuchawek jeszcze nie mam, będę je pewnie miał w okoliach piątku więc wtedy dam znać.

 

jestem bardzo ciekawy jak podejdą Ci Cxy w połączeniu z Clixem.

 

dla mnie w porównaniu z JBeLkami 220, EPkami 630 i EXami 85 zdecydowanie wygrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ze Ex-85 maja bardzo mocny bas, ja słucham raczej muzyki od r'n'rolla po naprawde ciezkie klimaty, dlatego to chyba nie dla mnie.

CX300 z jednej strony nadają się do rocka/metalu, bo zakładając, że nie przesadzisz z głośnością, nie męczą przy słuchaniu, z drugiej strony mają za dużo basu, trzeba korygować to equalizerem. Pod względem tłumienia hałasu są niezłe, wystarczające do autobusu czy tramwaju, do tego wg mnie są bardzo wygodne. Mimo to, jeżeli nie miałeś wcześniej dokanałówek będziesz musiał przyzwyczaić się przez pierwsze 2 tygodnie. CXy prosto z pudełka grają mułowato i ze słabą przestrzenią ale stopniowo się to poprawia.

 

Jeszcze jedno, radziłbym najpierw zmienić słuchawki, i dopiero później zastanowić się nad zmianą playera. Może okazać się, że sama wymiana słuchaweczek Ci wystarczy, Clix 2 tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności