Skocz do zawartości

Wygodne dokanalowki/pchelki


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

W ramach zmiany sprzetu potrzebuje innych sluchawek. W gre wchodza albo dokanalowki (z racji nietypowego ksztaltu ucha mam problemy z ich wlozeniem, EX85 w ogole nie moge wlozyc, PL30 jakotako sie trzymaly, chociaz to pewnie z powodu zakladania "za ucho") albo pchelki. Odtwarzaczem bedzie w tym wypadku iPhone 2G, takze korzystac bede z przelotki. Dlatego sluchawki nie moga tez miec dlugiego kabla (albo uklad krotki kabel i przedluzka). Cena jaka jestem gotow zaplacic to nie zamkniete 200zl, z tym ze na pierwszy plan wazniejszy jest komfort zakladania. Miloby bylo jednak jesli cos mozna by z takowych uslyszec. Dodam takze, ze do iPhona jako zimnego odtwarzacza pasowalyby tylko cieple sluchawki.

Na dokanalowkach nie znam sie absolutnie, ostatnio sporo osob kupuje Philipsy SHE9700, jak wyglada sprawa komfortu w ich wypadku? Innym wyjsciem sa ktores z JVC. Jesli natomiast zadne dokanalowki nie beda pasowac, ktore z pchelek (oprocz ATH-CM700, ktorych nie ma na Allegro) sa godne polecenia?

Oczywiscie cena mozliwie jak najnizsza (zbieram budzet na DACa :)), ale jesli warto bedzie dolozyc to doloze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do philipsów to lepiej tańsze SHH 9700 , jeśli chcesz z krótkim kablem - kabel mają asymetryczny i przedłużkę.

Co do komfortu to jak dobrze włożysz to jest ok, z tym, że trzeba to przećwiczyć, gdyż w zależności od wsunięcia zmienia się ilość basu - nie można zbyt mocno wkładać.

Zalety to dobra izolacja i niezły komfort.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:IE 8

 

No ale cena

 

Nie ma sensu na inwestycje w słuchawki "mniej godnych uwagi"

 

Tylko IEM-y

 

szczeze jest sens, juz wole sie puczyc z shh9700 za 30zł albo pl11 z chin za 45zł na polku, niz w ie8 wszedzie.

 

za cene ie8 mozna kupic, bardzo, bardzo dobre słuchawki nauszne ktore nie pozostawia suchej nitki z tego dousznego cuda

 

 

wlasnie pl11 tez maja asymetryczny kabel ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary przeszedłem przez to i powiem Ci, że nie warto pchać się w słuchawki ze skroconym kablem czy mikrofonem. Strasznie Ci to ograniczy wybór i podwyższy cene. Calkiem wygodnie gada się podnosząc po prostu iP do ust i nie zdejmując sluchawek. Obecnie używam z moim iP Westone'ow um1 bo mają w sobie troche ciepła, a iPody to lubią i muszę powiedzieć że są cholernie wygodne. Generalnie nie narzekam, ale za jakiś czas zmienie na um2 albo na jakies inne 2 albo 3 driverowe.

 

Jeśli natomiast mic to warunek nr. 1 to podziele się z tobą wcześniejszymi przemyśleniami. Opcje są takie:

- Słuchawki z mic. Jedyne godne uwagi to Etymotic Hf2 i Phonak Audeo PFE122. Minus jest taki, że płacisz za takie słuchawki więcej z racji mic'a i w moim odczuciu troche zmuszasz się do takiego sprzetu.

- Słuchawki z krótkim kablem + adapter shure, który sam sporo kosztuje. W sumie spoko rozwiązanie, ale znowu wąski krąg wyboru. Ja osobiście znalazłem opcję SF5P ze skróconym zapasowym kablem, sony ex85SL, denon c551, albo po prostu Shure modele SE. Pewnie jest więcej, ale nie chcialo mi się szukać bo nie bylem przekonany do tego rowiązania.

- Adapter. Jest takie coś jak Monster iSoniTalk, nawet sam je posiadam. Jest to o tyle fajne, że nie wymusza skracania kabla, kosztuje 2 razy mniej niz shure no i porzadnie wygląda.

- Przeróbka słuchawek z użyciem kabla z mic od iBuds. Jest nawet firma, która sprzedaje w ten sposób przerobione er6i (ultimate buds chyba...). Nawet nad tym myślałem, ale wole po prostu czystsze rozwiązania.

 

I to tyle. Każde z powyższych rozwiązań osobiście mnie wkurzało i jak juz stracilem cierpliwość to kupiłem po prostu te iem'y, ktore zawsze chcialem miec.

Aha i gratuluje wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze jest sens, juz wole sie puczyc z shh9700 za 30zł albo pl11 z chin za 45zł na polku, niz w ie8 wszedzie.

 

za cene ie8 mozna kupic, bardzo, bardzo dobre słuchawki nauszne ktore nie pozostawia suchej nitki z tego dousznego cuda

 

 

wlasnie pl11 tez maja asymetryczny kabel ;p

 

Te za 45 zł to do KASPRZAKA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aml, rzecz w tym, ze outdoorowo slucham naprawde rzadko, dlatego IEMow z wyzszej polki brac nie chce. Poza tym dochodzi problem z nieregularnymi uszami. A na adapter jestem skazany, iP pierwszej generacji ma niewymiarowe wejscie.

No to może sennheiser mm50. Są to takie cx300 z mikrofonem. Na początku chciałem je kupić, ale odkryłem to forum... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym date tamtego posta napisał wieksza czcionką ...

 

od tamtego czasu mialem w cholere słuchawek i odtwarzaczy... wypowiedz była apropo tego ktore senki z seri IE mi sie najbardziej podobaja na papierze i zdjeciu... Teraz o nich nie marze.

 

odkop cos z 2006, 2007 roku bede sie pewnie zachwycac ep'kami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym date tamtego posta napisał wieksza czcionką ...

 

od tamtego czasu mialem w cholere słuchawek i odtwarzaczy... wypowiedz była apropo tego ktore senki z seri IE mi sie najbardziej podobaja na papierze i zdjeciu... Teraz o nich nie marze.

 

odkop cos z 2006, 2007 roku bede sie pewnie zachwycac ep'kami ;)

 

Brestinder o IE8

03.01.2009, 17:15

Post #1024

 

ja jesetem zadowolony z samej mozliwosci ogladania tych słuchawek na zdjeciach

 

 

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności